W ramach 31. Finału WOŚP zarejestrowaliśmy już
62 196 wolontariuszy
Fundacja
Finały

Kolejny Zlot Sztabów za nami!

2022-09-19 14:50:00

17 września odbył się II Ogólnopolski Zlot Sztabów WOŚP. Gospodarzem wydarzenia był Sztab WOŚP Miejski Dom Kultury „Bogucice — Zawodzie”. W Katowicach stawiło się 55 reprezentantów z aż 24 Sztabów w Polsce. Ta młoda tradycja corocznych zjazdów okazała się niezwykle istotnym elementem organizacji Finału i koordynowania pracy wszystkich zaangażowanych. To była nie lada rozgrzewka przed naszym orkiestrowym graniem w styczniu!

 

Podczas zlotu omówiliśmy najważniejsze tematy dotyczące organizacji pracy poszczególnych Sztabów i Wolontariuszy. Panel dyskusyjny obfitował w liczne prelekcje, traktujące o podstawowych zasadach dot. założenia Sztabu WOŚP, budowania marki w mediach społecznościowych, bezpieczeństwie czy jednolitym systemie rozliczania zebranych środków.

 

Załoga Sztabów WOŚP z Jurkiem Owsiakiem, fot. W Katowicach.eu, Ksenia Torz-Gajewska, K. Utkowski

 

Wszystkich zebranych powitał Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP. W wystąpieniu podzielił się z wolontariuszami fundacyjnymi planami na pomaganie w nadchodzącym roku. Po oficjalnym rozpoczęciu uczestnicy Zlotu wybrali się na krótką wycieczkę terenową po Katowicach, podziwiając miasto podczas przejażdżki zabytkowym tramwajem. 

 

II Ogólnopolski Zlot Sztabów w Katowicach, fot. W Katowicach.eu, Ksenia Torz- Gajewska, K. Utkowski

 

Następnie program przewidywał krótkie prelekcje przedstawicieli Fundacji WOŚP z działów aukcji, komunikacji PR oraz obsługi sztabów, którzy opowiadali o poszczególnych segmentach organizacyjnych 31. Finału WOŚP, nakreślając przy tym ramy tegorocznej współpracy.

 

II Ogólnopolski Zlot Sztabów w Katowicach, fot. W Katowicach.eu, Ksenia Torz- Gajewska, K. Utkowski

 

Będąc gośćmi II Ogólnopolskiego Zlotu Sztabów WOŚP, z radością uczestniczyliśmy w zainspirowanych wystąpieniami rozmowach w kuluarach. Cieszymy się z tej oddolnej inicjatywy Sztabów WOŚP, żeby tworzyć platformę do wzajemnego poznawania się, wymiany doświadczeń i dzielenia się dobrymi praktykami. Wierzymy, że to wartościowa i wyjątkowa okazja, by każdy mógł jak najlepiej poznać filozofię zimowego grania i bezbłędnie przygotować się do styczniowego wydarzenia. Jesteśmy przekonani, że to także niepowtarzalna szansa na wspaniałą integrację zespołów z dalekich zakątków Polski, które mimo różnic podyktowanych lokalizacją i regionem kraju, łączą się w imię większego dobra, z dumą i zadowoleniem grając razem w Orkiestrze. 

 

Miło jest zobaczyć, jak zgodni i zorganizowani potrafią być ludzie, gdy łączy ich jeden cel, jedna nadrzędna wartość – niesienie dobra. Tak oto, dzięki Wam, Wolontariuszom, gramy już kolejny, 31., raz. I zapowiada się, że na tym nie koniec. Tradycja Zlotów będzie kontynuowana. Kolejne spotkanie odbędzie się jesienią 2023 roku w Dziwnowie, a jeszcze następne w Piotrkowie Trybunalskim!

 

Pamiętajcie, gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

POKAŻ PODOBNE
2022-09-22 14:46:00

Rondo im. WOŚP w Białej Podlaskiej!

Dzisiaj, w czwartek 22 września Jurek Owsiak, wraz z Prezydentem Białej Podlaskiej Michałem Litwiniukiem symbolicznie otworzył rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Rondo funkcjonuje od 2020 roku, ale przez obostrzenia pandemiczne, symboliczne nadanie imienia zostało przesunięte na dzisiaj!

2022-10-27 11:59:34

Ratownictwo obywatelskie według Fundacji WOŚP!

W dniach 25-26 października w Łomnicy odbyło się Safe Tech Forum – spotkanie ekspertów w dziedzinie ratownictwa. W tym roku tematem przewodnim było „Ratownictwo Obywatelskie – Ratownictwem Przyszłości”. W rozmowach o edukacji z zakresu pierwszej pomocy nie mogło zabraknąć Fundacji WOŚP!

2022-10-03 16:00:00

Oddział imienia WOŚP w Szpitalu Południowym

Od dziś Oddział Neonatologii w placówce na warszawskim Ursynowie nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja przekazała szpitalowi sprzęt do leczenia i ratowania życia noworodków.

2022-10-12 12:10:00

31. Finał WOŚP - walczymy z sepsą!

Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy - oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować.