Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
77 634 634 PLN
Fundacja
Finały

Kolejny Zlot Sztabów za nami!

2022-09-19 14:50:00

17 września odbył się II Ogólnopolski Zlot Sztabów WOŚP. Gospodarzem wydarzenia był Sztab WOŚP Miejski Dom Kultury „Bogucice — Zawodzie”. W Katowicach stawiło się 55 reprezentantów z aż 24 Sztabów w Polsce. Ta młoda tradycja corocznych zjazdów okazała się niezwykle istotnym elementem organizacji Finału i koordynowania pracy wszystkich zaangażowanych. To była nie lada rozgrzewka przed naszym orkiestrowym graniem w styczniu!

 

Podczas zlotu omówiliśmy najważniejsze tematy dotyczące organizacji pracy poszczególnych Sztabów i Wolontariuszy. Panel dyskusyjny obfitował w liczne prelekcje, traktujące o podstawowych zasadach dot. założenia Sztabu WOŚP, budowania marki w mediach społecznościowych, bezpieczeństwie czy jednolitym systemie rozliczania zebranych środków.

 

Załoga Sztabów WOŚP z Jurkiem Owsiakiem, fot. W Katowicach.eu, Ksenia Torz-Gajewska, K. Utkowski

 

Wszystkich zebranych powitał Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP. W wystąpieniu podzielił się z wolontariuszami fundacyjnymi planami na pomaganie w nadchodzącym roku. Po oficjalnym rozpoczęciu uczestnicy Zlotu wybrali się na krótką wycieczkę terenową po Katowicach, podziwiając miasto podczas przejażdżki zabytkowym tramwajem. 

 

II Ogólnopolski Zlot Sztabów w Katowicach, fot. W Katowicach.eu, Ksenia Torz- Gajewska, K. Utkowski

 

Następnie program przewidywał krótkie prelekcje przedstawicieli Fundacji WOŚP z działów aukcji, komunikacji PR oraz obsługi sztabów, którzy opowiadali o poszczególnych segmentach organizacyjnych 31. Finału WOŚP, nakreślając przy tym ramy tegorocznej współpracy.

 

II Ogólnopolski Zlot Sztabów w Katowicach, fot. W Katowicach.eu, Ksenia Torz- Gajewska, K. Utkowski

 

Będąc gośćmi II Ogólnopolskiego Zlotu Sztabów WOŚP, z radością uczestniczyliśmy w zainspirowanych wystąpieniami rozmowach w kuluarach. Cieszymy się z tej oddolnej inicjatywy Sztabów WOŚP, żeby tworzyć platformę do wzajemnego poznawania się, wymiany doświadczeń i dzielenia się dobrymi praktykami. Wierzymy, że to wartościowa i wyjątkowa okazja, by każdy mógł jak najlepiej poznać filozofię zimowego grania i bezbłędnie przygotować się do styczniowego wydarzenia. Jesteśmy przekonani, że to także niepowtarzalna szansa na wspaniałą integrację zespołów z dalekich zakątków Polski, które mimo różnic podyktowanych lokalizacją i regionem kraju, łączą się w imię większego dobra, z dumą i zadowoleniem grając razem w Orkiestrze. 

 

Miło jest zobaczyć, jak zgodni i zorganizowani potrafią być ludzie, gdy łączy ich jeden cel, jedna nadrzędna wartość – niesienie dobra. Tak oto, dzięki Wam, Wolontariuszom, gramy już kolejny, 31., raz. I zapowiada się, że na tym nie koniec. Tradycja Zlotów będzie kontynuowana. Kolejne spotkanie odbędzie się jesienią 2023 roku w Dziwnowie, a jeszcze następne w Piotrkowie Trybunalskim!

 

Pamiętajcie, gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

POKAŻ PODOBNE
2022-12-05 13:21:18

Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza! Dziękujemy!

Dzisiaj święto wszystkich wolontariuszy! Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy poświęcają swój czas i energię dla słusznej sprawy.

2022-12-05 21:30:00

Żurkowski zagra na Placu Bankowym podczas 31. Finału WOŚP!

Poznaliśmy nową gwiazdę finałowego koncertu na Placu Bankowym! W trakcie swojej autorskiej audycji Zaraz Będzie Ciemno, Jurek Owsiak ogłosił zespół Żurkowski!

2022-11-18 11:15:00

Trwa rejestracja wolontariuszy na 31. Finał WOŚP!

Trwa rejestracja wolontariuszy na 31. Finał WOŚP! Stań się częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i 29 stycznia zagraj razem z nami przeciwko sepsie!

2022-11-25 12:20:00

Tak wyglądają skarbonki 31. Finału WOŚP!

Na nieco ponad 2 miesiące przed kolejnym Finałem, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Stora Enso zaprezentowały skarbonki, do których trafiać będą środki mające wesprzeć cel zbliżającej się akcji - walkę z sepsą. To już 25. Finał, na który specjalne tekturowe puszki kwestarskie produkuje Stora Enso. Tylko w tym roku wydrukowano 225 tys. puszek.