Do 32. Finału WOŚP pozostały:
124 dni
Fundacja
Finały

Kolejny Zlot Sztabów za nami!

2022-09-19 14:50:00

17 września odbył się II Ogólnopolski Zlot Sztabów WOŚP. Gospodarzem wydarzenia był Sztab WOŚP Miejski Dom Kultury „Bogucice — Zawodzie”. W Katowicach stawiło się 55 reprezentantów z aż 24 Sztabów w Polsce. Ta młoda tradycja corocznych zjazdów okazała się niezwykle istotnym elementem organizacji Finału i koordynowania pracy wszystkich zaangażowanych. To była nie lada rozgrzewka przed naszym orkiestrowym graniem w styczniu!

 

Podczas zlotu omówiliśmy najważniejsze tematy dotyczące organizacji pracy poszczególnych Sztabów i Wolontariuszy. Panel dyskusyjny obfitował w liczne prelekcje, traktujące o podstawowych zasadach dot. założenia Sztabu WOŚP, budowania marki w mediach społecznościowych, bezpieczeństwie czy jednolitym systemie rozliczania zebranych środków.

 

Załoga Sztabów WOŚP z Jurkiem Owsiakiem, fot. W Katowicach.eu, Ksenia Torz-Gajewska, K. Utkowski

 

Wszystkich zebranych powitał Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP. W wystąpieniu podzielił się z wolontariuszami fundacyjnymi planami na pomaganie w nadchodzącym roku. Po oficjalnym rozpoczęciu uczestnicy Zlotu wybrali się na krótką wycieczkę terenową po Katowicach, podziwiając miasto podczas przejażdżki zabytkowym tramwajem. 

 

II Ogólnopolski Zlot Sztabów w Katowicach, fot. W Katowicach.eu, Ksenia Torz- Gajewska, K. Utkowski

 

Następnie program przewidywał krótkie prelekcje przedstawicieli Fundacji WOŚP z działów aukcji, komunikacji PR oraz obsługi sztabów, którzy opowiadali o poszczególnych segmentach organizacyjnych 31. Finału WOŚP, nakreślając przy tym ramy tegorocznej współpracy.

 

II Ogólnopolski Zlot Sztabów w Katowicach, fot. W Katowicach.eu, Ksenia Torz- Gajewska, K. Utkowski

 

Będąc gośćmi II Ogólnopolskiego Zlotu Sztabów WOŚP, z radością uczestniczyliśmy w zainspirowanych wystąpieniami rozmowach w kuluarach. Cieszymy się z tej oddolnej inicjatywy Sztabów WOŚP, żeby tworzyć platformę do wzajemnego poznawania się, wymiany doświadczeń i dzielenia się dobrymi praktykami. Wierzymy, że to wartościowa i wyjątkowa okazja, by każdy mógł jak najlepiej poznać filozofię zimowego grania i bezbłędnie przygotować się do styczniowego wydarzenia. Jesteśmy przekonani, że to także niepowtarzalna szansa na wspaniałą integrację zespołów z dalekich zakątków Polski, które mimo różnic podyktowanych lokalizacją i regionem kraju, łączą się w imię większego dobra, z dumą i zadowoleniem grając razem w Orkiestrze. 

 

Miło jest zobaczyć, jak zgodni i zorganizowani potrafią być ludzie, gdy łączy ich jeden cel, jedna nadrzędna wartość – niesienie dobra. Tak oto, dzięki Wam, Wolontariuszom, gramy już kolejny, 31., raz. I zapowiada się, że na tym nie koniec. Tradycja Zlotów będzie kontynuowana. Kolejne spotkanie odbędzie się jesienią 2023 roku w Dziwnowie, a jeszcze następne w Piotrkowie Trybunalskim!

 

Pamiętajcie, gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

POKAŻ PODOBNE
2023-08-31 08:00:00

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak z Medalem Wolności Słowa

Za miliony zjednoczonych serc i zebranych środków, za wspieranie najsłabszych, za bezkompromisowe i mądre zabieranie głosu w sprawach publicznych. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak zostali laureatami tegorocznego Medalu Wolności Słowa w kategorii Obywatelka/Obywatel.

2023-07-25 17:05:00

Mural im. WOŚP w Zielonkach-Parceli!

Zielonki-Parcela, malownicza miejscowość w gminie Stare Babice, stała się domem dla kolejnych dwóch miejsc im. WOŚP - ronda i wyjątkowego muralu!

2023-09-18 16:17:15

Już 4 raz ścigaliśmy się dla wyższych wartości!

2 września już po raz czwarty wzięliśmy udział w Gonitwie Charytatywnej organizowanej przez Westminster Polska na Torze Służewiec. Westminster Charity Race to gonitwa, w której wygrywają wszyscy!

2023-09-13 13:20:50

Walka z sepsą naszym priorytetem!

W Światowym Dniu Sepsy w Senacie zrealizowano seminarium Komisji Zdrowia poświęcone standardowi opieki w Polsce. Wśród dyskutujących na temat problemów związanych z sepsą i wsparcia pacjentów nie zabrakło oczywiście Fundacji WOŚP, która walkę z sepsą uczyniła tematem 31. Finału WOŚP.