Do 29. Finału WOŚP pozostało
44 dni
Finały

Kraków - Wielkie emocje w Krakowie!

2018-01-15 00:15:48

Od samego rana na krakowskim Rynku Głównym nie brakowało atrakcji. Jak zawsze ogromnym zainteresowaniem cieszyły się sklepik z gadżetami z SiemaShopu oraz namiot Ratujemy i uczymy Ratować. Spora kolejka ustawiła się również przed mobilnym punktem poboru krwi. Ponadto porządną rozgrzewkę zapewniał trening gorącej salsy na kamiennym, rynkowym parkiecie. Nikogo też nie dziwił widok wikingów, kolorowo przebranych dzieciaków, czy grup cosplayowych kwestujących w okolicach Sukiennic.

 

 

Późnym popołudniem rozpoczęły się koncerty przeplatane licytacjami, które zostały ochoczo przyjęte przez publikę. Jako pierwsi wystąpili Batalion d’Amour, Killsorrow oraz Pull The Wire. Następnie w zupełnie inny klimat przeniósł nas zespół Krzywa Alternatywa. Kolejno swoje show zaprezentował znany i lubiany zespół Elektryczne Gitary. Po światełku do nieba na zakończenie finałowego programu wystąpił wyczekiwany przez wszystkich Enej.

 

 

Wielki ukłon należy się niezastąpionym Wolontariuszom, którzy jak co roku zrobili kawał dobrej roboty! Rekordowa puszka miała w środku 7984,50 zł. Aukcje Allegro z roku na rok przynoszą coraz więcej zysku dla Orkiestry. Wiele z nich jeszcze trwa, a na ten moment ich kwota to ponad 85 tysięcy złotych. Podsumowując: w naszym sztabie łącznie uzbieraliśmy niemal 700 tysięcy złotych, a wynik całego Krakowa to około 1,9 mln! Ale liczenie trwa nadal!

 

fot. D. Malik

 

I tym razem Kraków nas nie zawiódł! Po raz kolejny mieszkańcy tego pięknego miasta pokazali, że niesienie pomocy mają we krwi, dobroć i miłość jest codziennością, a uśmiech i szacunek do siebie nawzajem to ich znak rozpoznawczy! Dziękujemy, że graliście z nami!

 

fot. D Malik

POKAŻ PODOBNE
2020-10-07 09:00:00

Sprzęt od WOŚP za 16 mln PLN dla CZD

Kilkanaście godzin trwał 54. Konkurs Ofert, w ramach którego Fundacja WOŚP dokonała zakupu aparatu do badań PET-CT, pozwalającego na precyzyjne lokalizowanie ognisk chorób nowotworowych u dzieci. Sprzęt o wartości blisko 16 mln PLN działać będzie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

2020-09-11 16:00:00

Pilotażowe szkolenie PP

Pandemia Sars-Cov-2 bardzo poważnie wpłynęła na nasze plany szkoleniowe oraz inne aktywności związane z Pokojowym Patrolem. Kilkanaście dni po zakończeniu lutowego szkolenia dla wolontariuszy podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu kolejnych spotkań w naszym Centrum Wolontariatu. Kilka tygodni po Najpiękniejszej Domówce Świata podjęliśmy decyzję o wznowieniu szkoleń dla wolontariuszy chcących działać jako Pokojowy Patrol.

2020-10-13 11:21:07

Wszystkiego najlepszego Patrolowcy

Razem z naszymi wolontariuszami – jak co roku – 13 października, świętujemy dziś Dzień Pokojowego Patrolowca.

2020-10-06 07:05:00

Ogłaszamy 56. Konkurs Ofert

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłasza 56. Konkurs Ofert i zaprasza do składania wstępnych ofert sprzedaży w celu podjęcia negocjacji z zachowaniem konkurencji.

Zobacz też