Do 29. Finału WOŚP pozostało
103 dni
Fundacja

Lewiatan nagrodził Jurka Owsiaka

2014-05-19 12:00:00

Kapituła Nagród Lewiatana i Zarząd Konfederacji Lewiatan wybrały tegorocznych laureatów. Uhonorowano cztery osoby: Leszka Balcerowicza, Marka Belkę, Jerzego Owsiaka i Tomasza Zaboklickiego. Nagrody zostaną wręczone dzisiaj w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego dla wyróżniającego się przedsiębiorcy, za pokazanie, że biznesowa wizja, odwaga i kompetencje pozwalają, w ciągu dekady, zbudować silne przedsiębiorstwo, konkurujące na wymagającym, europejskim rynku otrzymał Tomasz Zaboklicki, współwłaściciel i prezes zarządu firmy PESA Bydgoszcz SA.

Nagroda im. Władysława Grabskiego dla osobistości życia publicznego, za profesjonalizm i konsekwencję w budowaniu stabilności polskiego złotego i wzmacnianie tym samym jednego z fundamentów polskiej gospodarki, trafiła w ręce Marka Belki, prezesa NBP.

Nagrodę specjalną zarząd przyznał Leszkowi Balcerowiczowi, byłemu wicepremierowi i ministrowi finansów, założycielowi Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju – FOR, za określenie polskiej gospodarce dobrego azymutu, który wyznacza jej kurs od 25 lat.

Nagrodę za odważne myślenie, przyznaną przez Konfederację Lewiatan i Fundację na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi, dostał Jerzy Owsiak, założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, twórca jednej z największych cyklicznych imprez muzycznych - Przystanku Woodstock.
(ajo) 
 
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też