W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Finały

Lubań - Rośniemy w siłę!

2018-01-16 14:18:56

14 stycznia w całej Polsce miał miejsce 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lubań od lat dotrzymuje kroku Jurkowi Owsiakowi i rokrocznie bije lokalny rekord zbiórki. Nie inaczej było tym razem. Już teraz na koncie lubańskiego sztabu jest ponad 45 tys. złotych, a to nie koniec wpływów. Nadal trwają internetowe licytacje, a fundusze stale rosną. W tym roku zebrane środki mają pomóc „w wyrównaniu szans w leczeniu noworodków”.

 

 

W Lubaniu 26. Finał WOŚP po raz drugi zorganizowało Stowarzyszenie Wyloguj się z Jarosławem Rydzewskim na czele. Zaangażowanie organizatorów przełożyło się na jakość wydarzenia. Tym samym już w przeddzień finałowego grania lubanianie mogli uczestniczyć w maratonie ZUMBY. Ogromna dawka energii, dużo tańca i świetna zabawa, a to wszystko w szczytnym celu, ponieważ opłata za wstęp trafiła na konto fundacji. Po zumbowych szaleństwach przyszedł czas na finał. Wolontariusze mimo mrozu z uśmiechem na ustach kwestowali, a lubanianie nie żałowali datków. Zarówno najmłodsi, jak i najstarsi mieszkańcy z zapałem włączyli się w wydarzenie i z dumą pokazywali zdobyte serduszka.

Na chwilę przed oficjalnym otwarciem finału w centrum miasta zagrała Lubańska Orkiestra Reprezentacyjna. Nasza orkiestra dedykowała orkiestrze Jurka Owsiaka styczniowe granie, ożywiając przy okazji śródmieście. Chwilę przed tym do lodowatej wody z własnej inicjatywy wskoczyły Morsy. Widać wśród lubanian są tacy, którzy mają naprawdę gorące serca.

 

 

W Miejskim Domu Kultury uroczyste rozpoczęcie koncertu finałowego poprzedził występ zespołu The Bazalt. Na scenie nie zabrakło również podopiecznych MDK-u prezentujących modern Hip-Hop, taniec towarzyski (Klub Tańca Towarzyskiego „Ametyst”) czy taniec nowoczesny (Studio Tańca MAR-KO). Grupy wokalne stworzyły niezły support przed występem gwiazdy wieczoru – Zespołu Masters. Lider discopolowej grupy pokazał, że scena to jego żywioł. Wykonując „Żono Moja”, poderwał z fotela nawet najoporniejszych mieszczuchów. Pomiędzy występami Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Bartosz Kuświk żwawo prowadził licytacje, powiększając zebraną pulę o kolejne wcale niemałe kwoty. Dodatkowo w Galerii „Foyer” odbywała się loteria fantowa. Chętnie oglądano pokazy ratownictwa medycznego i wykonywano pamiątkowe zdjęcia w fotobudce. Podobnie jak w roku poprzednim można było zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS. Wydarzenie zakończyło Światełko do nieba - Fireshow w wykonaniu Teatru Ognia Osculum Ignis.

Lubanianie po raz kolejny z chęcią uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji i z pewnością za rok ponownie pobiją tegoroczny rekord.

(ŁCR)

POKAŻ PODOBNE
2020-06-10 15:31:18

Kardiomonitory od WOŚP trafią do 44 szpitali

Kilkanaście dni koleją – tak wyglądał transport 100 kardiomonitorów, które Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zamówiła w Chinach z przeznaczeniem dla placówek walczących z COVID-19. Urządzenia o wartości ponad 2 milionów złotych trafią do szpitali przed końcem czerwca, część już teraz pomaga monitorować stan zdrowia pacjentów.

2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

2020-05-20 16:27:50

Trzeci transport WOŚP wylądował w Warszawie

Przed kilkoma godzinami na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował trzeci już samolot z wyposażeniem medycznym zamówionym przez Fundację WOŚP z myślą o szpitalach walczących z koronawirusem. Na pokładzie znalazło się 40 tys. kombinezonów, które już wkrótce wyruszą w drogę do medyków z całej Polski.

2020-06-25 13:00:00

Perfumy „Pol’and’Rock” Music w drogeriach Sephora

Dziś w sklepach Sephora swoją premierę mają unikatowe Perfumy Music marki WOŚP. To orientalno – drzewne połączenie zapachów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Cały zysk ze sprzedaży Sephora zdecydowała przekazać Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Zobacz też