Do 29. Finału WOŚP pozostało
46 dni
Finały

Lubań - Rośniemy w siłę!

2018-01-16 14:18:56

14 stycznia w całej Polsce miał miejsce 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lubań od lat dotrzymuje kroku Jurkowi Owsiakowi i rokrocznie bije lokalny rekord zbiórki. Nie inaczej było tym razem. Już teraz na koncie lubańskiego sztabu jest ponad 45 tys. złotych, a to nie koniec wpływów. Nadal trwają internetowe licytacje, a fundusze stale rosną. W tym roku zebrane środki mają pomóc „w wyrównaniu szans w leczeniu noworodków”.

 

 

W Lubaniu 26. Finał WOŚP po raz drugi zorganizowało Stowarzyszenie Wyloguj się z Jarosławem Rydzewskim na czele. Zaangażowanie organizatorów przełożyło się na jakość wydarzenia. Tym samym już w przeddzień finałowego grania lubanianie mogli uczestniczyć w maratonie ZUMBY. Ogromna dawka energii, dużo tańca i świetna zabawa, a to wszystko w szczytnym celu, ponieważ opłata za wstęp trafiła na konto fundacji. Po zumbowych szaleństwach przyszedł czas na finał. Wolontariusze mimo mrozu z uśmiechem na ustach kwestowali, a lubanianie nie żałowali datków. Zarówno najmłodsi, jak i najstarsi mieszkańcy z zapałem włączyli się w wydarzenie i z dumą pokazywali zdobyte serduszka.

Na chwilę przed oficjalnym otwarciem finału w centrum miasta zagrała Lubańska Orkiestra Reprezentacyjna. Nasza orkiestra dedykowała orkiestrze Jurka Owsiaka styczniowe granie, ożywiając przy okazji śródmieście. Chwilę przed tym do lodowatej wody z własnej inicjatywy wskoczyły Morsy. Widać wśród lubanian są tacy, którzy mają naprawdę gorące serca.

 

 

W Miejskim Domu Kultury uroczyste rozpoczęcie koncertu finałowego poprzedził występ zespołu The Bazalt. Na scenie nie zabrakło również podopiecznych MDK-u prezentujących modern Hip-Hop, taniec towarzyski (Klub Tańca Towarzyskiego „Ametyst”) czy taniec nowoczesny (Studio Tańca MAR-KO). Grupy wokalne stworzyły niezły support przed występem gwiazdy wieczoru – Zespołu Masters. Lider discopolowej grupy pokazał, że scena to jego żywioł. Wykonując „Żono Moja”, poderwał z fotela nawet najoporniejszych mieszczuchów. Pomiędzy występami Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Bartosz Kuświk żwawo prowadził licytacje, powiększając zebraną pulę o kolejne wcale niemałe kwoty. Dodatkowo w Galerii „Foyer” odbywała się loteria fantowa. Chętnie oglądano pokazy ratownictwa medycznego i wykonywano pamiątkowe zdjęcia w fotobudce. Podobnie jak w roku poprzednim można było zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS. Wydarzenie zakończyło Światełko do nieba - Fireshow w wykonaniu Teatru Ognia Osculum Ignis.

Lubanianie po raz kolejny z chęcią uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji i z pewnością za rok ponownie pobiją tegoroczny rekord.

(ŁCR)

POKAŻ PODOBNE
2020-09-16 09:30:58

Ogłaszamy 55. Konkurs Ofert

Ponownie będziemy kupować sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Tym razem będą to wyroby medyczne przeznaczone dla oddziałów neurologicznych i neurochirurgicznych.

2020-10-07 09:00:00

Sprzęt od WOŚP za 16 mln PLN dla CZD

Kilkanaście godzin trwał 54. Konkurs Ofert, w ramach którego Fundacja WOŚP dokonała zakupu aparatu do badań PET-CT, pozwalającego na precyzyjne lokalizowanie ognisk chorób nowotworowych u dzieci. Sprzęt o wartości blisko 16 mln PLN działać będzie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

2020-09-30 16:45:07

Dwa nowe wyjątkowe miejsca w Kołobrzegu nawiązujące do działalności Fundacji

Jurek Owsiak oraz prezydent Anna Mieczkowska 30 września symbolicznie otworzyli rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kołobrzegu.

2020-10-13 11:21:07

Wszystkiego najlepszego Patrolowcy

Razem z naszymi wolontariuszami – jak co roku – 13 października, świętujemy dziś Dzień Pokojowego Patrolowca.

Zobacz też