Finały

Lubań - Wolontariusze gotowi na Finał!

2018-01-11 23:02:43

Uczestnikami spotkania byli wolontariusze w wieku od 10 do 57 lat jak również ich opiekunowie prawni i członkowie Lubańskiego Sztabu WOŚP. Wśród wolontariuszy są uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studenci oraz osoby pracujące. Szkolenie z zasad bezpieczeństwa przeprowadzili Pan st. sierż. Mariusz Kostrzewa oraz Pan mł. asp. Marcin Wojdowicz. Pan Mariusz przypomniał i wskazał wolontariuszom podstawowe zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują każdego kwestującego bez względu na wiek, w tym również zasady bezpiecznego korzystania z dróg. Pan Mariusz uczulił wolontariuszy na możliwie czyhające niebezpieczeństwa oraz przypomniał numer alarmowy na jaki powinni wolontariusze dzwonić w razie niebezpieczeństwa.

 

 

Pan Mariusz wspomniał aby nasi wolontariusze:

- nie chodzili sami ale zawsze w obecności drugiej osoby a osoby niepełnoletnie aby zawsze miały opiekuna;

- nie odwiedzali miejsc gdzie jest mało osób, takich jak podwórka czy bramy oraz szczególnie unikali ich po zapadnięciu zmroku;

- w sytuacji podejrzenia jakiegokolwiek zaistnienia niebezpieczeństwa, nie wahali się natychmiast powiadamiać Policje dzwoniąc pod numer 997;

- aby nigdzie nie zostawiali puszki, zawsze mieli ją na oku;

- w razie napadu aby za wszelką cenę nie starali się ratować zawartości skarbonki gdyż nasze życie i zdrowie jest najważniejsze, a jeśli już do tego dojdzie aby alarmowali krzykiem;

- aby szczególnie po zmroku mieli jakiś element odblaskowy;

- aby stosowali się do przepisów ruchu drogowego podczas przechodzenia przez jezdnię oraz na parkingach przy centrach handlowych i parkingach przysklepowych.

W tym dniu należy pamiętać, że każdy kwestujący prawowity wolontariusz 26. Finału WOŚP ma na swoim wyposażeniu identyfikator, puszkę z grafiką w tym roku obowiązującą oraz serduszka. Dodatkowo na terenie miasta Lubań i okolic wolontariusze będą mieli terminal płatniczy. Taki wolontariusz będzie ubrany w specjalną koszulkę, jako jego znak rozpoznawczy. Na każdym identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, jego indywidualny numer, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora oraz dane Sztabu do którego jest przypisany. Każdy wolontariusz ma obowiązek nosić identyfikator w widocznym miejscu. Puszka wolontariusza jest dodatkowo zabezpieczona specjalnie oklejonymi banderolami Fundacji WOŚP.

 

 

Sztab Lubań w tym miejscu bardzo serdecznie Dziękuje Funkcjonariuszom Panu Mariuszowi i Panu Marcinowi za obecność tego dnia i przeprowadzenie szkolenia dla naszych wolontariuszy i zadbanie z ojcowską troską, szczególnie o tych najmniejszych, o ich bezpieczeństwo. Dziękujemy również Panu Komendantowi Powiatowemu Policji Panu mł. insp. Norbertowi Kurendzie za przychylność, dobre słowo a szczególnie dobrą współpracę. Za otwartość i zrozumienie. Z Wami nasi wolontariusze czują się bezpieczniej!

POKAŻ PODOBNE
2018-05-11 18:10:37

Rondo im. WOŚP w Skarżysku Kamiennej

To już informacja oficjalna – dziś, w piątek 11 maja, w Skarżysku Kamiennej dokonano uroczystego nadania imienia Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rondu u zbiegu ulic Paryskiej, Metalowców i Norwida. Decyzję Rady Miasta o nadaniu imienia WOŚP podjęto jednomyślnie.

2018-04-27 11:53:37

Rusza rekrutacja do Medycznego Patrolu!

Dołącz do Medycznego Patrolu i pomóż nam zadbać o bezpieczeńśtwo uczestników 24. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

2018-05-11 11:28:47

WOŚP liderem na YouTube!

Kanały Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i KręciołaTV w czołówce najchętniej oglądanych kanałów na YouTube, w kategorii portale internetowe oraz NGO i akcje społeczne, wynika z cyklicznego raportu YouTube Trends przedstawionego przez firmę Sortrender!

2018-05-23 09:24:57

Asystent/ka działu medycznego poszukiwana!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poszukuje osoby do pracy w dziale medycznym na stanowisku asystenta/asystentki działu.

Zobacz też