W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Uczymy ratować

Mamy wyniki I etapu V Konkursu RUR!

2016-04-18 15:21:55
Bardzo dziękujemy wszystkim szkołom, które zgłosiły się do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie "Ratujemy i Uczymy Ratować"! W I etapie otrzymaliśmy ponad 150 przepięknych prac konkursowych nadesłanych ze szkół podstawowych w całej Polsce. Wszystkie tablice edukacyjne poświęcone tematyce ratowania życia są wykonane bardzo starannie, nie brakuje im kolorów i pomysłowości, zatem jurorzy mieli niełatwe zadanie, aby wybrać z nich 16 prac, których autorzy zostali zaproszeni do II etapu Konkursu.

Oto lista zwycięzców I etapu:

 

 • Szkoła Podstawowa nr 53 - Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie 
 • Szkoła Podstawowa nr 21 - Lublin, woj. lubelskie 
 • Szkoła Podstawowa - Różaniec Drugi, woj. lubelskie
 • Szkoła Podstawowa nr 4 - Dęblin, woj. lubelskie 
 • Szkoła Podstawowa nr 2 - Kraśnik, woj. lubelskie 
 • Szkoła Podstawowa nr 1 - Chełmek, woj. małopolskie 
 • Szkoła Podstawowa - Byszyce, woj. małopolskie 
 • Szkoła Podstawowa z o. integracyjnymi nr 90 - Kraków, woj. małopolskie 
 • Szkoła Podstawowa - Tuchów, woj. małopolskie 
 • Szkoła Podstawowa nr 120 - Warszawa, woj. mazowieckie
 • Szkoła Podstawowa - Rudna Wielka, woj. podkarpackie 
 • Szkoła Podstawowa nr 2 - Hajnówka, woj. podlaskie 
 • Szkoła Podstawowa nr 27 - Dąbrowa Górnicza, woj. śląskie 
 • Szkoła Podstawowa - Jasienica, woj. śląskie 
 • Szkoła Podstawowa nr 16 - Kalisz, woj. wielkopolskie 
 • Szkoła Podstawowa nr 4 - Stargard, woj. zachodniopomorskie

Te 16 szkół podstawowych będzie rywalizowało w II etapie Konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować" o przejście do Finału. II etap Konkursu polega na nagraniu krótkiego filmu (maksymalna długość: 4 minuty) przedstawiającego naukę pierwszej pomocy. "Instruktorami" powinni być uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych, a kursantami - lokalna społeczność. Na filmy konkursowe czekamy do 6 maja (piątek) -decyduje data dostarczenia filmu do Fundacji WOŚP. Do Finału przejdzie 8 szkół, które przygotują najciekawsze filmy.

Na wszystkie filmy konkursowe będzie można głosować na stronie Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" na Facebooku: www.facebook.com/RatujemyIUczymyRatowac. Głosowanie ruszy 9 maja. Szkoła, która zdobędzie najwięcej „polubień” (do 13 maja do godziny 12:00) zostanie automatycznie zaproszona do Finału Konkursu. Pozostałych siedmiu finalistów wybierze Jury, oceniając nadesłane przez szkoły filmy. 

Finał V Konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować" odbędzie się 1 czerwca (środa) w Warszawie i będzie miał formę gry miejskiej. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim szkołom, które zgłosiły się do udziału w Konkursie! Tym, którym nie udało się przejść do II etapu - zachęcamy do udziału w przyszłym roku!

(amm)

 POKAŻ PODOBNE
2020-06-25 13:00:00

Perfumy „Pol’and’Rock” Music w drogeriach Sephora

Dziś w sklepach Sephora swoją premierę mają unikatowe Perfumy Music marki WOŚP. To orientalno – drzewne połączenie zapachów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Cały zysk ze sprzedaży Sephora zdecydowała przekazać Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

2020-06-17 16:56:22

Dziękujemy za 14 lat Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”

W roku szkolnym 2019/2020 wraz z rozdaniem świadectw kończymy realizację naszego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W czasie 14 lat trafił on do blisko 96% placówek szkolnych i dotarł do prawie 3 milionów uczniów. Tym samym prawie 3 miliony młodych ratowników, dzięki nabytym umiejętnościom, potrafi zadbać o siebie i skutecznie pomagać innym, gdy znajdą się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu.

2020-07-01 16:00:00

Tomograf i rentgen od WOŚP za 6 mln PLN

1 lipca nastąpiło symboliczne przekazanie łódzkiemu szpitalowi tomografu i aparatu RTG, które Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła dzięki środkom zebranym podczas 27. Finału WOŚP w styczniu ubiegłego roku. To urządzenia o wartości blisko 6 milionów PLN.

2020-06-22 12:16:10

50 tysięcy złotych na wspomaganie oddechu u noworodków

Od 2003 roku Fundacja WOŚP realizuje program medyczny, którego celem jest wprowadzenie do powszechnego użytku najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych metod leczenia niewydolności oddechowej u noworodków. W piątek program ten uzyskał wsparcie w wysokości 50 tys. złotych ze strony Ambasady Wielkiego Księstwa Luksemburga w Warszawie oraz Polsko-Luksemburskiej Izby Gospodarczej (PLIG).

Zobacz też