Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Uczymy ratować

Mamy wyniki I etapu V Konkursu RUR!

2016-04-18 15:21:55
Bardzo dziękujemy wszystkim szkołom, które zgłosiły się do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie "Ratujemy i Uczymy Ratować"! W I etapie otrzymaliśmy ponad 150 przepięknych prac konkursowych nadesłanych ze szkół podstawowych w całej Polsce. Wszystkie tablice edukacyjne poświęcone tematyce ratowania życia są wykonane bardzo starannie, nie brakuje im kolorów i pomysłowości, zatem jurorzy mieli niełatwe zadanie, aby wybrać z nich 16 prac, których autorzy zostali zaproszeni do II etapu Konkursu.

Oto lista zwycięzców I etapu:

 

 • Szkoła Podstawowa nr 53 - Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie 
 • Szkoła Podstawowa nr 21 - Lublin, woj. lubelskie 
 • Szkoła Podstawowa - Różaniec Drugi, woj. lubelskie
 • Szkoła Podstawowa nr 4 - Dęblin, woj. lubelskie 
 • Szkoła Podstawowa nr 2 - Kraśnik, woj. lubelskie 
 • Szkoła Podstawowa nr 1 - Chełmek, woj. małopolskie 
 • Szkoła Podstawowa - Byszyce, woj. małopolskie 
 • Szkoła Podstawowa z o. integracyjnymi nr 90 - Kraków, woj. małopolskie 
 • Szkoła Podstawowa - Tuchów, woj. małopolskie 
 • Szkoła Podstawowa nr 120 - Warszawa, woj. mazowieckie
 • Szkoła Podstawowa - Rudna Wielka, woj. podkarpackie 
 • Szkoła Podstawowa nr 2 - Hajnówka, woj. podlaskie 
 • Szkoła Podstawowa nr 27 - Dąbrowa Górnicza, woj. śląskie 
 • Szkoła Podstawowa - Jasienica, woj. śląskie 
 • Szkoła Podstawowa nr 16 - Kalisz, woj. wielkopolskie 
 • Szkoła Podstawowa nr 4 - Stargard, woj. zachodniopomorskie

Te 16 szkół podstawowych będzie rywalizowało w II etapie Konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować" o przejście do Finału. II etap Konkursu polega na nagraniu krótkiego filmu (maksymalna długość: 4 minuty) przedstawiającego naukę pierwszej pomocy. "Instruktorami" powinni być uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych, a kursantami - lokalna społeczność. Na filmy konkursowe czekamy do 6 maja (piątek) -decyduje data dostarczenia filmu do Fundacji WOŚP. Do Finału przejdzie 8 szkół, które przygotują najciekawsze filmy.

Na wszystkie filmy konkursowe będzie można głosować na stronie Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" na Facebooku: www.facebook.com/RatujemyIUczymyRatowac. Głosowanie ruszy 9 maja. Szkoła, która zdobędzie najwięcej „polubień” (do 13 maja do godziny 12:00) zostanie automatycznie zaproszona do Finału Konkursu. Pozostałych siedmiu finalistów wybierze Jury, oceniając nadesłane przez szkoły filmy. 

Finał V Konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować" odbędzie się 1 czerwca (środa) w Warszawie i będzie miał formę gry miejskiej. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim szkołom, które zgłosiły się do udziału w Konkursie! Tym, którym nie udało się przejść do II etapu - zachęcamy do udziału w przyszłym roku!

(amm)

 POKAŻ PODOBNE
2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

2020-09-16 09:30:58

Ogłaszamy 55. Konkurs Ofert

Ponownie będziemy kupować sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Tym razem będą to wyroby medyczne przeznaczone dla oddziałów neurologicznych i neurochirurgicznych.

2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

2020-08-28 15:00:00

Przygotuj się do nowego roku z warsztatami ASP

Rozpocznij rok szkolny z nową wiedzą, dzięki warsztatom Akademii Sztuk Przepięknych. Obejrzyj retransmisję wybranych warsztatów m.in. z zakresu: zdrowia, ekologii, kultury, psychologii i rozwoju osobistego, praw człowieka czy edukacji globalnej, które odbyły się online w ramach 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE - Najpiękniejszej Domówki Świata.

Zobacz też