W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Medycyna
Finały

Medyczne studio WOŚP pełne finałowych darów

2017-01-15 10:40:10

W studio medycznym zobaczycie sprzęty, które Orkiestra zakupiła dzięki finałowym zbiórkom. Między innymi jest tu sztuczne płucoserce, które zostało zakupione przez Fundację WOŚP podczas Finału 25 lat temu, gdy Orkiestra po raz pierwszy zagrała dla ratowania najmłodszych pacjentów, cierpiących na choroby serca. Dzięki działaniom naszej Fundacji polska kardiochirurgia, jeszcze do niedawna zmagająca się z milionem problemów, dziś stoi na najwyższym światowym poziomie.


W studio medycznym 25. Finału WOŚP dzieje się bardzo dużo od poranka (fot. Robert Grablewski)


Odnieśliśmy także olbrzymie sukcesy w leczeniu i zapobieganiu retinopatii u wcześniaków. Przez te 25 lat zakupiliśmy już 198 urządzeń, które służą do badania wzroku noworodków, przy naszej pomocy powstało również 19 ośrodków, w których laseroterapia ratuje ich przed niedowidzeniem lub całkowitą utratą wzroku. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że diagnostyka i leczenie tej choroby stoją w Polsce na najwyższym poziomie - wzrok udaje się uratować u ponad 96 % zagrożonych retinopatią noworodków.


Podczas tegorocznego finału również nie zapominamy o wcześniakach. Firma Dutchmed Sp. z o.o. przekazała wysokiej klasy inkubator hybrydowy, który trafi do Kliniki Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. Inkubator ten jest przeznaczony do intensywnej opieki nad wcześniakiem i noworodkiem. Wyposażony w manualną i automatyczną regulację temperatury, nawilżania, podaży tlenu oraz dwuścienną kopułę z automatyczną kurtyną ciepłego powietrza, zapewnia optymalne środowisko dla każdego pacjenta, a głośność pracy poniżej 43 dB zapewnia noworodkowi spokój i poczucie bezpieczeństwa. Wbudowany pulsoksymetr, zegar APGAR i CPR, waga pod materacykiem, a także 2 szyny pozwalające na montaż dowolnego sprzętu peryferyjnego czynią z niego samodzielne i kompletne stanowisko intensywnej opieki.

 

(md)

POKAŻ PODOBNE
2020-07-01 16:00:00

Tomograf i rentgen od WOŚP za 6 mln PLN

1 lipca nastąpiło symboliczne przekazanie łódzkiemu szpitalowi tomografu i aparatu RTG, które Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła dzięki środkom zebranym podczas 27. Finału WOŚP w styczniu ubiegłego roku. To urządzenia o wartości blisko 6 milionów PLN.

2020-05-14 16:00:00

#UkładamyDlaWas puzzle razem z Treflem

Razem z Trefl, postanowiliśmy wydać puzzle, które pomagają nam kupować sprzęt medyczny do walki z koronawirusem. Wyjątkowymi puzzlami dziękujemy Bohaterom - personelowi medycznemu. #UkładamyDlaWas - 5 obrazków, 1000 elementów to godziny wspólnej zabawy dla małych i dużych domowników. #Zostańwdomu i układaj puzzle całą rodziną.

2020-07-09 11:45:43

Przekazaliśmy karetkę neonatologiczną do Szpitala w Szczecinie

10 lipca pod siedzibą Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazaliśmy karetkę do Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje".

2020-06-25 13:00:00

Perfumy „Pol’and’Rock” Music w drogeriach Sephora

Dziś w sklepach Sephora swoją premierę mają unikatowe Perfumy Music marki WOŚP. To orientalno – drzewne połączenie zapachów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Cały zysk ze sprzedaży Sephora zdecydowała przekazać Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Zobacz też