W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
23 692 363 PLN
Medycyna
Finały

Medyczne studio WOŚP pełne finałowych darów

2017-01-15 10:40:10

W studio medycznym zobaczycie sprzęty, które Orkiestra zakupiła dzięki finałowym zbiórkom. Między innymi jest tu sztuczne płucoserce, które zostało zakupione przez Fundację WOŚP podczas Finału 25 lat temu, gdy Orkiestra po raz pierwszy zagrała dla ratowania najmłodszych pacjentów, cierpiących na choroby serca. Dzięki działaniom naszej Fundacji polska kardiochirurgia, jeszcze do niedawna zmagająca się z milionem problemów, dziś stoi na najwyższym światowym poziomie.


W studio medycznym 25. Finału WOŚP dzieje się bardzo dużo od poranka (fot. Robert Grablewski)


Odnieśliśmy także olbrzymie sukcesy w leczeniu i zapobieganiu retinopatii u wcześniaków. Przez te 25 lat zakupiliśmy już 198 urządzeń, które służą do badania wzroku noworodków, przy naszej pomocy powstało również 19 ośrodków, w których laseroterapia ratuje ich przed niedowidzeniem lub całkowitą utratą wzroku. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że diagnostyka i leczenie tej choroby stoją w Polsce na najwyższym poziomie - wzrok udaje się uratować u ponad 96 % zagrożonych retinopatią noworodków.


Podczas tegorocznego finału również nie zapominamy o wcześniakach. Firma Dutchmed Sp. z o.o. przekazała wysokiej klasy inkubator hybrydowy, który trafi do Kliniki Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. Inkubator ten jest przeznaczony do intensywnej opieki nad wcześniakiem i noworodkiem. Wyposażony w manualną i automatyczną regulację temperatury, nawilżania, podaży tlenu oraz dwuścienną kopułę z automatyczną kurtyną ciepłego powietrza, zapewnia optymalne środowisko dla każdego pacjenta, a głośność pracy poniżej 43 dB zapewnia noworodkowi spokój i poczucie bezpieczeństwa. Wbudowany pulsoksymetr, zegar APGAR i CPR, waga pod materacykiem, a także 2 szyny pozwalające na montaż dowolnego sprzętu peryferyjnego czynią z niego samodzielne i kompletne stanowisko intensywnej opieki.

 

(md)

POKAŻ PODOBNE
2020-04-10 14:40:00

Sprawdź, gdzie trafia sprzęt COVID-19

Sprawdź, gdzie już przekazaliśmy sprzęt w ramach walki z COVID-19. Listy aktualizowane na bieżąco.

2020-04-14 15:45:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.31

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Zadaniem na dziś niech będzie dzika wyprawa! Wybierz odległe miejsce na mapie i zostań odważnym odkrywcą!

2020-04-09 12:16:10

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.28

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dla miłośników social mediów mamy kolejne kolorowe nakładki #DomowaOrkiestra, a dla najmłodszych miłośników gier i zabaw kolejne zadanie specjalne na dziś.

2020-04-09 13:55:17

24 respiratory dla polskich szpitali

Allegro przekazało 2 miliony złotych na wsparcie Funduszu Interwencyjnego na rzecz walki z koronawirusem, powołanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Darowizna Allegro umożliwiła Fundacji zakup kolejnych 24 respiratorów dla polskich szpitali.

Zobacz też