W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Medycyna
Finały

Medyczne studio WOŚP pełne finałowych darów

2017-01-15 10:40:10

W studio medycznym zobaczycie sprzęty, które Orkiestra zakupiła dzięki finałowym zbiórkom. Między innymi jest tu sztuczne płucoserce, które zostało zakupione przez Fundację WOŚP podczas Finału 25 lat temu, gdy Orkiestra po raz pierwszy zagrała dla ratowania najmłodszych pacjentów, cierpiących na choroby serca. Dzięki działaniom naszej Fundacji polska kardiochirurgia, jeszcze do niedawna zmagająca się z milionem problemów, dziś stoi na najwyższym światowym poziomie.


W studio medycznym 25. Finału WOŚP dzieje się bardzo dużo od poranka (fot. Robert Grablewski)


Odnieśliśmy także olbrzymie sukcesy w leczeniu i zapobieganiu retinopatii u wcześniaków. Przez te 25 lat zakupiliśmy już 198 urządzeń, które służą do badania wzroku noworodków, przy naszej pomocy powstało również 19 ośrodków, w których laseroterapia ratuje ich przed niedowidzeniem lub całkowitą utratą wzroku. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że diagnostyka i leczenie tej choroby stoją w Polsce na najwyższym poziomie - wzrok udaje się uratować u ponad 96 % zagrożonych retinopatią noworodków.


Podczas tegorocznego finału również nie zapominamy o wcześniakach. Firma Dutchmed Sp. z o.o. przekazała wysokiej klasy inkubator hybrydowy, który trafi do Kliniki Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. Inkubator ten jest przeznaczony do intensywnej opieki nad wcześniakiem i noworodkiem. Wyposażony w manualną i automatyczną regulację temperatury, nawilżania, podaży tlenu oraz dwuścienną kopułę z automatyczną kurtyną ciepłego powietrza, zapewnia optymalne środowisko dla każdego pacjenta, a głośność pracy poniżej 43 dB zapewnia noworodkowi spokój i poczucie bezpieczeństwa. Wbudowany pulsoksymetr, zegar APGAR i CPR, waga pod materacykiem, a także 2 szyny pozwalające na montaż dowolnego sprzętu peryferyjnego czynią z niego samodzielne i kompletne stanowisko intensywnej opieki.

 

(md)

POKAŻ PODOBNE
2020-06-22 12:16:10

50 tysięcy złotych na wspomaganie oddechu u noworodków

Od 2003 roku Fundacja WOŚP realizuje program medyczny, którego celem jest wprowadzenie do powszechnego użytku najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych metod leczenia niewydolności oddechowej u noworodków. W piątek program ten uzyskał wsparcie w wysokości 50 tys. złotych ze strony Ambasady Wielkiego Księstwa Luksemburga w Warszawie oraz Polsko-Luksemburskiej Izby Gospodarczej (PLIG).

2020-05-29 09:41:50

Domowa Orkiestra na żywo prosto z siedziby WOŚP!

Domowa Orkiestra - od dziś na żywo! 76. odcinek internetowego programu Jurka Owsiaka rozpoczyna serię programów transmitowanych na żywo. To preludium Najpiękniejszej Domówki Świata, czyli 26. edycji Pol’and’Rock Festival, która odbędzie się online.

2020-05-22 13:05:18

Warszawa, Łódź i Poznań z analizatorami od WOŚP

Sprzęt dla laboratoriów diagnozujących osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem o wartości blisko 10,5 miliona złotych jest jednym z największych zakupów jakich dokonaliśmy w ramach walki z COVID-19. Do Warszawy, Łodzi i Poznania trafiły właśnie specjalistyczne analizatory, pozwalające na znaczne przyspieszenie diagnostyki i przeprocesowanie nawet 2304 próbek w ciągu doby.

2020-07-23 10:55:00

Fundacja WOŚP wspiera skuteczną diagnostykę nowotworów u dzieci

Łączymy siły we wczesnej diagnostyce nowotworów u najmłodszych, bo nie ma większej wartości niż zdrowe dzieci.

Zobacz też