W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
23 692 363 PLN
Finały

Międzychód - Puszka WOŚP na telefon

2020-01-02 10:00:00

 

 

Zazwyczaj najprostsze rozwiązania są najlepsze, a potrzeba staje się matką wynalazków. W 2019 roku aura nie rozpieszczała mieszkańców Międzychodu w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Padający deszcz zatrzymywał wielu z nich w domach i o wsparcie WOŚP nie mógł ich poprosić 7-letni wówczas Jasiu Sobkowski, który wolontariuszem orkiestry został po raz pierwszy.

  • No to my pojedźmy do tych mieszkańców, skoro oni nie mogą przyjść do nas – rzucił z rozbrajającą, dziecięcą szczerością chłopiec.

Szybki post w mediach społecznościowych umieścił wówczas tata Jasia – Krzysztof. Napisał, że z uwagi na kiepską pogodę rodzina postanowiła zmienić sposób zbierania i w ten sposób powstała mobilna puszka WOŚP w Międzychodzie i jego okolicach. W komentarzach pod postem można było pisać, gdzie Jasiu ma podjechać. Można też było dzwonić pod podany numer telefonu. Efekt był niesamowity. Rodzice nie zdążali z odbieraniem telefonów i jeżdżeniem po okolicy, a do puszki najmłodszego wolontariusza w Międzychodzie wpadło… 1287,91 zł.

  • To była największa suma, którą udało się zebrać jednemu wolontariuszowi na ulicach Międzychodu – przyznaje Jakub Zachciał, szef Sztabu WOŚP w Międzychodzie.

Mobilna puszka się sprawdziła i przyjęła. Więc będzie w Międzychodzie także 12 stycznia 2020 roku. Zerknijcie w dniu finału na profil FB Krzysztofa Sobkowskiego. Pod postem wpisujcie adresy, pod które ma przyjechać Jasiu, a na pewno do Was dotrze: zbierze pieniądze do puszki, strzeli sobie z Wami selfiaka na fejsa i przybije pionę.

A! I jeszcze jedno! Z uwagi na to, że Jasiu nie jest już najmłodszym wolontariuszem w Międzychodzie, to do akcji zaangażował swoją młodszą siostrę Asię (ma 3 lata) i mamę Kasię, która będzie niezbędna do organizowania kursów samochodem po mieście.

POKAŻ PODOBNE
2020-04-16 13:38:21

2,6 miliona maseczek od WOŚP

Fundacja WOŚP realizuje wielką wysyłkę środków ochrony osobistej, które zakupione zostały z myślą o placówkach medycznych i domach opieki społecznej z całego kraju. Wśród środków tych znajdują się maseczki chirurgiczne, których łącznie Orkiestra przekaże aż 2,6 miliona.

2020-04-10 10:15:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.29

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dziś będziemy chemikami. Mali odkrywcy wciela się dziś w domowych naukowców. Przed nami prawdziwy eksperyment chemiczny!

2020-04-09 12:16:10

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.28

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dla miłośników social mediów mamy kolejne kolorowe nakładki #DomowaOrkiestra, a dla najmłodszych miłośników gier i zabaw kolejne zadanie specjalne na dziś.

2020-04-07 11:05:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.26

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Wtorek to idealny dzień na kolejne wyzwania! Dziś mamy wyjątkowo trudne zadnie dla najtęższych umysłów. Kto gotowy na kalambury, które tworzą wyjątkowo trudną krzyżówkę?

Zobacz też