W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Finały

Międzychód - Puszka WOŚP na telefon

2020-01-02 10:00:00

 

 

Zazwyczaj najprostsze rozwiązania są najlepsze, a potrzeba staje się matką wynalazków. W 2019 roku aura nie rozpieszczała mieszkańców Międzychodu w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Padający deszcz zatrzymywał wielu z nich w domach i o wsparcie WOŚP nie mógł ich poprosić 7-letni wówczas Jasiu Sobkowski, który wolontariuszem orkiestry został po raz pierwszy.

  • No to my pojedźmy do tych mieszkańców, skoro oni nie mogą przyjść do nas – rzucił z rozbrajającą, dziecięcą szczerością chłopiec.

Szybki post w mediach społecznościowych umieścił wówczas tata Jasia – Krzysztof. Napisał, że z uwagi na kiepską pogodę rodzina postanowiła zmienić sposób zbierania i w ten sposób powstała mobilna puszka WOŚP w Międzychodzie i jego okolicach. W komentarzach pod postem można było pisać, gdzie Jasiu ma podjechać. Można też było dzwonić pod podany numer telefonu. Efekt był niesamowity. Rodzice nie zdążali z odbieraniem telefonów i jeżdżeniem po okolicy, a do puszki najmłodszego wolontariusza w Międzychodzie wpadło… 1287,91 zł.

  • To była największa suma, którą udało się zebrać jednemu wolontariuszowi na ulicach Międzychodu – przyznaje Jakub Zachciał, szef Sztabu WOŚP w Międzychodzie.

Mobilna puszka się sprawdziła i przyjęła. Więc będzie w Międzychodzie także 12 stycznia 2020 roku. Zerknijcie w dniu finału na profil FB Krzysztofa Sobkowskiego. Pod postem wpisujcie adresy, pod które ma przyjechać Jasiu, a na pewno do Was dotrze: zbierze pieniądze do puszki, strzeli sobie z Wami selfiaka na fejsa i przybije pionę.

A! I jeszcze jedno! Z uwagi na to, że Jasiu nie jest już najmłodszym wolontariuszem w Międzychodzie, to do akcji zaangażował swoją młodszą siostrę Asię (ma 3 lata) i mamę Kasię, która będzie niezbędna do organizowania kursów samochodem po mieście.

POKAŻ PODOBNE
2020-06-22 12:16:10

50 tysięcy złotych na wspomaganie oddechu u noworodków

Od 2003 roku Fundacja WOŚP realizuje program medyczny, którego celem jest wprowadzenie do powszechnego użytku najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych metod leczenia niewydolności oddechowej u noworodków. W piątek program ten uzyskał wsparcie w wysokości 50 tys. złotych ze strony Ambasady Wielkiego Księstwa Luksemburga w Warszawie oraz Polsko-Luksemburskiej Izby Gospodarczej (PLIG).

2020-07-09 11:45:43

Przekazaliśmy karetkę neonatologiczną do Szpitala w Szczecinie

10 lipca pod siedzibą Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazaliśmy karetkę do Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje".

2020-05-20 16:27:50

Trzeci transport WOŚP wylądował w Warszawie

Przed kilkoma godzinami na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował trzeci już samolot z wyposażeniem medycznym zamówionym przez Fundację WOŚP z myślą o szpitalach walczących z koronawirusem. Na pokładzie znalazło się 40 tys. kombinezonów, które już wkrótce wyruszą w drogę do medyków z całej Polski.

2020-07-06 11:43:55

Blisko 50 milionów złotych na walkę z koronawirusem

6 lipca Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała prowadzone od połowy marca działania związane z pandemią COVID-19. Organizacja placówkom w całym kraju przekazała  sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości 48,8 miliona złotych.

Zobacz też