W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Finały

Międzychód - Puszka WOŚP na telefon

2020-01-02 10:00:00

 

 

Zazwyczaj najprostsze rozwiązania są najlepsze, a potrzeba staje się matką wynalazków. W 2019 roku aura nie rozpieszczała mieszkańców Międzychodu w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Padający deszcz zatrzymywał wielu z nich w domach i o wsparcie WOŚP nie mógł ich poprosić 7-letni wówczas Jasiu Sobkowski, który wolontariuszem orkiestry został po raz pierwszy.

  • No to my pojedźmy do tych mieszkańców, skoro oni nie mogą przyjść do nas – rzucił z rozbrajającą, dziecięcą szczerością chłopiec.

Szybki post w mediach społecznościowych umieścił wówczas tata Jasia – Krzysztof. Napisał, że z uwagi na kiepską pogodę rodzina postanowiła zmienić sposób zbierania i w ten sposób powstała mobilna puszka WOŚP w Międzychodzie i jego okolicach. W komentarzach pod postem można było pisać, gdzie Jasiu ma podjechać. Można też było dzwonić pod podany numer telefonu. Efekt był niesamowity. Rodzice nie zdążali z odbieraniem telefonów i jeżdżeniem po okolicy, a do puszki najmłodszego wolontariusza w Międzychodzie wpadło… 1287,91 zł.

  • To była największa suma, którą udało się zebrać jednemu wolontariuszowi na ulicach Międzychodu – przyznaje Jakub Zachciał, szef Sztabu WOŚP w Międzychodzie.

Mobilna puszka się sprawdziła i przyjęła. Więc będzie w Międzychodzie także 12 stycznia 2020 roku. Zerknijcie w dniu finału na profil FB Krzysztofa Sobkowskiego. Pod postem wpisujcie adresy, pod które ma przyjechać Jasiu, a na pewno do Was dotrze: zbierze pieniądze do puszki, strzeli sobie z Wami selfiaka na fejsa i przybije pionę.

A! I jeszcze jedno! Z uwagi na to, że Jasiu nie jest już najmłodszym wolontariuszem w Międzychodzie, to do akcji zaangażował swoją młodszą siostrę Asię (ma 3 lata) i mamę Kasię, która będzie niezbędna do organizowania kursów samochodem po mieście.

POKAŻ PODOBNE
2020-05-19 16:20:00

Ultrasonografy dla szpitali zakaźnych

19 maja w siedzibie Fundacji WOŚP nastąpiło symboliczne przekazanie Orkiestrze 25 zestawów ultrasonograficznych, stanowiących darowiznę od firmy Philips Polska. Sprzęt ten trafi do placówek zlokalizowanych w całej Polsce, przede wszystkim do szpitali przekształconych w zakaźne. Wartość darowizny to około 1,2 miliona złotych.

2020-06-10 15:31:18

Kardiomonitory od WOŚP trafią do 44 szpitali

Kilkanaście dni koleją – tak wyglądał transport 100 kardiomonitorów, które Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zamówiła w Chinach z przeznaczeniem dla placówek walczących z COVID-19. Urządzenia o wartości ponad 2 milionów złotych trafią do szpitali przed końcem czerwca, część już teraz pomaga monitorować stan zdrowia pacjentów.

2020-05-20 13:00:00

WOŚP - Marka Godna Zaufania 2020

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została utytułowana Marką Godną Zaufania przez magazyn „My Company Polska” w kategorii: Fundacja. Badanie przeprowadzone wśród setek przedsiębiorców wyłoniło marki produktów i usług w 25 kategoriach, które darzą oni największym zaufaniem.

2020-07-09 11:45:43

Przekazaliśmy karetkę neonatologiczną do Szpitala w Szczecinie

10 lipca pod siedzibą Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazaliśmy karetkę do Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje".

Zobacz też