Zebraliśmy
224 376 706 
Fundacja
Medycyna
Finały

Na ratunek dziecięcym rękom

2022-02-08 13:59:12

 

Specjaliści pracujący w Klinice Chirurgii Ręki w szczecińskim szpitalu ratują kończyny najmniejszych pacjentów i jako jedyni w Polsce minimalnie inwazyjnymi metodami leczą schorzenia nadgarstków. W klinice od 2018 roku przeprowadza się leczenie wad wrodzonych rąk i urazów kończyn nawet w najbardziej złożonych przypadkach u najmłodszych dzieci z całej Polski. Dzięki wsparciu WOŚP, to właśnie w tej klinice dokonuje się skutecznych operacji nawet u najmniejszych pacjentów i ratowane jest zdrowie i poprawne funkcjonowanie dzieci z całego kraju. 

 

 

 

Mikrochirurgia ręki wymaga nie tylko pracy wysokiej klasy specjalistów, dla których skomplikowana budowa anatomiczna ręki i kończyny górnej nie mają tajemnic, ale też niezwykle czułego, najnowocześniejszego sprzętu, który umożliwia leczenie tego narządu. Szczególna funkcja ręki w rozwoju dziecka oraz fakt, że kończyny dotknąć mogą nie tylko wady wrodzone, ale też urazy o różnym stopniu skomplikowania, sprawiają, że chirurdzy potrzebują dostępu do niezwykle precyzyjnych urządzeń. W przypadku braku dostępu do szybkiego i skutecznego leczenia ręki, dziecko może nigdy nie opanować pisania, jazdy na rowerze, a nawet nie móc sprawnie funkcjonować w społeczeństwie, rozwijać się, czy poznawać świat. 

 

W odpowiedzi na bezpośredni apel zespołu chirurgów z nowo powstałej kliniki, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała  szpitalowi 29 sprzętów za prawie 980 000 PLN, w tym ultranowoczesne wyposażenie sali operacyjnej: aparat do neuromonitoringu śródoperacyjnego, 2 aparaty do znieczulania, platformę elektrochirurgiczną, zestaw narzędzi mikrochirurgicznych. Ponadto, z przeznaczeniem dla mikrochirurgii ręki, Fundacja WOŚP przekazała szpitalowi najnowocześniejsze urządzenia takie jak: zestaw optyk z osprzętem oraz z narzędziami chirurgicznymi do zabiegów artroskopowych na małych stawach, modułowe systemy stabilizacji do dystrakcji tkanek miękkich i kości u niemowląt i małych dzieci, stabilizator zewnętrzny do dystrakcji nadgarstka u małych dzieci oraz wydłużania przedramienia u młodzieży, zestawy narzędzi mikrochirurgicznych i zestawy lup operacyjnych. Za sprawą sprzętu oraz dzięki kompetencjom zespołu medyków, ratowane są ucięte kończyny i palce najmniejszych pacjentów, przedłużane są kończyny oraz dokonuje się skomplikowanych operacji, które usuwają wady wrodzone dłoni, nadgarstków czy całych kończyn górnych, zarówno u dzieci jak i młodzieży. 

 

 

Sprzęt medyczyny w studio 30. Finału WOŚP. fot Paweł Krupka

POKAŻ PODOBNE
2022-03-02 11:04:08

Kwota deklarowana 30. Finału WOŚP już na koncie!

136 282 325 złotych - właśnie z taką kwotą deklarowaną zakończył się dzień 30. Finału WOŚP. Dziś cała ta suma znalazła się na koncie 30. Finału WOŚP, a wielkie liczenie wciąż trwa! Ostateczny wynik zbiórki poznamy 30 marca.

2022-02-18 10:31:17

Przekaż 1% dla ratownictwa medycznego

Fundacja WOŚP po raz kolejny zauważa potrzeby systemu ochrony zdrowia i za przekazane w ramach 1% pieniądze zakupi wyposażenie dla ratownictwa medycznego w Polsce i kontynuować będzie realizację celów statutowych Fundacji WOŚP.

2022-02-25 17:00:00

Pomoc dla Ukrainy

Uważnie śledzimy sytuację za naszą wschodnią granicą. Słyszymy też Wasze głosy i chęć wsparcia Ukraińców w tej bardzo trudnej sytuacji. Organizacje pozarządowe zorganizowały już zbiórki na pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie - zebraliśmy je dla Was.

2022-03-15 16:28:46

Zakupy sprzętu dla 15 miast w Polsce

Polacy wspierają swoich sąsiadów i podobnie jak podczas Finałów okazują swoje serce, otwierając swoje domy dla ukraińskich uchodźców. Fundacja WOŚP poza wsparciem szpitali będących na terenie wojny pomaga zakupami również szpitalom, które przyjmują dzieci chore na nowotwory, hospicja,