W ramach 31. Finału WOŚP zarejestrowaliśmy już
62 196 wolontariuszy
Fundacja
Medycyna
Finały

Na ratunek dziecięcym rękom

2022-02-08 13:59:12

 

Specjaliści pracujący w Klinice Chirurgii Ręki w szczecińskim szpitalu ratują kończyny najmniejszych pacjentów i jako jedyni w Polsce minimalnie inwazyjnymi metodami leczą schorzenia nadgarstków. W klinice od 2018 roku przeprowadza się leczenie wad wrodzonych rąk i urazów kończyn nawet w najbardziej złożonych przypadkach u najmłodszych dzieci z całej Polski. Dzięki wsparciu WOŚP, to właśnie w tej klinice dokonuje się skutecznych operacji nawet u najmniejszych pacjentów i ratowane jest zdrowie i poprawne funkcjonowanie dzieci z całego kraju. 

 

 

 

Mikrochirurgia ręki wymaga nie tylko pracy wysokiej klasy specjalistów, dla których skomplikowana budowa anatomiczna ręki i kończyny górnej nie mają tajemnic, ale też niezwykle czułego, najnowocześniejszego sprzętu, który umożliwia leczenie tego narządu. Szczególna funkcja ręki w rozwoju dziecka oraz fakt, że kończyny dotknąć mogą nie tylko wady wrodzone, ale też urazy o różnym stopniu skomplikowania, sprawiają, że chirurdzy potrzebują dostępu do niezwykle precyzyjnych urządzeń. W przypadku braku dostępu do szybkiego i skutecznego leczenia ręki, dziecko może nigdy nie opanować pisania, jazdy na rowerze, a nawet nie móc sprawnie funkcjonować w społeczeństwie, rozwijać się, czy poznawać świat. 

 

W odpowiedzi na bezpośredni apel zespołu chirurgów z nowo powstałej kliniki, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała  szpitalowi 29 sprzętów za prawie 980 000 PLN, w tym ultranowoczesne wyposażenie sali operacyjnej: aparat do neuromonitoringu śródoperacyjnego, 2 aparaty do znieczulania, platformę elektrochirurgiczną, zestaw narzędzi mikrochirurgicznych. Ponadto, z przeznaczeniem dla mikrochirurgii ręki, Fundacja WOŚP przekazała szpitalowi najnowocześniejsze urządzenia takie jak: zestaw optyk z osprzętem oraz z narzędziami chirurgicznymi do zabiegów artroskopowych na małych stawach, modułowe systemy stabilizacji do dystrakcji tkanek miękkich i kości u niemowląt i małych dzieci, stabilizator zewnętrzny do dystrakcji nadgarstka u małych dzieci oraz wydłużania przedramienia u młodzieży, zestawy narzędzi mikrochirurgicznych i zestawy lup operacyjnych. Za sprawą sprzętu oraz dzięki kompetencjom zespołu medyków, ratowane są ucięte kończyny i palce najmniejszych pacjentów, przedłużane są kończyny oraz dokonuje się skomplikowanych operacji, które usuwają wady wrodzone dłoni, nadgarstków czy całych kończyn górnych, zarówno u dzieci jak i młodzieży. 

 

 

Sprzęt medyczyny w studio 30. Finału WOŚP. fot Paweł Krupka

POKAŻ PODOBNE
2022-11-08 14:21:48

Rok temu uruchomiliśmy punkt pomocy humanitarnej w Michałowie

8 listopada 2021 roku w Michałowie uruchomiliśmy Punkt Pomocy Humanitarnej. Przez 85 dni nieśliśmy tam wsparcie dla aktywistów pracujących w obszarze przygranicznym.

2022-11-03 13:40:00

Ostatnie szkolenie PP przed 31. Finałem WOŚP

Trwają przygotowania do zimowego szkolenia Pokojowego Patrolu! Zachęcamy do wzięcia udziału i dołączenia do grupy najbardziej rock’n’rollowych wolontariuszy!

2022-10-03 16:00:00

Oddział imienia WOŚP w Szpitalu Południowym

Od dziś Oddział Neonatologii w placówce na warszawskim Ursynowie nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja przekazała szpitalowi sprzęt do leczenia i ratowania życia noworodków.

2022-10-19 10:02:42

Dziękujemy za Wasz 1% podatku!

Przekazany przez Was 1% podatku za 2021 roku przeznaczymy na wsparcie ratownictwa medycznego w Polsce - wynik, który udało nam się uzyskać to 19 008 288,41 złotych. To aż o 1 324 913,91 złotych więcej niż rok temu! Dziękujemy!