Zebraliśmy
224 376 706 
Fundacja
Medycyna
Finały

Na ratunek dziecięcym rękom

2022-02-08 13:59:12

 

Specjaliści pracujący w Klinice Chirurgii Ręki w szczecińskim szpitalu ratują kończyny najmniejszych pacjentów i jako jedyni w Polsce minimalnie inwazyjnymi metodami leczą schorzenia nadgarstków. W klinice od 2018 roku przeprowadza się leczenie wad wrodzonych rąk i urazów kończyn nawet w najbardziej złożonych przypadkach u najmłodszych dzieci z całej Polski. Dzięki wsparciu WOŚP, to właśnie w tej klinice dokonuje się skutecznych operacji nawet u najmniejszych pacjentów i ratowane jest zdrowie i poprawne funkcjonowanie dzieci z całego kraju. 

 

 

 

Mikrochirurgia ręki wymaga nie tylko pracy wysokiej klasy specjalistów, dla których skomplikowana budowa anatomiczna ręki i kończyny górnej nie mają tajemnic, ale też niezwykle czułego, najnowocześniejszego sprzętu, który umożliwia leczenie tego narządu. Szczególna funkcja ręki w rozwoju dziecka oraz fakt, że kończyny dotknąć mogą nie tylko wady wrodzone, ale też urazy o różnym stopniu skomplikowania, sprawiają, że chirurdzy potrzebują dostępu do niezwykle precyzyjnych urządzeń. W przypadku braku dostępu do szybkiego i skutecznego leczenia ręki, dziecko może nigdy nie opanować pisania, jazdy na rowerze, a nawet nie móc sprawnie funkcjonować w społeczeństwie, rozwijać się, czy poznawać świat. 

 

W odpowiedzi na bezpośredni apel zespołu chirurgów z nowo powstałej kliniki, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała  szpitalowi 29 sprzętów za prawie 980 000 PLN, w tym ultranowoczesne wyposażenie sali operacyjnej: aparat do neuromonitoringu śródoperacyjnego, 2 aparaty do znieczulania, platformę elektrochirurgiczną, zestaw narzędzi mikrochirurgicznych. Ponadto, z przeznaczeniem dla mikrochirurgii ręki, Fundacja WOŚP przekazała szpitalowi najnowocześniejsze urządzenia takie jak: zestaw optyk z osprzętem oraz z narzędziami chirurgicznymi do zabiegów artroskopowych na małych stawach, modułowe systemy stabilizacji do dystrakcji tkanek miękkich i kości u niemowląt i małych dzieci, stabilizator zewnętrzny do dystrakcji nadgarstka u małych dzieci oraz wydłużania przedramienia u młodzieży, zestawy narzędzi mikrochirurgicznych i zestawy lup operacyjnych. Za sprawą sprzętu oraz dzięki kompetencjom zespołu medyków, ratowane są ucięte kończyny i palce najmniejszych pacjentów, przedłużane są kończyny oraz dokonuje się skomplikowanych operacji, które usuwają wady wrodzone dłoni, nadgarstków czy całych kończyn górnych, zarówno u dzieci jak i młodzieży. 

 

 

Sprzęt medyczyny w studio 30. Finału WOŚP. fot Paweł Krupka

POKAŻ PODOBNE
2022-05-26 14:49:15

Dzień Matki w Fundacji WOŚP

Z okazji Dnia Matki życzymy wszystkim Mamom wszystkiego najwspanialszego!

2022-05-04 14:00:46

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Obchodzimy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Strażaka, więc składamy najlepsze życzenia wszystkim Strażakom. Jednocześnie przypominamy Wam, co udało nam się zrobić dla jednostek OSP!

2022-05-17 15:37:37

Otworzyliśmy dwa kolejne ronda imienia WOŚP!

Na naszej mapie miejsc imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mamy już prawie 50 takich obiektów. Dzisiaj dołączyły do niej 2 ronda zlokalizowane w województwie dolnośląskim - w Dzierżoniowie i we Wrocławiu!

2022-05-23 12:25:00

Most zwodzony w Dziwnowie nosi imię WOŚP

To już 50 obiekt imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W ubiegły czwartek odbyła się uroczystość nadania imienia mostowi zwodzonemu nad rzeką Dziwną w Dziwnowie.