Zebraliśmy
224 376 706 
Finały

Najciekawsze aukcje Allegro dla WOŚP – część 3

2021-01-21 17:40:00Już ponad 7 milionów złotych na aukcjach Allegro dla WOŚP. Udział w licytacjach to możliwość wsparcia celu Finału, którym w tym roku jest otolaryngologia, laryngologia i diagnostyka głowy. Zobacz, co możesz wylicytować!

Na aukcjach WOŚP znajdują się przedmioty z wyjątkowymi historiami, kolekcjonerskie, warte miliony złotych, ale również wspaniałe rękodzieła, przedmioty związane z kulturą i nauką. Zachęcamy do udziału każdego, kto chce podzielić się przedmiotem od serca i przekazać cząstkę siebie.

 

Jurek Owsiak fot. Łukasz Widziszowski


Samochód Chucka Norrisa od Braci Collins

Replika serialowego Walker Texas Ranger Truck, czyli Dodge Ram 1500, którym funkcjonariusz Cordell Walker (przyp. red. postać, w którą wcielił się Chuck Norris) poruszał się po bezdrożach stanu Teksas. Dziś Bracia Collins oraz firma JUAN wspólnymi siłami przywracają samochód do służby, przekazując go na aukcje na cel 29. Finału WOŚP.

 

Samochód Chucka Norrisa (kliknij na zdjęcie, żeby przejść do aukcji)

 

 
MZA: Autobus nr tab. 8221 - Solaris U18 dla WOŚP

Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. przekazały na nasze aukcje sprawny, dopuszczony do ruchu autobus nr tab. 8221 - Solaris U18

 

Autobus od Miejskich Zakładów Autobusowych (kliknij na zdjęcie, żeby przejść do aukcji)

 

Obraz 'Jurek Owsiak' Monika Graczyk

Portret Jurka Owsiaka o wymiarach: 100 x 100 cm autorstwa Moniki Graczyk również można znaleźć na aukcjach Allegro dla WOŚP. Dzieło jest podpisane przez Jurka Owsiaka.

 

Portret Jurka Owsiaka (kliknij na zdjęcie, żeby przejść do aukcji)

 

Harfa Schwieso z XIX w. Jadwigi Nahoreckiej

Trafił do nas niezwykły przedmiot, jakim jest 200-letnia harfa, którą otrzymaliśmy od harfistki Jadwigi Nahoreckiej.

 

Harfa Jadwigi Hahoreckiej (kliknij na zdjęcie, żeby przejść do aukcji)

 

Ręcznie malowana słonecznikowa gitara Pol'and'Rock

Przedmiotem tej aukcji jest słonecznikowa gitara Pol'and'Rock Festival autorstwa Martyny Krasnowskiej w całości ręcznie pomalowana farbami akrylowymi, konturowana pisakami i polakierowana. Inspirowana Najpiękniejszym Festiwal Świata nosi charakterystyczne elementy nawiązujące do imprezy; słowa ,,Zaraz będzie ciemno", na które zna odezwę każdy, kto choć raz był na festiwalu; buty wiszące na liniach wysokiego napięcia. Nuty namalowane w lewym dolnym rogu to linia melodyczna do wokalu piosenki ,,Antifa'' zespołu Pidżama Porno, natomiast nuty w prawym górnym rogu to fragment Mazurka Dąbrowskiego. Tył gitary jest widokiem na dużą scenę podczas otwarcia Pol'and'Rock Festival. Na niebie lecą samoloty, które na żywo mogli widzieć uczestnicy imprezy w 2019 roku. Wystrój sceny nie nawiązuje do konkretnego roku, jest wizją artystki nawiązującą do kwiecistego motywu. Patrząc na bawiący się tłum, powiewające flagi i błękitne niebo można zatęsknić za Kostrzyńskim polem. Na telebimie postać, której nie trzeba przedstawiać. Gitara jest w pełni sprawna, można na niej grać.

 

Ręcznie malowana gitara Pol'and'Rock (kliknij na zdjęcie, żeby przejść do aukcji)

 

POKAŻ PODOBNE
2022-03-01 17:13:37

Zakupy dla Ukrainy - wiadomość od Jurka Owsiaka

Dzisiaj Fundacja złożyła zamówienie na sprzęt medyczny za 28 124 980,75 PLN. Sprzęt ten jest przeznaczony dla oddziałów neonatologicznych i szpitala wojskowego w Ukrainie.

2022-04-07 12:07:12

Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia ustanowiony przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. To święto co roku pozwala zwrócić naszą uwagę na problemy ochrony zdrowia, ale również na pozytywne wydarzenia czy osiągnięcia związane z rozwojem medycyny.

2022-03-02 11:04:08

Kwota deklarowana 30. Finału WOŚP już na koncie!

136 282 325 złotych - właśnie z taką kwotą deklarowaną zakończył się dzień 30. Finału WOŚP. Dziś cała ta suma znalazła się na koncie 30. Finału WOŚP, a wielkie liczenie wciąż trwa! Ostateczny wynik zbiórki poznamy 30 marca.

2022-03-11 12:19:47

Przedłużyliśmy akcję "Przejrzyj na oczy"!

Wspólnie z salonami partnerskimi "Czas na wzrok" przedłużamy do końca roku 2022 ogólnopolską akcję bezpłatnych, przesiewowych badań wzroku u dzieci.