Festiwal

Najpiękniejszy Festiwal Świata w nowej odsłonie!

2018-03-08 13:00:00

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaprasza na organizowany po raz 24. Najpiękniejszy Festiwal Świata, który będzie podziękowaniem za ogromne zaangażowanie Polaków w Finał WOŚP. Odbędzie się on tradycyjnie w Kostrzynie nad Odrą, w dniach 2, 3, 4 sierpnia (czwartek, piątek, sobota), tym razem pod nazwą „PolAndRock Festival”.

 

Ten festiwal nadal gra! Jak co roku istotą wydarzenia będzie muzyka rozbrzmiewająca z 4 scen. Uczestnicy festiwalu wsłuchiwać się będą w mądre słowa wypowiadane przez bohaterów spotkań Akademii Sztuk Przepięknych. Po raz kolejny festiwal będzie też tym najpiękniejszym spotkaniem młodych (i nie tylko!) ludzi, którym bliskie są hasła „Miłość! Przyjaźń! Muzyka! Stop przemocy! Stop narkotykom!”. Po raz kolejny będzie to święto tolerancji, szacunku i wolności.

 

- Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i dyrektor generalny festiwalu – Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! Przy okazji 24-tej edycji nadszedł więc czas na zmianę i na nową nazwę. Wróciliśmy więc całkowicie swojej, autorskiej marki, do której mamy wszelkie prawa. Zapraszamy więc na jedyny w swoim rodzaju PolAndRock Festival – w Kostrzynie nad Odrą, w Polsce!

 

PolAndRock Festival będzie tradycyjnie festiwalem niekomercyjnym, niebiletowanym. Organizowany jest przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, cieszącą się największym zaufaniem społecznym organizację pozarządową w Polsce. Oprócz muzyki i zabawy skupiać się będzie na działalności edukacyjnej, na budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, na promowaniu ogólnoludzkich wartości. Uczestnicy imprezy mogą zaangażować się w działania licznie prezentowanych organizacji pozarządowych, czy aktywnie włączać się w upamiętnienie ważnych z punktu widzenia historii Polski wydarzeń, jak chociażby co roku zaznaczana rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Społeczny wymiar spotkania to jedna z najważniejszych cech PolAndRock Festival.

 

Festiwal organizowany przez WOŚP wyrobił sobie renomę najbezpieczniejszej imprezy w Polsce. Ma to odzwierciedlenie w licznych ocenach i opiniach sporządzanych przez policję i służby państwowe. Sposób jego zabezpieczenia prezentowany jest na międzynarodowych konferencjach skupiających organizatorów festiwali i imprez masowych.

- Bezpieczeństwo imprezy jest dla nas najważniejsze – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy PolAndRock Festival – To największa pozycja w budżecie festiwalu i element, na który poświęcamy najwięcej energii podczas wszystkich prac organizacyjnych. Cieszymy się z ogromnego doświadczenia naszych specjalistów oraz z wypracowanych przez lata rozwiązań, które policja stawia za wzór organizatorom imprez masowych w Polsce. PolAndRock Festival oczywiście nadal będzie bazował będzie na ogromnym zaufaniu, jakie zdobyliśmy organizując poprzednie 23 edycje imprezy. Zaufania do Wielkiej Orkiestry jako do odpowiedzialnego organizatora tak ogromnego muzycznego i społecznego przedsięwzięcia.

 

Festiwal toczyć się będzie na czterech scenach – Scenie Dużej, Scenie Małej, Scenie Viva Kultura oraz scenie Akademii Sztuk Przepięknych. Przed publicznością wystąpią m.in. Lao Che, Arch Enemy, Goo Goo Dolls, Big Mountain, The Inspector Cluzo, Booze And Glory, Balkan Beat Box, Blues Pills i wielu innych. Kolejne gwiazdy scen PolAndRock Festival poznamy już wkrótce.

 

- To naprawdę dodaje masę pozytywnej energii, kiedy słyszymy, jak naszym festiwalem zachwycają się artyści, którzy na niejednej scenie występowali i mają ogromne, światowe osiągnięcia – mówi Bartłomiej Stolarek, Booking Manager PolAndRock Festival – Wywożą od nas te najpiękniejsze wrażenia, kiedy mogą stanąć przed wielotysięczną publicznością i poczuć, jak żywiołowo ta publiczność chłonie każdy dźwięk płynący ze sceny. Także im chcemy przypomnieć, że takie emocje można przeżyć tylko na tym festiwalu, tylko w tym miejscu, tylko przed tą publicznością i tylko w Polsce.

 

PolAndRock Festival odbędzie się w dniach 2,3,4 sierpnia w Kostrzynie Nad Odrą. Aktualności dotyczące programu i organizacji festiwalu znajdują się na stronie internetowej www.polandrockfestival.pl.  

 

ZARAZ BĘDZIE CIEMNO!

 

 Nowa odsłona Festiwalu

POKAŻ PODOBNE
2018-03-13 15:32:25

Giganci dla Świetlikowa

W katowickim Spodku 23. marca 2018 odbędzie się wielki koncert charytatywny „Giganci dla Świetlikowa”. Znani i lubiani artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne grają na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci z Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

2018-04-06 13:04:00

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak - Kobieta Roku 2017

Tegoroczną laureatką tytułu „Kobiety Roku 2017” została Lidia Niedźwiedzka-Owsiak – współzałożycielka, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zaszczytny tytuł przyznano za „konsekwentne, dyskretne, pozbawione ostentacji tworzenie Fundacji WOŚP.

2018-04-13 16:08:12

Zamów orkiestrowe hologramy dla swojej szkoły!

Twoja szkoła bierze udział w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować"? Nie zwlekaj i już teraz zamów hologramy na świadectwa szkolne dla swoich uczniów!

2018-03-08 09:30:32

Ogłaszamy wynik 26. Finału także w internecie

Jesteście ciekawi, ile zebrała Fundacja WOŚP podczas 26. Finału? Włączcie transmisje live i bądźcie na bieżąco!

Zobacz też