W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Medycyna
Finały

Nie grasz z WOŚP, nie musisz podpisywać żadnego oświadczenia

2016-01-04 17:11:02

Jak co roku przed Finałem, trwa w internecie ożywiona dyskusja tych, którzy tradycyjnie włączają się w nasze finałowe granie z nieliczną, ale głośną grupą tych, którzy Orkiestry nie lubią i nie uznają, otwarcie deklarując odmowę wsparcia naszej Fundacji. Nasi zwolennicy w tych dyskusjach często używają argumentu – nie grasz z Orkiestrą, podpisz oświadczenie, że nie będziesz korzystał ze sprzętu z serduszkiem!

Drodzy przyjaciele, doceniamy bardzo Wasze zaangażowanie w obronie dobrego imienia naszej Fundacji. Dziękujemy za wsparcie, za Wasz czas i energię, jaką poświęcacie na dyskusje z krytykami, a często i z hejterami Orkiestry. Jednak argumentu ze sprzętem medycznym, prosimy, nie używajcie!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla wszystkich potrzebujących. Niezależnie od koloru, filozofii, poglądów politycznych, upodobań muzycznych, sportowych, kulinarnych czy jakichkolwiek innych. Orkiestra gra również dla tych, którzy Orkiestry nie lubią. Wspieramy polski system opieki zdrowotnej i każdy, kto w tym systemie wymaga opieki, a może mu pomóc sprzęt od WOŚP – może i powinien z tej pomocy korzystać. Właścicielem urządzeń z serduszkiem nie jest Fundacja, tylko szpitale w całej Polsce. I urządzenia te na określonych zasadach służyć mają wszystkim pacjentom.

Nie wyobrażamy sobie takiej sytuacji, w której do szpitala trafia dziecko, lekarze ratując zdrowie i życie ruszają ze sprzętem od Orkiestry, a jego rodzic odmawia skorzystania z tej pomocy. Byłoby to wypaczenie najbardziej fundamentalnych zasad, którym hołdujemy od pierwszego dnia naszej pracy na rzecz polskiej medycyny.

W związku z tym prosimy i apelujemy o nie podpisywanie takich oświadczeń. Cały pomysł traktujemy jako wynikające z jak najbardziej dobrej woli, ale jednak nieporozumienie.

Każdy, kto nie ma ochoty wspierać WOŚP – ma do tego prawo. Nikogo nie można przymusić, czy nawet zbyt mocno nakłaniać do pomocy Fundacji.

Natomiast do tych, którzy z takich czy innych powodów Orkiestry nie lubią i nie szanują, apelujemy o jedno – prosimy nam nie przeszkadzać, nie utrudniać, nie rzucać kłód pod nogi. WOŚP od 24 lat realizuje swój cel, czego efekty widać w każdym polskim szpitalu, w którym leczy się dzieci, oraz na każdym polskim oddziale geriatrycznym. W pełnieniu tej misji jesteśmy zdeterminowani i pokonamy wszelkie przeszkody, ale po co tracić na bezsensowną walkę czas i energię, którą można poświęcić potrzebującym?

Zapraszamy do udziału w 24. Finale, który odbędzie się już za mniej niż tydzień.

(Milkee)
 
POKAŻ PODOBNE
2020-04-14 15:45:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.31

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Zadaniem na dziś niech będzie dzika wyprawa! Wybierz odległe miejsce na mapie i zostań odważnym odkrywcą!

2020-04-15 10:11:28

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.32

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dziś prezentujemy Ci niezwykłą zabawę! Tym razem zrobimy kolejny, mały eksperyment, a dla miłośników tajnych operacji, zagadek czy odkrywców, odnajdziemy zaszyfrowaną wiadomość!

2020-05-29 09:41:50

Domowa Orkiestra na żywo prosto z siedziby WOŚP!

Domowa Orkiestra - od dziś na żywo! 76. odcinek internetowego programu Jurka Owsiaka rozpoczyna serię programów transmitowanych na żywo. To preludium Najpiękniejszej Domówki Świata, czyli 26. edycji Pol’and’Rock Festival, która odbędzie się online.

2020-04-22 09:52:13

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.37

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Książki dla dzieci, które czyta się dłońmi to majstersztyk! Kto potrafi zrobić ilustrację tak, by mogło ją „zobaczyć” niewidome dziecko?

Zobacz też