Na cel 29. Finału zebraliśmy już
17 480 497 PLN
Finały

Niemal 7 000 miejsc wspiera WOŚP

2021-01-07 17:00:00

 

Mimo że 29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia, już w niemal 7 000 miejsc można wesprzeć działania jednej z największych organizacji pozarządowych. Od kilku tygodni odbywają się finałowe wydarzenia, a w wielu sklepach lub instytucjach można znaleźć puszki. To oznacza, że już dzisiaj można wesprzeć zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki.

 

Fundacja WOŚP dzięki zaangażowaniu Sztabów i firm po raz kolejny postawiła puszki 29. Finału w marketach, sklepach i innych miejscach, do których uczęszczamy podczas załatwiania codziennych spraw. W tym roku udało się zapisać 6 780 Puszek Stacjonarnych.

 

Zobacz mapę Puszek Stacjonarnych

 

Czym jest Sztabowa Puszka Stacjonarna?

To tekturowa puszka kwestarska, która przypisana jest do konkretnego Opiekuna i lokalu.

Jeśli firma chce w swoim lokalu postawić taką puszkę, musi się zgłosić do sztabu lub zgłosić przez portal iwolontariusz.wosp.org.pl. Jak to zrobić?
  1. Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl.
  2. Po założeniu i potwierdzeniu konta przejdziesz na stronę rejestracji.
  3. Wybierz ścieżkę DLA FIRM i WYDARZEŃ.
  4. Zobaczysz dwa przyciski: Sztabowa Puszka Stacjonarna (tekturowa puszka) - składam wniosek oraz Skarbonka firmowa (zbiórka online) - załóż natychmiast.
  5. Wybierz jeden z wariantów - strona przeniesie Cię do odpowiedniego formularza.

Zobacz regulamin

 

Wolontariuszki 28. Finału, fot. Marcin Zieliński

 

 

Wydarzenia Sztabowe

Kolejną formą aktywności i wsparcia celu Finału jest udział w wydarzeniach Sztabów w najbliższej okolicy. W tym roku bardzo wiele z nich przeniosło się do świata online i okazało się, wiele dotychczasowych działań można łatwo przekształcić tak, by zachować dystans społeczny.

 

Sztab w Warszawie organizuje czytanie fragmentów książek, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zaproszonych zostało wiele znanych osób ze świata książek, filmów, muzyki, a także tych, których z telewizji i internetu. Wydarzenie będzie transmitowane online na stronie sztabowej na Facebooku! Podczas live'ów wolontariusze będą kwestowali do eSkarbonki.
 
Wirtualna Galeria Sztuki to kolejny pomysł na kwestowanie online. Dzieła zgromadzone przez Sztab WOŚP Gostynin będzie można oglądać na kanałach Sztabu.
 
 
Sztab Grodzisko Owidz organizuje rajd samochodowy. Plusem udziału jest możliwość odkrycia pięknych zakątków okolicy i miła atmosfera. Wpisowe jest dobrowolne i za dobrowolną wpłatę do puszki każdy może wziąć udział. Sztab przygotował specjalną mapę ze wskazówkami trasy, kartę z zagadkami i różnymi pytaniami związanymi z najważniejszymi miejscami w mieście. Dla najlepszych przewidywane są nagrody w trzech kategoriach: dla drużyny, która uzyska najwięcej punktów – udzielając poprawnych odpowiedzi na pytania / zagadki po drodze oraz uzyskując jak najlepszy czas pokonania trasy  dla "najbardziej Słowiańskiej drużyny".
 
Jak co roku, w Sztabie Dublin nie zabraknie zumby Justyny Mikołajczyk i gorących rytmów. Wszystkie środki uzbierane z tego wydarzenia, zostaną przekazane na konto 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
 

Zobacz wydarzenia 29. Finału

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-11-16 19:10:09

Łąki Łan rozbuja publiczność na Finale WOŚP

Warszawski Finał WOŚP uświetni swoją obecnością kapela, która jest znana z szalonych, żywiołowych występów. Łąki Łan rozbuja i rozkołysze nasze radosne, zimowe granie podczas Finału w studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

2020-11-14 12:15:00

Dołącz do 15. Biegu WOŚP

15. Bieg "Policz się z cukrzycą" tym razem odbędzie się całkowicie w odmiennej wirtualnej w formule. Dołącz do biegaczy i sam zdecyduj o miejscu i trasie biegu. Wyraź swoją solidarność z diabetykami, zapisz się na Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą", a za datki zebrane przy rejestracji zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

2020-11-04 10:05:00

Wieści ze sztabów #2

Za niespełna 2 tygodnie zakończymy tegoroczną rejestrację sztabów 29. Finału WOŚP. Za parę dni wszystkie sztaby rozpoczną już kolejny etap przygotowań, czyli rejestrację wolontariuszy w Bazie Szefa Sztabów. Tymczasem my przygotowaliśmy dla Was kolejną dawkę cotygodniowych inspiracji od Was i dla Was.

2020-11-18 10:05:00

Wieści ze sztabów #4

Ponad 1200 Sztabów przeszło pozytywnie już proces rejestracji w naszej bazie i w drugą niedzielę stycznia zagra razem z nami na 29. Finale WOŚP. Czas rejestracji Sztabów dobiegł już końca, tymczasem w większości Sztabów wystartował proces rejestracji wolontariuszy. Co więcej?

Zobacz też