W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Fundacja
Medycyna

Niezwykłe bliźniaczki - zobaczcie film

2015-04-03 11:34:08
Obejrzyjcie przepiękną i wzruszającą opowieść o dwóch dziewczynkach - wolontariuszkach WOŚP, które tuż po przedwczesnym porodzie korzystały z zaawansowanego sprzętu medycznego podarowanego przez Orkiestrę.

Zosia i Marysia przyszły na świat w 30-tym tygodniu ciąży. Dziewczynki ważyły ok. 800 gramów i lekarze przyznali im 4,6 punktów w dziesięciostopniowej skali Apgar. Siostry spędziły 2 tygodnie na oddziale intensywnej terapii Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie. Jak mówi ich mama - lekarze uratowali życie jej córek za pomocą sprzętu zakupionego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Pani Ewa była wolontariuszką podczas pierwszego Finału WOŚP. Jak wspomina, była to wówczas bardzo spontaniczna akcja, o której wieść roznosiła się głównie pocztą pantoflową po wszystkich znajomych. 23 lata temu nie przypuszczała, że przyczyni się w jakikolwiek sposób do zakupu sprzętu medycznego, który uratuje życie jej dzieci.

Dziś razem z mężem zaszczepiają w córkach idee Finałów WOŚP. Dziewczynki przez cały rok zbierają drobniaki do swoich skarbonek, po to by zanieść swoje oszczędności w trakcie Finału do konstancińskiego Sztabu. Zosia i Marysia doskonale wiedzą, że te pieniądze pomogą w uratowaniu życia i zdrowia innych dzieci.

Zobaczcie historię dwóch sióstr, które przyszły na świat jako wcześniaki. Dziś mimo że mają dopiero po 4 lata i chodzą do przedszkola, doskonale wiedzą jak ważna jest pomoc innym. 

 
POKAŻ PODOBNE
2020-06-22 12:16:10

50 tysięcy złotych na wspomaganie oddechu u noworodków

Od 2003 roku Fundacja WOŚP realizuje program medyczny, którego celem jest wprowadzenie do powszechnego użytku najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych metod leczenia niewydolności oddechowej u noworodków. W piątek program ten uzyskał wsparcie w wysokości 50 tys. złotych ze strony Ambasady Wielkiego Księstwa Luksemburga w Warszawie oraz Polsko-Luksemburskiej Izby Gospodarczej (PLIG).

Zobacz też