Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Patrol

Nowi Instruktorzy i Liderzy wybrani!

2013-04-09 17:00:33
W ubiegły  weekend  (5-7 kwietnia 2013) odbyło się szkolenie, na które czeka wielu członków Pokojowego Patrolu. Było to szkolenie II stopnia, czyli kurs dla kandydatów na Liderów i Instruktorów Pokojowego Patrolu.

Zapewne każdy, kto załapał się na to szkolenie, liczył na piękną wiosenna aurę, zielone drzewa i pierwsze ciepłe promienie słońca, ale niestety pogoda miała dla nas zupełnie inne plany.

Tradycyjnie piątek rozpoczęliśmy od spotkania w Malborku i wspólnej podróży do nieznanego jeszcze celu. Tam na kursantów czekali Instruktorzy. W przeciwieństwie do wielu innych szkoleń, tutaj kursanci musieli sami zadbać o to, aby zebrać wszystkich razem, podzielić się na grupy i wraz z wymyśloną przez siebie piosenką, stawić się na starcie. Pierwsze z zadań przysporzyło zarówno problemów, jak i ogromu radości. Okazało się, że wspólnymi siłami, współpracując ze sobą, nawet początkowe kłopoty okazały się do pokonania!

Zadań na tym szkoleniu było wiele, każdy uczestnik wcielał się raz w rolę Instruktora, a raz w rolę Lidera.  Każda osoba mogła się sprawdzić działając na radiu i przekonać się na własnej skórze o tym, ile trzeba włożyć sił, zaangażowania i odpowiedzialności, aby wszystko w grupie działało jak należy.

Jednym z najważniejszych zadań była pozoracja, podczas której chcieliśmy realnie przedstawić nasze działania na Przystankach Woodstock i zadania, czekające tam na nowych Liderów. Z jednej strony, dla Patrolowców nie było to nic nowego, ponieważ każdy z nich choć raz uczestniczył w Festiwalu, ale z drugiej zadanie to otworzyło wszystkim oczy na ogrom festiwalowego przedsięwzięcia. Uczestnicy wcielali się w rolę Liderów, próbowali naśladować pracę naszego Centrum Dowodzenia  i przekonywali się, że nie jest to takie proste, jak się wydaje.
 
Wolontariusze Pokojowego Patrolu wiedzą, że pracy na Przystankach Woodstock jest bardzo dużo i  ogromnie ważną rzeczą jest zaufanie, zarówno do lidera, jak i do pozostałych Patrolowców w grupie. To oni na ten tydzień stają się najbliższymi osobami, z którymi spędza się najwięcej czasu.

Mamy nadzieję, że uczestnicy wyjechali ze szkolenia jeszcze z większym pakietem patrolowych doświadczeń i wiedzą, która pozwoli im jeszcze lepiej pomóc przy organizacji 19. Przystanku Woodstock.

Bardzo dziękujemy wszystkich za przybycie i życzymy wytrwałości w rock’n’rollowym byciu z nami jak najdłużej, a nowo wybranym Instruktorom i Liderom gratulujemy!

Wybrani Liderzy:
- Marek Malinowski
- Piotr Strzelecki
- Filip Juś

Wybrani Instruktorzy:
- Piotr Strzelecki
- Aleksander Gąsiorowski
- Przemysław Szkałuba
- Rafal Korasiewicz
- Philipp Humbsch
- Beata Kuźma
- Renata Bułak
- Justyna Wawrzyńska

Do zobaczenia na Woodstocku!

(Owieczka)
 


 
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też