Finały

Nowy Staw - Projekcja filmu "Trisomia 21"

2017-12-07 10:14:51

Mieszkanka Nowego Stawu, studentka IV roku dziennikarstwa, jest reżyserką filmu dokumentalnego "Trisomia 21". Film opowiada historie rodziny, która w pozytywny sposób przedstawia swoje codzienne życie z dzieckiem z Zespołem Downa. Ala (bohaterka filmu) urodziła się w czerwcu 2013 r. Dla jej rodziców - Żanety i Jakuba Proma - niepełnosprawność córki była zaskoczeniem. Podczas ciąży nic na to nie wskazywało. Ojciec Ali szczerze opowiada, jak początkowo trudno mu było pogodzić się z odmiennością młodszego dziecka, z tym, że ma zespół Downa. Kiedy dziewczynka musiała przejść poważną operację serca (miała wtedy pół roku) - uświadomił sobie, jak bardzo kocha córeczkę i jak boi się o jej życie.

Film dostał wyróżnienie w filmowym konkursie "Katar", miał pokaz na międzynarodowym festiwalu filmowym "Tofifest" w Toruniu. Film w grudniu weźmie udział w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych "Zubroffka" w Białymstoku.

Reżyser: Kamila Agejczyk, Michał Kosiak Scenariusz: Kamila Agejczyk Zdjęcia: Michał Kosiak Montaż: Michał Kosiak Obsada: Żaneta Proma, Jakub Proma, Alicja Proma, Natalia Proma Producent: Michał Kosiak Nagrody: KATAR Film, Toruń – Wyróżnienie / Special Mention (2017)

  • Kamila Agejczyk - mieszkanka Nowego Stawu od lat udzielająca się w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, studentka IV roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
  • Michał Kosiak - absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej, student IV roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kadr z filmu Trisomia 21

Film, jak się okazuje, pełni rolę edukacyjną. Michał Kosiak: - Dzieci w szkole, w gimnazjum często wyzywają się od downów, zupełnie nie wiedząc, co to znaczy. Gimnazjaliści, którzy obejrzeli film o Ali, zaczęli zwracać uwagę kolegom, by tak się nie wyzywali i przesyłają sobie film.

POKAŻ PODOBNE
2018-09-04 14:24:47

Pobij z nami rekord!

Dołącz do nas podczas próby bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób! Spotkamy się ponownie 16 października, w „Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca”. Rozpoczniemy w całej Polsce punktualnie o godzinie 12:00.

2018-06-29 12:19:13

Jak dbać o siebie na letnich festiwalach?

Czas letnich festiwali właśnie się rozpoczął. Muzyka, przyjaciele i dobra zabawa. Ale czy wiesz, jak dbać o siebie i dobrze się bawić? Sprawdź!

2018-07-31 19:36:40

Malowanie samochodu Filipa Chajzera podczas Pol’And’Rock.

W trakcie festiwalu uczestnicy Pol’And’Rock pod okiem artysty Szymona Chwalisza nadadzą nowego koloru golfowi Filipa Chajzera. Auto trafi do licytacji podczas nadchodzącego 27. Finału WOŚP.

2018-08-29 14:36:42

Dołącz do Pokojowego Patrolu! Ruszają szkolenia!

Rozpoczynamy kolejny sezon szkoleń w Centrum Wolontariatu Fundacji WOŚP. Jest to doskonała okazja do tego aby dołączyć do Pokojowego Patrolu i w ten sposób działać razem z Orkiestrą.

Zobacz też