Finały

Nowy Staw - Projekcja filmu "Trisomia 21"

2017-12-07 10:14:51

Mieszkanka Nowego Stawu, studentka IV roku dziennikarstwa, jest reżyserką filmu dokumentalnego "Trisomia 21". Film opowiada historie rodziny, która w pozytywny sposób przedstawia swoje codzienne życie z dzieckiem z Zespołem Downa. Ala (bohaterka filmu) urodziła się w czerwcu 2013 r. Dla jej rodziców - Żanety i Jakuba Proma - niepełnosprawność córki była zaskoczeniem. Podczas ciąży nic na to nie wskazywało. Ojciec Ali szczerze opowiada, jak początkowo trudno mu było pogodzić się z odmiennością młodszego dziecka, z tym, że ma zespół Downa. Kiedy dziewczynka musiała przejść poważną operację serca (miała wtedy pół roku) - uświadomił sobie, jak bardzo kocha córeczkę i jak boi się o jej życie.

Film dostał wyróżnienie w filmowym konkursie "Katar", miał pokaz na międzynarodowym festiwalu filmowym "Tofifest" w Toruniu. Film w grudniu weźmie udział w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych "Zubroffka" w Białymstoku.

Reżyser: Kamila Agejczyk, Michał Kosiak Scenariusz: Kamila Agejczyk Zdjęcia: Michał Kosiak Montaż: Michał Kosiak Obsada: Żaneta Proma, Jakub Proma, Alicja Proma, Natalia Proma Producent: Michał Kosiak Nagrody: KATAR Film, Toruń – Wyróżnienie / Special Mention (2017)

  • Kamila Agejczyk - mieszkanka Nowego Stawu od lat udzielająca się w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, studentka IV roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
  • Michał Kosiak - absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej, student IV roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kadr z filmu Trisomia 21

Film, jak się okazuje, pełni rolę edukacyjną. Michał Kosiak: - Dzieci w szkole, w gimnazjum często wyzywają się od downów, zupełnie nie wiedząc, co to znaczy. Gimnazjaliści, którzy obejrzeli film o Ali, zaczęli zwracać uwagę kolegom, by tak się nie wyzywali i przesyłają sobie film.

POKAŻ PODOBNE
2018-05-11 11:28:47

WOŚP liderem na YouTube!

Kanały Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i KręciołaTV w czołówce najchętniej oglądanych kanałów na YouTube, w kategorii portale internetowe oraz NGO i akcje społeczne, wynika z cyklicznego raportu YouTube Trends przedstawionego przez firmę Sortrender!

2018-04-24 12:14:58

50. Konkurs Ofert - kupujemy sprzęt medyczny

Już po raz 50 odbył się Konkurs Ofert na zakup sprzętu medycznego. Tym razem sprzęty wesprą oddziały neonatologiczne oraz pediatryczne.

2018-03-20 09:26:35

Ogłaszamy 50. Konkurs Ofert

Przed nami już 50. Konkurs Ofert, w czasie którego będziemy kupować sprzęt dla polskich szpitali. Tym razem naszym celem są urządzenia medyczne przeznaczone dla oddziałów neonatologicznych i pediatrycznych.

2018-04-24 10:40:27

Gdzie zobaczyć 50. Konkurs Ofert na zakup sprzętu medycznego

Dziś odbędzie się 50. Konkurs Ofert na zakup sprzętu medycznego. Sprawdź, gdzie będziesz mógł obejrzeć go na żywo.

Zobacz też