Finały

Nowy Staw - Projekcja filmu "Trisomia 21"

2017-12-07 10:14:51

Mieszkanka Nowego Stawu, studentka IV roku dziennikarstwa, jest reżyserką filmu dokumentalnego "Trisomia 21". Film opowiada historie rodziny, która w pozytywny sposób przedstawia swoje codzienne życie z dzieckiem z Zespołem Downa. Ala (bohaterka filmu) urodziła się w czerwcu 2013 r. Dla jej rodziców - Żanety i Jakuba Proma - niepełnosprawność córki była zaskoczeniem. Podczas ciąży nic na to nie wskazywało. Ojciec Ali szczerze opowiada, jak początkowo trudno mu było pogodzić się z odmiennością młodszego dziecka, z tym, że ma zespół Downa. Kiedy dziewczynka musiała przejść poważną operację serca (miała wtedy pół roku) - uświadomił sobie, jak bardzo kocha córeczkę i jak boi się o jej życie.

Film dostał wyróżnienie w filmowym konkursie "Katar", miał pokaz na międzynarodowym festiwalu filmowym "Tofifest" w Toruniu. Film w grudniu weźmie udział w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych "Zubroffka" w Białymstoku.

Reżyser: Kamila Agejczyk, Michał Kosiak Scenariusz: Kamila Agejczyk Zdjęcia: Michał Kosiak Montaż: Michał Kosiak Obsada: Żaneta Proma, Jakub Proma, Alicja Proma, Natalia Proma Producent: Michał Kosiak Nagrody: KATAR Film, Toruń – Wyróżnienie / Special Mention (2017)

  • Kamila Agejczyk - mieszkanka Nowego Stawu od lat udzielająca się w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, studentka IV roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
  • Michał Kosiak - absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej, student IV roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kadr z filmu Trisomia 21

Film, jak się okazuje, pełni rolę edukacyjną. Michał Kosiak: - Dzieci w szkole, w gimnazjum często wyzywają się od downów, zupełnie nie wiedząc, co to znaczy. Gimnazjaliści, którzy obejrzeli film o Ali, zaczęli zwracać uwagę kolegom, by tak się nie wyzywali i przesyłają sobie film.

POKAŻ PODOBNE
2018-01-03 10:59:36

Finał na sportowo

Każdego roku sztaby oprócz koncertów organizują wiele innych wydarzeń. Sprawdźcie jakie atrakcje sportowe przygotowały dla Was w tym roku.

2017-12-29 13:54:58

Żmigród już czeka na 26 Finał!

Żmigród od wielu lat wspiera Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już wiadomo, że w Żmigrodzie 26. Finał potrwa przez trzy dni!

2017-12-27 22:39:07

Wrocław - Bieg " Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy"

14 stycznia po raz pierwszy we Wrocławiu zorganizujemy bieg pod hasłem " Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". Trwają zapisy: https://biegwosp.evenea.pl/

2018-01-01 17:32:34

Podsumujmy 2017 rok!

Rok 2017 przeszedł już do historii, w związku z tym możemy podsumować nasze małe i wielkie osiągnięcia. My również postanowiliśmy zrobić listę rzeczy, z których jesteśmy naprawdę dumni. Takie podsumowanie zdecydowanie pokazuje, że Fundacja to nie tylko dzień Finału w styczniową niedzielę.

Zobacz też