Deklarowana kwota: 92 143 798 PLN
Podczas 27. Finału zebraliśmy:
175 938 717 PLN
Finały

Nowy Staw - Projekcja filmu "Trisomia 21"

2017-12-07 10:14:51

Mieszkanka Nowego Stawu, studentka IV roku dziennikarstwa, jest reżyserką filmu dokumentalnego "Trisomia 21". Film opowiada historie rodziny, która w pozytywny sposób przedstawia swoje codzienne życie z dzieckiem z Zespołem Downa. Ala (bohaterka filmu) urodziła się w czerwcu 2013 r. Dla jej rodziców - Żanety i Jakuba Proma - niepełnosprawność córki była zaskoczeniem. Podczas ciąży nic na to nie wskazywało. Ojciec Ali szczerze opowiada, jak początkowo trudno mu było pogodzić się z odmiennością młodszego dziecka, z tym, że ma zespół Downa. Kiedy dziewczynka musiała przejść poważną operację serca (miała wtedy pół roku) - uświadomił sobie, jak bardzo kocha córeczkę i jak boi się o jej życie.

Film dostał wyróżnienie w filmowym konkursie "Katar", miał pokaz na międzynarodowym festiwalu filmowym "Tofifest" w Toruniu. Film w grudniu weźmie udział w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych "Zubroffka" w Białymstoku.

Reżyser: Kamila Agejczyk, Michał Kosiak Scenariusz: Kamila Agejczyk Zdjęcia: Michał Kosiak Montaż: Michał Kosiak Obsada: Żaneta Proma, Jakub Proma, Alicja Proma, Natalia Proma Producent: Michał Kosiak Nagrody: KATAR Film, Toruń – Wyróżnienie / Special Mention (2017)

  • Kamila Agejczyk - mieszkanka Nowego Stawu od lat udzielająca się w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, studentka IV roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
  • Michał Kosiak - absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej, student IV roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kadr z filmu Trisomia 21

Film, jak się okazuje, pełni rolę edukacyjną. Michał Kosiak: - Dzieci w szkole, w gimnazjum często wyzywają się od downów, zupełnie nie wiedząc, co to znaczy. Gimnazjaliści, którzy obejrzeli film o Ali, zaczęli zwracać uwagę kolegom, by tak się nie wyzywali i przesyłają sobie film.

POKAŻ PODOBNE
2018-12-28 16:35:00

Toruń - Sportowa wigilia 27. Finału w Toruniu

Czy Toruń ponownie pobije rekord Polski w wiosłowaniu na ergometrze wioślarskim? Przekonamy się o tym 12 stycznia, w przeddzień Finału WOŚP. W trakcie 26. Finału dystans 500 metrów w ciągu 10 godzin przepłynęło w grodzie Kopernika 306 osób.

2019-01-02 12:40:26

Zaraz Będzie Pełno

Chcesz pokazać jak zbierasz z Orkiestrą? Weź udział w akcji “Zaraz będzie pełno” i wyślij pozdrowienia dla Jurka Owsiaka, innych wolontariuszy i całego świata.

2019-01-02 12:30:13

Za nami kolejny intensywny rok szkoleń!

Dzięki Programowi Edukacyjnemu „Ratujemy i Uczymy Ratować” przekazujemy nie tylko wiedzę, ale i budujemy w dzieciach odpowiedzialność i dojrzałość, która rodzi nie tylko umiejętność ratowania innych, ale i zapobiegania tragediom.

2019-01-03 17:07:26

Lubicie pomagać?

Czy Polacy pomagają tylko od święta? Czy przechodzą obojętnie obok nieszczęść? Czy warto być altruistą?  Czy skupiać się na problemach otoczenia czy dbać tylko o siebie? Sprawdziliśmy to!

Zobacz też