Finały

Nowy Staw - Projekcja filmu "Trisomia 21"

2017-12-07 10:14:51

Mieszkanka Nowego Stawu, studentka IV roku dziennikarstwa, jest reżyserką filmu dokumentalnego "Trisomia 21". Film opowiada historie rodziny, która w pozytywny sposób przedstawia swoje codzienne życie z dzieckiem z Zespołem Downa. Ala (bohaterka filmu) urodziła się w czerwcu 2013 r. Dla jej rodziców - Żanety i Jakuba Proma - niepełnosprawność córki była zaskoczeniem. Podczas ciąży nic na to nie wskazywało. Ojciec Ali szczerze opowiada, jak początkowo trudno mu było pogodzić się z odmiennością młodszego dziecka, z tym, że ma zespół Downa. Kiedy dziewczynka musiała przejść poważną operację serca (miała wtedy pół roku) - uświadomił sobie, jak bardzo kocha córeczkę i jak boi się o jej życie.

Film dostał wyróżnienie w filmowym konkursie "Katar", miał pokaz na międzynarodowym festiwalu filmowym "Tofifest" w Toruniu. Film w grudniu weźmie udział w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych "Zubroffka" w Białymstoku.

Reżyser: Kamila Agejczyk, Michał Kosiak Scenariusz: Kamila Agejczyk Zdjęcia: Michał Kosiak Montaż: Michał Kosiak Obsada: Żaneta Proma, Jakub Proma, Alicja Proma, Natalia Proma Producent: Michał Kosiak Nagrody: KATAR Film, Toruń – Wyróżnienie / Special Mention (2017)

  • Kamila Agejczyk - mieszkanka Nowego Stawu od lat udzielająca się w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, studentka IV roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
  • Michał Kosiak - absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej, student IV roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kadr z filmu Trisomia 21

Film, jak się okazuje, pełni rolę edukacyjną. Michał Kosiak: - Dzieci w szkole, w gimnazjum często wyzywają się od downów, zupełnie nie wiedząc, co to znaczy. Gimnazjaliści, którzy obejrzeli film o Ali, zaczęli zwracać uwagę kolegom, by tak się nie wyzywali i przesyłają sobie film.

POKAŻ PODOBNE
2018-10-08 15:35:24

Sprawdź oglądalność Wielkiego Meczu

Wielki Mecz WOŚP vs. TVN za nami! Wspólnie wsparliśmy zakup karetki noworodkowej dla Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu - dziękujemy, że byliście razem z nami! Jesteście ciekawi, ile osób przed telewizory i ekrany komputerów przyciągnęła transmisja Wielkiego Meczu? Sprawdźcie szczegóły!

2018-10-13 16:23:13

Dziękujemy, że jesteście

13 października to nasze święto - Dzień Patrolowca. Wszystkim patrolowcom życzymy satysfakcji z tego, że z nami działają i ciągłego rozwoju w naszym gronie.

2018-10-30 11:08:43

Szkolenie Pokojowego Patrolu - już wkrótce!

Już wkrótce 27. Finał WOŚP, ale Orkiestra gra przez cały rok. We wszystkich działaniach pomagają wolontariusze Pokojowego Patrolu. Już wkrótce organizujemy kolejne szkolenie, które jest pierwszym krokiem do działania jako PP.

2018-10-01 15:36:17

Jurek z Nagrodą Księżnej Jadwigi Śląskiej

Prezes Zarządu i współtwórca Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak został uhonorowany Nagrodą Księżnej Jadwigi Śląskiej „za znaczący wkład w pojednanie i pogłębianie współpracy polsko-niemieckiej lub wybitną działalność charytatywną”.

Zobacz też