Do 32. Finału WOŚP pozostało
51 dni
Finały

Ostatnie dni rejestracji Sztabów 32. Finału!

2023-11-15 12:52:04

 

Jesteś osobą, na której można polegać? Grasz z WOŚP od lat i chcesz poprowadzić Sztab Wielkiej Orkiestry w swojej miejscowości? Oto twoja szansa! Do 20 listopada przyjmujemy wnioski o utworzenie Sztabu.

 

13 października ruszyły zgłoszenia Sztabów, które chcą działać w ramach 32. Finału WOŚP! Termin końcowy składania wniosków to 20 listopada.

W zaakceptowanych Sztabach trwa rejestracja wolontariuszy – zapraszamy do zapisów!

 

Pamiętaj! Zanim podejmiesz decyzję o zarejestrowaniu twojego Sztabu, dowiedz się, czy w Twojej okolicy nie funkcjonuje już zaakceptowany Sztab WOŚP. Jeśli tak – dołącz do niego, może razem uda się Wam zorganizować Finał na większą skalę! Ideą Fundacji WOŚP jest łączenie różnych organizacji, środowisk i dlatego zachęcamy Was do współpracy między sobą!

 

Lista wszystkich zaakceptowanych Sztabów

 

Jak założyć Sztab?
 • Zbierz grupę sprawdzonych ludzi, którzy razem z Tobą poświęcą czas na działania w ramach Sztabu (organizatorów Sztabu).
 • Zapoznaj się z Regulaminem Sztabu.
 • Wybierz Szefa Sztabu, który będzie odpowiedzialny za całą akcję.
 • Szef Sztabu musi zarejestrować się w Bazie Szefa Sztabu, wypełnić formularz zgłoszeniowy, zaakceptować regulamin i zobowiązać się do przestrzegania jego postanowień. Po ukończeniu wypełniania wniosku musi go wydrukować, podbić pieczątką organizacji i podpisać.
 • Wniosek musi zostać podpisany również przez członków komisji odpowiedzialnej za przeliczenie pieniędzy zebranych podczas Finału.
 • Wypełniony, podpisany oraz opatrzony pieczątką wniosek wyślij do Fundacji do 20 listopada 2023 r. (najlepiej w formie czytelnego skanu na adres [email protected] lub pocztą na adres Fundacji WOŚP: ul. Dominikańska 19c, 02-738 Warszawa, z dopiskiem "Sztaby").

 

Przedstawicielki Sztabu Belfast podczas 31. Finału WOŚP, fot. Sztab WOŚP Belfast

 

Na obecną chwilę zaakceptowaliśmy już 1 107 Sztabów, w tym 70 zagranicznych! Podobnie do lat poprzednich zgłaszają się Sztaby nie tylko z Polski, ale z całego świata. Do tej pory zgłosili się do nas przedstawiciele Sztabów WOŚP z: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Holandii, Norwegii, Cypru, Szwajcarii, Indonezji, Irlandii, Belgii, Niemiec, Austrii, Francji, Japonii, Hiszpanii, Chorwacji, Australii, Włoch, Tajlandii, Luksemburgu i Kanady.

 

Szczegółową instrukcję założenia Sztabu, razem z obowiązującymi regulaminami znajdziesz TUTAJ.

 

Przedstawiciele Sztabu WOŚP w Sopocie podczas 31. Finału WOŚP, fot. Sztab WOŚP Sopot

 

32. Finał WOŚP

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia i dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Planujemy zakup urządzeń dla:

 • Diagnostyki obrazowej: m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne.
 • Diagnostyki czynnościowej: takich jak polisomnografy i przenośne spirometry.
 • Diagnostyki endoskopowej: systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej czy bronchoskopy.
 • Rehabilitacji: sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywany w terapii chorych po przeszczepieniu płuc.
 • Torakochirurgii: w tym systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-10-02 12:00:00

Wygramy z sepsą!

Polacy! Pokonajmy to zło! Wygramy z sepsą! Projekty z takimi właśnie hasłami widoczne są od kilku dni na ulicach polskich miast. W ten sposób przypominamy o naszych działaniach związanych z walką z sepsą i ważnym problemie, z którym borykają się szpitale.

2023-10-09 18:23:43

Chcemy wygrać z sepsą – co już zrobiliśmy?

Chcemy wygrać z sepsą! to hasło, które towarzyszy nam już blisko rok – ogłoszone 12 października 2022 r. jako hasło 31. Finału WOŚP w tym roku przekształciło się w Wygramy z sepsą!. Za nami zakupy sprzętu, trwa kampania informacyjna, planujemy program medyczny – zobaczcie, co już udało nam się zrobić!

2023-10-02 19:00:00

Jak dbamy o zdrowie psychiczne najmłodszych?

Jurek Owsiak uczestniczył dzisiaj w konferencji „Zrozumieć, żeby pomóc”, podczas której mówił o współpracy z Uniwersytetem SWPS, Kliniką Terapii Poznawczo-Behawioralnej i RESQL, w ramach której sfinansowaliśmy aplikację przeciwdziałającą przemocy rówieśniczej dla 50 placówek.

2023-09-09 14:35:00

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy 2023!

9 września świętujemy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy! Zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie czynności ratujących życie ma ogromne znaczenie nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale także w codziennych zdarzeniach.