Podczas 28. Finału zebraliśmy:
186 133 610 PLN
Fundacja

Otrzymaliśmy Medal im. Henryka Jordana

2014-04-03 15:51:16
Dzisiejszymi gośćmi naszej Fundacji były dzieci z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Helenów”, które wręczyły mi medal za zasługi dla rozwoju opieki zdrowotnej, upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, czyli Medal im. dr. Henryka Jordana. Medal ten jest naprawdę bardzo ładny, z wygodną przypinką, a przede wszystkim rozpoznawalny, bo kto nie słyszał o Ogródkach Jordanowskich, które jako place zabaw powstały już w XIX w. w Krakowie. Medal wręczyły mi przybyłe dzieci, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Pan Wiesław Kołak oraz dyrektor TPD Zbigniew Drzewiecki. Podobną odznakę otrzymałem wraz z moją żoną już kilka lat temu, a teraz mogę poszczycić się medalem o numerze 6 371.

Samo towarzystwo funkcjonuje już 1922 roku, ma ogromną tradycję i tak jak tysiące towarzystw, stowarzyszeń i fundacji mocno walczy o zdobywanie funduszy na prowadzone przez siebie chociażby szkoły z internatami. Przekazując 1% ze swoich dochodów pamiętajcie, aby uważnie pochylić się nad tym komu te pieniądze przekazujemy, żeby nie zostały zmarnowane i żeby uczynić z nich jak największy pożytek. Jestem przekonany, że Towarzystwo Przyjaciół Dzieci do takich organizacji godnych polecenia należy.

Kolejna nagroda i kolejny powód do satysfakcji, że wszyscy razem w Fundacji i z naszymi sympatykami robimy kawał fantastycznej roboty.

(Jurek Owsiak) 
POKAŻ PODOBNE
2020-03-15 10:15:25

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.3

Co możesz robić spędzając czas wolny z dziećmi? Przedstawiamy Ci kolejny pomysł na konstruktywne zagospodarowanie dnia! Znajdź chwilę na rozrywkę z całą rodziną, zadbaj o dobry rytm dnia i radosną domową atmosferę przy muzycznych dźwiękach festiwalowych koncertów.

2020-03-23 08:54:38

20 milionów na walkę z koronawirusem

W niedzielę 22 marca Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy złożyła zamówienie na 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Zestawy te zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa lekarzy i personelu medycznego ratującego życie i zdrowie osób zarażonych koronawirusem.

2020-01-11 14:55:00

Na co zbieramy podczas 28. Finału WOŚP?

Już jutro 28. raz z rzędu odbędzie się Wielki Finał WOŚP. Gramy pod hasłem “Wiatr w żagle”. Na co zbieramy w tej edycji?

2020-02-27 13:59:13

WOŚP dla psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej

Wsparcie WOŚP dla polskiej psychiatrii dziecięcej nie ustaje. Nie tylko kupujemy sprzęt, ale także chcemy uczestniczyć w rozmowach i działaniach, które pomagają zmienić sytuację tej dziedziny medycyny w Polsce. 28 lutego wspieramy organizację międzynarodowej konferencji „Wyzwania psychiatrii dzieci i młodzieży w Europie."

Zobacz też