Do 29. Finału WOŚP pozostało
83 dni
Fundacja

Otrzymaliśmy Medal im. Henryka Jordana

2014-04-03 15:51:16
Dzisiejszymi gośćmi naszej Fundacji były dzieci z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Helenów”, które wręczyły mi medal za zasługi dla rozwoju opieki zdrowotnej, upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, czyli Medal im. dr. Henryka Jordana. Medal ten jest naprawdę bardzo ładny, z wygodną przypinką, a przede wszystkim rozpoznawalny, bo kto nie słyszał o Ogródkach Jordanowskich, które jako place zabaw powstały już w XIX w. w Krakowie. Medal wręczyły mi przybyłe dzieci, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Pan Wiesław Kołak oraz dyrektor TPD Zbigniew Drzewiecki. Podobną odznakę otrzymałem wraz z moją żoną już kilka lat temu, a teraz mogę poszczycić się medalem o numerze 6 371.

Samo towarzystwo funkcjonuje już 1922 roku, ma ogromną tradycję i tak jak tysiące towarzystw, stowarzyszeń i fundacji mocno walczy o zdobywanie funduszy na prowadzone przez siebie chociażby szkoły z internatami. Przekazując 1% ze swoich dochodów pamiętajcie, aby uważnie pochylić się nad tym komu te pieniądze przekazujemy, żeby nie zostały zmarnowane i żeby uczynić z nich jak największy pożytek. Jestem przekonany, że Towarzystwo Przyjaciół Dzieci do takich organizacji godnych polecenia należy.

Kolejna nagroda i kolejny powód do satysfakcji, że wszyscy razem w Fundacji i z naszymi sympatykami robimy kawał fantastycznej roboty.

(Jurek Owsiak) 
POKAŻ PODOBNE
2020-09-30 16:45:07

Dwa nowe wyjątkowe miejsca w Kołobrzegu nawiązujące do działalności Fundacji

Jurek Owsiak oraz prezydent Anna Mieczkowska 30 września symbolicznie otworzyli rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kołobrzegu.

Zobacz też