Dziś świętujemy Dzień Pokojowego Patrolu - co rok 13 października dziękujemy naszym wolontariuszom za ich zaangażowanie w działania Fundacji WOŚP oraz energię i zapał, jakimi się z nami dzielą.
Patrolowcy to grupa niesamowitych osób, podobnych do siebie, a jednocześnie różnych, które uwielbiają działać na rzecz innych. Właśnie to ich łączy i z tego powodu kiedyś - dawno temu, albo zaledwie kilka miesięcy temu, zdecydowali się na udział w szkoleniu Pokojowego Patrolu. Jedni z nich powiedzieli sobie „a gdyby tak rzucić wszystko i pojechać do Szadowa…” a inni planowali to od dłuższego czasu. Pewnego piątkowego poranka spotkali się w Malborku i tak rozpoczęła się ich przygoda z wolontariatem Fundacji WOŚP.
Cieszymy się, że możemy współpracować właśnie z nimi, bo to oni sprawiają, że rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, a przenoszenie gór jest kwestią odpowiedniego przygotowania i dobrego planu. Bez nich nasze wydarzenia nie byłyby tak dobrze zorganizowane i tak profesjonalnie zabezpieczone.
Drodzy Patrolowcy! Życzymy Wam wszystkiego najlepszego - spełnienia marzeń i realizacji najbardziej szalonych planów, a także mnóstwa pomysłów i nie wyczerpanej ochoty na wspólne działania. Niezależnie od wszelkich zawirowań bądźmy ze sobą w tym wszystkim co tworzy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - blisko i daleko, często lub co jakiś czas, bezpośrednio i on-line... po prostu BĄDŹMY!
