W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Fundacja

Pierwsza rozprawa Krystyny Pawłowicz przeciw Jerzemu Owsiakowi

2018-06-07 16:26:47

 

W czwartek (7 czerwca) w Warszawie odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie cywilnej, którą posłanka Krystyna Pawłowicz wytoczyła Jerzemu Owsiakowi, prezesowi zarządu Fundacji WOŚP. Posłanka poczuła się urażona konkursem, jaki w serwisie Kreciola.tv przeprowadziła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a którego treścią było rozszyfrowanie skrótu "R.W.K.P.W.K.". Rozwiązanie konkursu podano kilka tygodni później, chodziło o „Ruch Wysłania Krystyny Pawłowicz w Kosmos”, nagrodzone zaś zostały praktycznie wszystkie odpowiedzi, które podawały sensowne rozwinięcie podanego skrótu. 


Konkurs był elementem polemiki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z tezami, jakie na temat działalności Fundacji WOŚP i Jerzego Owsiaka głosi Krystyna Pawłowicz. W wielu wystąpieniach nie ukrywała ona swojego skrajnie negatywnego nastawienia do działań Orkiestry, do czego oczywiście nikt jej prawa nie odbiera. Ale w opisywaniu swojej wizji działań WOŚP p. Pawłowicz sugerowała także nieuczciwość w wydatkowaniu zebranych środków i szereg innych, abstrakcyjnych nieprawidłowości, nie mających żadnego pokrycia w rzeczywistości


- To właśnie dlatego na naszych koszulkach pojawiło się hasło „Krysiu, nie odlatuj”. Powtarzane przez panią poseł bzdury były tak nieprawdopodobne, że można było odnieść wrażenie, że wręcz „odlatuje” ona w formułowaniu zarzutów wobec WOŚP – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP. 


W swoim pozwie Krystyna Pawłowicz zasugerowała, iż przeprowadzony przez Orkiestrę konkurs zainspirował powstanie internetowego „Ruchu Wypie---nia Krystyny Pawłowicz w Kosmos”, który stał się – wg niej – zbiorem hejterskich wypowiedzi na jej temat. Pani poseł nie zwróciła jednak uwagi na fakt, że internetowy „Ruch…” powstał na wiele miesięcy przed ogłoszonym konkursem, a podobnych „ruchów” skierowanych wobec polityków wszelkich opcji politycznych jest w internecie bez liku. 


- Ja tak naprawdę starałem się „odwrócić” niezwykle negatywnie brzmiący wydźwięk strony internetowej, zamieniając słowo niecenzuralne na słowo „wysłania”. Taki jest mój charakter, lubię zrobić coś na przekór i mimo tego, jak ogromnym powodzeniem cieszy się ta strona internetowa, przekazywałem treść niezahaczającą o jakiekolwiek wulgaryzmy czy zniesławienie. To przedstawiłem na nagraniach i dowodach przekazanych do sądu – mówi Jerzy Owsiak. 

 
W trakcie dzisiejszej rozprawy miało zostać przesłuchanych dwoje świadków, powołanych przez p. Krystynę Pawłowicz. Jednak pierwszy ze świadków na wstępie rozmowy wycofał możliwość składania zeznań, zwracając uwagę, że pełnomocnik pani Pawłowicz zaniedbał wycofania go z procesu, a na temat sprawy nie ma on żadnej wiedzy. 


- Dzisiejszy dzień zapamiętamy na długo. Jednak nie z powodu sprawy, która zajęła nam wiele cennych godzin, ale przede wszystkim dlatego, że dziś dotarła do nas wiadomość o przyznaniu przez Parlament Europejski Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - czyli nam, Polakom - Europejskiej Nagrody Obywatelskiej! To fantastyczna wiadomość! Dziś także razem z Fundacją bijemy na alarm w sprawie zdrowia najmniejszych Polaków, co znalazło odzwierciedlenie w moim ostatnim wpisie w serwisie Facebook. – dodał Jerzy Owsiak.

 

POKAŻ PODOBNE
2020-06-25 13:00:00

Perfumy „Pol’and’Rock” Music w drogeriach Sephora

Dziś w sklepach Sephora swoją premierę mają unikatowe Perfumy Music marki WOŚP. To orientalno – drzewne połączenie zapachów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Cały zysk ze sprzedaży Sephora zdecydowała przekazać Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

2020-05-22 13:05:18

Warszawa, Łódź i Poznań z analizatorami od WOŚP

Sprzęt dla laboratoriów diagnozujących osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem o wartości blisko 10,5 miliona złotych jest jednym z największych zakupów jakich dokonaliśmy w ramach walki z COVID-19. Do Warszawy, Łodzi i Poznania trafiły właśnie specjalistyczne analizatory, pozwalające na znaczne przyspieszenie diagnostyki i przeprocesowanie nawet 2304 próbek w ciągu doby.

2020-07-06 11:43:55

Blisko 50 milionów złotych na walkę z koronawirusem

6 lipca Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała prowadzone od połowy marca działania związane z pandemią COVID-19. Organizacja placówkom w całym kraju przekazała  sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości 48,8 miliona złotych.

2020-06-10 15:31:18

Kardiomonitory od WOŚP trafią do 44 szpitali

Kilkanaście dni koleją – tak wyglądał transport 100 kardiomonitorów, które Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zamówiła w Chinach z przeznaczeniem dla placówek walczących z COVID-19. Urządzenia o wartości ponad 2 milionów złotych trafią do szpitali przed końcem czerwca, część już teraz pomaga monitorować stan zdrowia pacjentów.

Zobacz też