W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Fundacja

Pobierz plakat "Pomagamy!"

2020-03-26 16:56:48

 

Chcesz pomóc? Wszystkie ręce na pokład! Dołącz do akcji Fundacji WOŚP "Pomagamy!". Pobierz wybrany z gotowych plakatów. Pomóż nam poinformować o akcji w swojej miejscowości lub wpisz swój numer telefonu i sam pomagaj sąsiadom w okolicy.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to setki tysięcy osób, które wierzą, że tylko razem możemy poradzić z otaczającą rzeczywistością. Także wtedy, gdy w obliczu walki z koronawirusem znaczna część społeczeństwa pozostaje w domach i czasem potrzebuje wsparcia w codziennych czynnościach, wiemy, że możemy na siebie nawzajem liczyć. 

"Pomagamy!" to kolejna inicjatywa, która połączyła Polaków. Akcja trwa już drugi tydzień, a nas z dnia na dzień jest coraz więcej. Piszecie do nas maile, wypełniacie ankiety online, że chcecie pomóc lub sami potrzebujecie pomocy. Teraz także gramy razem! Nasi wolontariusze Pokojowego Patrolu i wiele sztabów codziennie czekają w gotowości. 

 

Poniżej podrzucamy Wam dwa rodzaje plakatów, które już dziś możecie pobrać i opublikować w swoich social mediach lub wydrukować i rozwiesić np. w oknie domu lub na klatce schodowej. Jeśli sam chcesz pomóc pobierz i wydrukuj wzór nr 1, wpisz swój numer telefonu i do dzieła! 

 

pobierz plakat "Mój numer" w wersji do druku

 

 

 

Pomagamy także online! Pamiętaj też, że nasi wolontariusz codziennie monitorują także online naszą stronę internetową i adres mailowy, na który wysyłacie swoje zgłoszenia i prośby o pomoc.

Jak to działa? Teraz każdy niezależnie od miejscowości może do nas napisać, a my połączymy osobę, która pomocy potrzebuje z osobą, która w danej miejscowości tej pomocy może chętnie udzielić! Pomóż nam poinformować o takiej możliwości.

Dlaczego to ważne? Być może Ty sam nie potrzebujesz pomocy, ale bardzo możliwe, że ktoś starszy w Twoim sąsiedztwie z chęcią z takiej pomocy skorzysta. Dlatego wydrukuj plakat wzór nr 2 i powieś go w swojej okolicy.  

 

 

pobierz plakat "Pomagamy!" w wersji do druku

  

 

Fundacja WOŚP

 

 

Zobacz na mapie w jakich miejscowościach już pomagamy:

mapa pomagania

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-04-10 10:15:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.29

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dziś będziemy chemikami. Mali odkrywcy wciela się dziś w domowych naukowców. Przed nami prawdziwy eksperyment chemiczny!

2020-04-08 10:31:04

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.27

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Wyobraź sobie, że nagle gaśnie światło… Złap swoją laskę i zmień się w osobę niewidomą, włącz pozostałe cztery zmysły. Przed Tobą ABC interakcji z osobą niewidomą, mówiące przedmioty i labirynt!

2020-04-14 15:45:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.31

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Zadaniem na dziś niech będzie dzika wyprawa! Wybierz odległe miejsce na mapie i zostań odważnym odkrywcą!

2020-04-14 14:00:00

WOŚP uruchamia infolinię dla osób potrzebujących wsparcia

W ramach akcji „POMAGAMY”, udało się już pomóc w ponad 400 przypadkach. Od dziś jeszcze łatwiej można zwrócić się o wsparcie w ramach akcji. Ruszyła specjalna infolinia Fundacji WOŚP pod numerem 12 446 68 15.

Zobacz też