Finały

Polacy chętnie wsparli WOŚP z Mastercard!

2018-01-17 13:24:47

Dzięki dodatkowym możliwościom wsparcia Orkiestry, które zapewnił Mastercard, na konto Fundacji trafi łącznie 375 000 PLN

W tym roku Mastercard grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy już po raz szósty. W trakcie 26. Finału darczyńcy mogli wspierać Orkiestrę nawet bez wychodzenia z domu, dzięki twitterowej akcji „Mastercard gra z WOŚP” oraz eSkarbonkom. Nie zabrakło również Bezcennej Niespodzianki – dzięki wolontariuszce Kamili, Mastercard przygotuje specjalny koncert dla sztabu WOŚP w Warce, a samą pomysłodawczynię również spotkało pozytywne zaskoczenie.

Mastercard gra z WOŚP

Nowością w tym roku były eSkarbonki przygotowane przez WOŚP i Mastercard dla wolontariuszy Orkiestry, dostępne dzięki portalowi iWolontariusz. Każdy z nich mógł wygenerować i udostępnić znajomym swój unikalny link, za pomocą którego wpłacano darowizny z wykorzystaniem bezgotówkowych płatności online. Swoje „wirtualne puszki” założyło ponad 2 200 pełnoletnich wolontariuszy. Dodatkowo darczyńcy mogli skorzystać z „głównej” eSkarbonki. Suma wszystkich wpłat za pomocą eSkarbonki online wyniosła blisko 170 tysięcy złotych. Na to samo konto trafiały datki od odwiedzających strefę Mastercard w miasteczku WOŚP w Warszawie, przekazywane za pomocą interaktywnego terminala zbliżeniowego. Dzięki tym wpłatom na konto Orkiestry trafiło ponad 9 tys. zł. Łącznie, dzięki eSkarbonkom i wpłatom w strefie Mastercard, darczyńcy przekazali na szczytny cel Orkiestry aż 175 089 złotych.
 
Z kolei już po raz piąty organizowana była akcja na Twitterze z hashtagiem #MastercardGraZWOŚP. Za wpis każdego, unikalnego użytkownika opublikowany w dniu Finału na Twitterze Mastercard zadeklarował przekazanie 5 złotych na konto Orkiestry. Łącznie użytkownicy opublikowali 32 851 unikalnych postów, pobijając zeszłoroczny wynik o prawie 2 tysiące. Hashtag przez większość dnia był najpopularniejszy na polskim Twitterze, a także pojawił się też wśród trendów światowych. W efekcie wyjątkowej mobilizacji twitterowiczów, ostateczna kwota zebrana w niedzielę do północy wyniosła 164 255 zł, czyli o prawie 10 000 zł więcej niż w zeszłym roku. Dodatkowo, Mastercard postanowił zakwalifikować do zbiórki również kilkaset postów z literówką w hashtagu, uznając, że w ferworze emocji mogły zdarzyć się błędy. Łącznie, od początku akcji, czyli od 2014 roku, dzięki akcji „Mastercard gra z WOŚP” udało się zebrać dla Orkiestry ponad 800 000 złotych.
Mastercard gra z WOŚP
Podsumowując, za pośrednictwem eSkarbonek darczyńcy wpłacili ponad 175 tys. zł, a w efekcie akcji na Twitterze Mastercard przekaże WOŚP ponad 164 tys. zł. Doceniając ogromne zaangażowanie Polaków we wspieranie Fundacji WOŚP, Mastercard zdecydował się podwyższyć tę kwotę o dodatkowe 36 tys. zł. Dzięki obu akcjom na konto Fundacji trafi zatem łącznie 375 tys. zł.
 
W dniu 26. Finału Mastercard ogłosił także Bezcenną Niespodziankę dla jednego ze sztabów WOŚP. Wszyscy wolontariusze, którzy zakładali eSkarbonki, mogli zgłaszać swoje pomysły na niespodziankę dla swojego sztabu. Zwyciężyła propozycja wolontariuszki Kamili, która marzyła o tym, aby zespół Enej zagrał dla jej Orkiestrowych przyjaciół ze sztabu WOŚP w Warce. Mateusz Gessler, ambasador Bezcennych Niespodzianek Mastercard, zjawił się osobiście w Warce, aby przekazać dobre wieści i podziękować wolontariuszom za ich zaangażowanie. Pozytywne zaskoczenie spotkało również samą wolontariuszkę – otrzymała ona zaproszenie na dwutygodniowy staż w warszawskiej siedzibie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzięki czemu będzie mogła zobaczyć, jak wyglądają prace w samym sercu Fundacji.
 
Mastercard gra z WOŚP

Zaangażowanie Polaków wokół Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest imponujące i co roku przekracza nasze oczekiwania. Od lat staramy się jak najbardziej ułatwiać darczyńcom pomaganie i cieszymy się, że Mastercard jest częścią tego wspaniałego wydarzenia. Entuzjazm, z jakim Polacy przyjęli eSkarbonki pokazuje, że warto tworzyć kolejne, bezgotówkowe narzędzia do kwestowania, ponieważ im więcej jest sposobów na wsparcie WOŚP, tym większe szanse na zaangażowanie się darczyńców. Cieszymy się, że kolejny raz nasza akcja na Twitterze spotkała się z takim odzewem. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wykazali się dobrym sercem, wspierając w tym roku WOŚP!

BARTOSZ CIOŁKOWSKI, DYREKTOR GENERALNY POLSKIEGO ODDZIAŁU MASTERCARD EUROPE

*wszystkie dane i statystyki dotyczące akcji na Twitterze „Mastercard gra z WOŚP” zebrała firma Brand 24

Mastercard gra z WOŚP

O Mastercard

Mastercard (NYSE:MA) jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Obsługujemy najszybszą światową sieć przetwarzania płatności, łączącą konsumentów, instytucje finansowe, punkty handlowo-usługowe, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach. Produkty i rozwiązania Mastercard sprawiają, że czynności związane z zakupami, podróżami, prowadzeniem firmy czy zarządzaniem finansami są łatwiejsze, bezpieczniejsze i bardziej efektywne. Śledź nas na Twitterze @MastercardPL, przyłącz się do dyskusji na Beyond The Transaction Blog oraz zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje z Centrum Prasowego Mastercard.
 
(gag)
POKAŻ PODOBNE
2018-10-30 11:08:43

Szkolenie Pokojowego Patrolu - już wkrótce!

Już wkrótce 27. Finał WOŚP, ale Orkiestra gra przez cały rok. We wszystkich działaniach pomagają wolontariusze Pokojowego Patrolu. Już wkrótce organizujemy kolejne szkolenie, które jest pierwszym krokiem do działania jako PP.

2018-11-06 11:24:23

Międzychód - ICH TROJE na 27. Finale WOŚP

To już pewne - zespół ICH TROJE z Michałem Wiśniewskim zagra w Międzychodzie już 13 stycznia 2019 roku w Hali Widowiskowo - Sportowej.

2018-10-19 13:22:36

Karetka od WOŚP w Ostrowie Wielkopolskim!

Fundacja WOŚP w piątek, 19 października 2018 roku, przekazała szpitalowi w Ostrowie Wielkopolskim karetkę dostosowaną do przewozu noworodków. Wartość przekazanego sprzętu to prawie 950 tys. złotych. Sprzęt szpitalowi w Ostrowie przekazali Lidia i Jurek Owsiak. Zobaczcie szczegóły!

2018-10-29 09:48:22

WOŚP i Pol'and'Rock nominowane!

Fundacja WOŚP i Pol'and'Rock Festival, wraz z partnerami nominowane do Nagrody Publiczności konkursu "Złote Spinacze", wyłaniającego najskuteczniejsze i najbardziej kreatywne kampanie i działania komunikacyjne! Jak zwykle liczymy na Wasze wsparcie. Głos na Orkiestrę możecie oddać do 23.11!

Zobacz też