Do 32. Finału WOŚP pozostało
118 dni
Finały

Pomarańczowe koszulki przemierzają Warszawę

2023-01-29 13:00:20

Ulicami Warszawy przebiega właśnie 5-tysięczny tłum. Za czym tak gonią i po co tak pędzą? To wydarzenie ma jeden cel – zwrócenie uwagi na problem cukrzycy. Biegacze – kupując pakiet biegu „Policz się z cukrzycą” – wspomagają zakup pomp insulinowych dla kobiet, które są w ciąży lub planują ją.

W ramach 31. Finału odbywa się już 17. Bieg "Policz się z cukrzycą"! Biegacze mogą zadecydować, czy chcą pokonać dystans wirtualnie czy stacjonarnie. Od ich wyboru zależy, czy pobiegną w dowolnym miejscu na świecie, czy z innymi zawodnikami w Warszawie.

Na liście startowej w Warszawie odhaczyło się 5000 osób. W wirtualnych zmaganiach bierze udział ponad 6300 osób, a lista startowa jest wciąż otwarta. To oznacza, że na całym świecie zobaczymy więcej niż 11 000 zawodników 17. Biegu "Policz się z cukrzycą". Biegaczy w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach możemy spotkać w 19 krajach m.in. na Filipinach czy w Arabii Saudyjskiej.

Uczestnicy w koszulkach 17. edycji Biegu "Policz się z cukrzycą" fot. Stanisław Wadas

 

Bieg w formie stacjonarnej rozpoczął się o 12:15 na Placu Bankowym, a ostatni uczestnik powinien dotrzeć do mety przed 13:30. Trasa biegu obejmuje: Plac Bankowy, ul. Marszałkowską, ul. Senatorską, ul. Wierzbową, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Królewską, Krakowskie Przedmieście, Podwale, ul. Nowomiejską, ul. Freta. ul. Długą, ul. Miodową, ul. Senatorską, ul. Moliera, ul. Marszałka Ferdinanda Focha, ul. Wierzbową i ponownie ul. Senatorską, ul. Marszałkowską i Plac Bankowy. Biegaczom możemy kibicować na każdym centymetrze!

 

Uczestnicy 17. edycji Biegu "Policz się z cukrzycą" fot. Stanisław Wadas

 

Każdy uczestnik biegu, kupując pakiet startowy, przekazał środki na zakup pomp insulinowych, dzięki którym diabetyczki mają szansę na bezpieczną i spokojną ciążę. Od 2014 roku Fundacja WOŚP zakupiła 272 urządzenia w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla kobiet z cukrzycą typu pierwszego, które są w ciąży lub planują ją. Dzięki środkom z każdej edycji biegu “Policz się z cukrzycą” baza dostępnych urządzeń powiększa się.

 

 

Głównym sponsorem biegu jest Dawtona. Firma przygotowała dla biegaczy bufkę oraz zdrowy mus, który uzupełni deficyt kaloryczny zawodników. Każdy uczestnik znajdzie te produkty w pakiecie biegowym. Dawtona wypuściła także limitowaną edycję kultowego soku pomidorowego z finałową etykietą.

 

Dawtona już po raz szósty jest sponsorem Finału WOŚP, fot. Marcin Michoń

Dawtona ufundowała roczny zapas produktu dla najbardziej uśmiechniętego biegacza. Więcej informacji o konkursie możecie znaleźć na podstronie: Warszawski Bieg WOŚP.

POKAŻ PODOBNE
2023-09-04 12:35:00

Jedyna taka metoda leczenia w Polsce - dzięki WOŚP

Jeszcze w tym miesiącu w Instytucie "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" działać zacznie angiograf dwupłaszczyznowy - sprzęt za prawie 8,7 miliona złotych, który został zakupiony przez WOŚP w kwietniu tego roku. To milowy krok w dziedzinie leczenia siatkówczaka!

2023-08-31 08:00:00

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak z Medalem Wolności Słowa

Za miliony zjednoczonych serc i zebranych środków, za wspieranie najsłabszych, za bezkompromisowe i mądre zabieranie głosu w sprawach publicznych. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak zostali laureatami tegorocznego Medalu Wolności Słowa w kategorii Obywatelka/Obywatel.

2023-08-30 15:02:00

Dziękujemy za Festiwal, zapraszamy na kolejny!

Pol'and'Rock Festival, czyli Najpiękniejszy Festiwal Świata, jest podziękowaniem dla wszystkich zaangażowanych w nasze finałowe granie – dla wolontariuszy i wolontariuszek, osób działających w Sztabach oraz darczyńców i wspierających. Za nami 29 edycja – już teraz zapraszamy Was na 30. Pol'and'Rock Festival!

2023-09-09 12:35:00

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy 2023!

9 września świętujemy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy! Zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie czynności ratujących życie ma ogromne znaczenie nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale także w codziennych zdarzeniach.