Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
154 606 764 PLN
Finały

Pomarańczowe koszulki przemierzają Warszawę

2023-01-29 13:00:20

Ulicami Warszawy przebiega właśnie 5-tysięczny tłum. Za czym tak gonią i po co tak pędzą? To wydarzenie ma jeden cel – zwrócenie uwagi na problem cukrzycy. Biegacze – kupując pakiet biegu „Policz się z cukrzycą” – wspomagają zakup pomp insulinowych dla kobiet, które są w ciąży lub planują ją.

W ramach 31. Finału odbywa się już 17. Bieg "Policz się z cukrzycą"! Biegacze mogą zadecydować, czy chcą pokonać dystans wirtualnie czy stacjonarnie. Od ich wyboru zależy, czy pobiegną w dowolnym miejscu na świecie, czy z innymi zawodnikami w Warszawie.

Na liście startowej w Warszawie odhaczyło się 5000 osób. W wirtualnych zmaganiach bierze udział ponad 6300 osób, a lista startowa jest wciąż otwarta. To oznacza, że na całym świecie zobaczymy więcej niż 11 000 zawodników 17. Biegu "Policz się z cukrzycą". Biegaczy w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach możemy spotkać w 19 krajach m.in. na Filipinach czy w Arabii Saudyjskiej.

Uczestnicy w koszulkach 17. edycji Biegu "Policz się z cukrzycą" fot. Stanisław Wadas

 

Bieg w formie stacjonarnej rozpoczął się o 12:15 na Placu Bankowym, a ostatni uczestnik powinien dotrzeć do mety przed 13:30. Trasa biegu obejmuje: Plac Bankowy, ul. Marszałkowską, ul. Senatorską, ul. Wierzbową, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Królewską, Krakowskie Przedmieście, Podwale, ul. Nowomiejską, ul. Freta. ul. Długą, ul. Miodową, ul. Senatorską, ul. Moliera, ul. Marszałka Ferdinanda Focha, ul. Wierzbową i ponownie ul. Senatorską, ul. Marszałkowską i Plac Bankowy. Biegaczom możemy kibicować na każdym centymetrze!

 

Uczestnicy 17. edycji Biegu "Policz się z cukrzycą" fot. Stanisław Wadas

 

Każdy uczestnik biegu, kupując pakiet startowy, przekazał środki na zakup pomp insulinowych, dzięki którym diabetyczki mają szansę na bezpieczną i spokojną ciążę. Od 2014 roku Fundacja WOŚP zakupiła 272 urządzenia w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla kobiet z cukrzycą typu pierwszego, które są w ciąży lub planują ją. Dzięki środkom z każdej edycji biegu “Policz się z cukrzycą” baza dostępnych urządzeń powiększa się.

 

 

Głównym sponsorem biegu jest Dawtona. Firma przygotowała dla biegaczy bufkę oraz zdrowy mus, który uzupełni deficyt kaloryczny zawodników. Każdy uczestnik znajdzie te produkty w pakiecie biegowym. Dawtona wypuściła także limitowaną edycję kultowego soku pomidorowego z finałową etykietą.

 

Dawtona już po raz szósty jest sponsorem Finału WOŚP, fot. Marcin Michoń

Dawtona ufundowała roczny zapas produktu dla najbardziej uśmiechniętego biegacza. Więcej informacji o konkursie możecie znaleźć na podstronie: Warszawski Bieg WOŚP.

POKAŻ PODOBNE
2023-01-15 21:15:20

Tarnowo Podgórne - Bijemy Rekord Polski w grupowym tańczeniu makareny dla WOŚP

W naszym programie już kilkanaście wydarzeń towarzyszących 31. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mamy też coś dla fanów zimowego karnawału! Będziemy tańczyć makarenę.

2023-01-12 10:38:40

Z sercem na dłoni

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, podczas której co roku wystawiamy na licytacje 100 sztuk Złotych Serduszek i 100 sztuk Złotych Kart telefonicznych, to najlepsze podsumowanie tego, jak pięknie wychodzi nam wspólne granie!

2023-01-03 09:35:00

Mija 30 lat od 1. Finału WOŚP!

Trzy dekady jak jeden dzień! Na 30 lat od pierwszego Finału WOŚP wspominamy, jak spontaniczna akcja charytatywna przerodziła się w międzynarodową inicjatywę!

2023-01-03 16:25:37

Więcej ruchu w nowym roku? Zapisz się na Bieg!

Nadszedł nowy rok a wraz z nim czas podsumowań, zmian i postanowień - to idealny moment, by zadbać o zdrowie swoje i najbliższych. Jednym punktów wartych dopisania do listy jest aktywność fizyczna, do której gorąco zachęcamy i mamy dla Was propozycję.