Podczas 28. Finału zebraliśmy:
186 133 610 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.11

2020-03-23 11:55:00

 

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dbaj o rodzinę i ucz dziecko dobrych nawyków przed koronawirusem przez zabawę. Jak nauczyć dziecko myć dobrze ręce? Jak z nim rozmawiać? Zobacz nasz materiał video.

 

Siedzimy w domu codziennie z całą rodziną. Rozmowy płyną godzinami, a gdy macie w domu małe dzieci to też niezliczone zabawy i co chwilę inna. Dlatego zespół Fundacji WOŚP bawi się każdego dnia razem z Wami czy to poprzez pomysły na czas wolny z dziećmi w domu czy w codziennych odcinkach Domowej Orkiestry Jurka Owsiaka i KręciołaTV

 

Mimo wszystko siedzimy w tych domach by w miarę możliwości spowolnić lub zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. We wszystkich mediach słyszymy informacje #zostańwdomu. By chronić siebie i swoich bliskich ważne jest zadbanie o szereg zachowań, które w obecnej sytuacji, które pomogą Wam uniknąć infekcji. Kluczowe jest zatem zadbanie o kwestie tj. higiena, sen, dieta czy izolacja.

 

 

fot. Basia Lutzner 

 

Jak jednak zachęcić dzieci do częstego i dokładnego mycia rąk? 

Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, dlatego tak ważna jest higiena by mu to uniemożliwić. Unikajcie dotykania oczu, ust, czy nosa brudnymi rękami. Instruktorzy "Ratujemy i uczymy Ratować" prezentują jaki wpływ na zanieczyszczenia i wirusy, ma prawidłowe mycie rąk. 

 

 

Zabawa z dziećmi - doświadczenie 

Przygotuj miskę z wodą, następnie wsyp pieprz, który będzie unosił się na powierzchni. Kiedy zanurzysz palec w misce drobinki pieprzu zostaną na twojej dłoni dokładnie tak samo jak robią to zanieczyszczenia i wirusy.
Teraz zanurz palec w talerzyku z mydłem i ponownie do miski z wodą. Zobacz jak pieprz ucieka od mydła. Dokładnie to samo dzieje się kiedy myjesz dłonie, wszystkie zanieczyszczenia, zarazki i wirusy uciekną z Twoich rąk!

 

 

 

 

 

Jak rozprowadzić mydło myjąc ręce 

Mydło zazwyczaj jest przezroczyste i nie zwracamy uwagi jak rozprowadzić je na dłoniach. Dzięki użyciu rękawiczek i farbki dokładnie widać jak ważne jest dokładne rozprowadzenie mydła na powierzchni całych dłoni.

 

 

 

 

Pamiętajcie, że dziś świat zwracaj uwagę na zadbaniu o własne bezpieczeństwo, gdy musicie już wyjść z domu. Zaleca się zatem w niektórych sytuacjach noszenie maseczek czy rękawiczek jednorazowych. Jednak tak ważne jak ich noszenie jest także ich prawidłowe zdejmowanie. Poniżej ćwiczenie dla dzieci nr 3. 

 

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 9

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-01-07 07:40:00

Jak wspierać WOŚP bez wychodzenia z domu?

Dorzuć się do puszki nie wychodząc z domu, nie tylko na nr konta bankowego. Wybierz jedną z dostępnych metod wsparcia 28. Finału i pokaż, że pomaganie jest dziecinnie proste! Zagraj z nami już dziś na #wosp2020.

2020-01-11 20:10:00

Co robi Pokojowy Patrol?

Za nami odprawa Pokojowego Patrolu przeprowadzona przez Jurka Owsiaka. Co im zawdzięczamy?

2020-01-12 08:25:25

Światełko do Nieba i puszka Prezydenta Adamowicza

Tradycyjnie o godz. 20.00 wysłaliśmy Światełko do Nieba. Wszyscy, którym jest bliska idea wzajemnej pomocy, wysyłają w kierunku Dobrych Aniołów sygnał, który jednoczy nas wszystkich.

2020-01-07 12:05:29

Jurek Owsiak do australijskiej Polonii

Jesteśmy z Wami i myślimy o Was! Podczas 28. Finału WOŚP będziemy chcieli bardzo, bardzo mocno Was uściskać od wszystkich, którzy razem z nami grają i zwrócić uwagę na Waszą sytuację. Fundacja to miliony Polaków nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Zobacz też