W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.11

2020-03-23 11:55:00

 

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dbaj o rodzinę i ucz dziecko dobrych nawyków przed koronawirusem przez zabawę. Jak nauczyć dziecko myć dobrze ręce? Jak z nim rozmawiać? Zobacz nasz materiał video.

 

Siedzimy w domu codziennie z całą rodziną. Rozmowy płyną godzinami, a gdy macie w domu małe dzieci to też niezliczone zabawy i co chwilę inna. Dlatego zespół Fundacji WOŚP bawi się każdego dnia razem z Wami czy to poprzez pomysły na czas wolny z dziećmi w domu czy w codziennych odcinkach Domowej Orkiestry Jurka Owsiaka i KręciołaTV

 

Mimo wszystko siedzimy w tych domach by w miarę możliwości spowolnić lub zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. We wszystkich mediach słyszymy informacje #zostańwdomu. By chronić siebie i swoich bliskich ważne jest zadbanie o szereg zachowań, które w obecnej sytuacji, które pomogą Wam uniknąć infekcji. Kluczowe jest zatem zadbanie o kwestie tj. higiena, sen, dieta czy izolacja.

 

 

fot. Basia Lutzner 

 

Jak jednak zachęcić dzieci do częstego i dokładnego mycia rąk? 

Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, dlatego tak ważna jest higiena by mu to uniemożliwić. Unikajcie dotykania oczu, ust, czy nosa brudnymi rękami. Instruktorzy "Ratujemy i uczymy Ratować" prezentują jaki wpływ na zanieczyszczenia i wirusy, ma prawidłowe mycie rąk. 

 

 

Zabawa z dziećmi - doświadczenie 

Przygotuj miskę z wodą, następnie wsyp pieprz, który będzie unosił się na powierzchni. Kiedy zanurzysz palec w misce drobinki pieprzu zostaną na twojej dłoni dokładnie tak samo jak robią to zanieczyszczenia i wirusy.
Teraz zanurz palec w talerzyku z mydłem i ponownie do miski z wodą. Zobacz jak pieprz ucieka od mydła. Dokładnie to samo dzieje się kiedy myjesz dłonie, wszystkie zanieczyszczenia, zarazki i wirusy uciekną z Twoich rąk!

 

 

 

 

 

Jak rozprowadzić mydło myjąc ręce 

Mydło zazwyczaj jest przezroczyste i nie zwracamy uwagi jak rozprowadzić je na dłoniach. Dzięki użyciu rękawiczek i farbki dokładnie widać jak ważne jest dokładne rozprowadzenie mydła na powierzchni całych dłoni.

 

 

 

 

Pamiętajcie, że dziś świat zwracaj uwagę na zadbaniu o własne bezpieczeństwo, gdy musicie już wyjść z domu. Zaleca się zatem w niektórych sytuacjach noszenie maseczek czy rękawiczek jednorazowych. Jednak tak ważne jak ich noszenie jest także ich prawidłowe zdejmowanie. Poniżej ćwiczenie dla dzieci nr 3. 

 

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 9

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-06-10 15:31:18

Kardiomonitory od WOŚP trafią do 44 szpitali

Kilkanaście dni koleją – tak wyglądał transport 100 kardiomonitorów, które Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zamówiła w Chinach z przeznaczeniem dla placówek walczących z COVID-19. Urządzenia o wartości ponad 2 milionów złotych trafią do szpitali przed końcem czerwca, część już teraz pomaga monitorować stan zdrowia pacjentów.

2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

2020-07-09 11:42:20

Ronda imienia Wielkiej Orkiestry Swiątecznej Pomocy

Czujemy się wyróżnieni, że po raz kolejny nazwa i wiążąca się z nią misja naszej organizacji stawała się częścią infrastruktury miejskiej i Waszego codziennego życia. Jak dotąd, w Polsce zostało odsłoniętych 25 miejsc związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dlatego, z dumą wspominamy, że w ostatnim czasie odsłoniliśmy kolejne dwa ronda imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pod koniec czerwca w Białej Podlaskiej i Warszawie.

2020-05-29 09:41:50

Domowa Orkiestra na żywo prosto z siedziby WOŚP!

Domowa Orkiestra - od dziś na żywo! 76. odcinek internetowego programu Jurka Owsiaka rozpoczyna serię programów transmitowanych na żywo. To preludium Najpiękniejszej Domówki Świata, czyli 26. edycji Pol’and’Rock Festival, która odbędzie się online.

Zobacz też