Podczas 29. Finału zebraliśmy:
210 813 830 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.11

2020-03-23 11:55:00

 

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dbaj o rodzinę i ucz dziecko dobrych nawyków przed koronawirusem przez zabawę. Jak nauczyć dziecko myć dobrze ręce? Jak z nim rozmawiać? Zobacz nasz materiał video.

 

Siedzimy w domu codziennie z całą rodziną. Rozmowy płyną godzinami, a gdy macie w domu małe dzieci to też niezliczone zabawy i co chwilę inna. Dlatego zespół Fundacji WOŚP bawi się każdego dnia razem z Wami czy to poprzez pomysły na czas wolny z dziećmi w domu czy w codziennych odcinkach Domowej Orkiestry Jurka Owsiaka i KręciołaTV

 

Mimo wszystko siedzimy w tych domach by w miarę możliwości spowolnić lub zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. We wszystkich mediach słyszymy informacje #zostańwdomu. By chronić siebie i swoich bliskich ważne jest zadbanie o szereg zachowań, które w obecnej sytuacji, które pomogą Wam uniknąć infekcji. Kluczowe jest zatem zadbanie o kwestie tj. higiena, sen, dieta czy izolacja.

 

 

fot. Basia Lutzner 

 

Jak jednak zachęcić dzieci do częstego i dokładnego mycia rąk? 

Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, dlatego tak ważna jest higiena by mu to uniemożliwić. Unikajcie dotykania oczu, ust, czy nosa brudnymi rękami. Instruktorzy "Ratujemy i uczymy Ratować" prezentują jaki wpływ na zanieczyszczenia i wirusy, ma prawidłowe mycie rąk. 

 

 

Zabawa z dziećmi - doświadczenie 

Przygotuj miskę z wodą, następnie wsyp pieprz, który będzie unosił się na powierzchni. Kiedy zanurzysz palec w misce drobinki pieprzu zostaną na twojej dłoni dokładnie tak samo jak robią to zanieczyszczenia i wirusy.
Teraz zanurz palec w talerzyku z mydłem i ponownie do miski z wodą. Zobacz jak pieprz ucieka od mydła. Dokładnie to samo dzieje się kiedy myjesz dłonie, wszystkie zanieczyszczenia, zarazki i wirusy uciekną z Twoich rąk!

 

 

 

 

 

Jak rozprowadzić mydło myjąc ręce 

Mydło zazwyczaj jest przezroczyste i nie zwracamy uwagi jak rozprowadzić je na dłoniach. Dzięki użyciu rękawiczek i farbki dokładnie widać jak ważne jest dokładne rozprowadzenie mydła na powierzchni całych dłoni.

 

 

 

 

Pamiętajcie, że dziś świat zwracaj uwagę na zadbaniu o własne bezpieczeństwo, gdy musicie już wyjść z domu. Zaleca się zatem w niektórych sytuacjach noszenie maseczek czy rękawiczek jednorazowych. Jednak tak ważne jak ich noszenie jest także ich prawidłowe zdejmowanie. Poniżej ćwiczenie dla dzieci nr 3. 

 

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 9

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-03-08 11:23:31

Ważne kobiety w historii WOŚP

Przez wszystkie lata działania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wiele wyjątkowych kobiet pojawiło się w jej historii. W tym wyjątkowym dniu życzymy wszystkim kobietom wszystkiego najlepszego!

2021-02-25 13:53:03

Dlaczego wspieracie WOŚP i co zmieniła pandemia?

Co sprawia, że co roku miliony Polaków włączają się w zbiórkę na rzecz zakupu nowoczesnego sprzętu dla polskich szpitali i jak na wsparcie Finału wpłynęła pandemia?

2021-02-25 15:32:29

Kwota deklarowana już na koncie 29. Finału WOŚP

127 495 626 złotych to kwota, którą Fundacja WOŚP zadeklarowała 31 stycznia, czyli w dniu Finału. Celem tegorocznej zbiórki jest laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy. Ostateczny wynik orkiestrowego grania zostanie przedstawiony 29 marca.

2021-03-03 10:25:00

Światowy Dzień Słuchu

Dzięki całorocznemu programowi Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu badamy prawie wszystkie noworodki w kraju - dotychczas przebadaliśmy już 6 529 902 dzieci! 3 marca obchodzimy Światowy Dzień Słuchu - jego celem jest podniesienie świadomości na temat zapobiegania głuchocie i utracie słuchu oraz promocja profilaktyki słuchu na całym świecie.

Zobacz też