Do udziału w 15. Biegu "Policz się z cukrzycą" zgłosiło się już
1 967 osób
Fundacja
Uczymy ratować

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.17

2020-03-29 09:25:00

 

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dla miłośników łamigłówek mamy kolejne zadania specjalne. Dzisiejsze przygody rozpoczynamy w labiryncie. Oryginalne kształty i różne stopnie trudności zdecydowanie urozmaicą dzisiejsze zabawy.

 

Labirynty wymagają od dziecka zaangażowania i skupienia, a więc rozwijają koncentrację. Dodatkowo droga jaką należy pokonać do celu, skłania do logicznego myślenia. Podczas tego typu zabaw ćwiczymy także orientację przestrzenną. Tego typu zabawy mają również działanie relaksujące i wyciszające.
 

Zawsze kiedy dzieci rozwiązują labirynt, najpierw powinny zacząć od odnalezienia drogi paluszkiem, a dopiero potem zaznaczyć ją narzędziem kreślarskim, by uniknąć pomyłek. Dziś prezentujemy dwa labirynty - pobierz, wydrukuj i do dzieła! Oba labirynty mają różne kształty, by były atrakcyjne i na swój sposób oryginalne dla maluchów. Są zróżnicowane pod względem trudności. Do każdego z nich możecie wymyślać własne polecenia, co pomoże bardziej zainteresować i skoncentrować dziecko na zadaniu lub być punktem odniesienia do rozmowy na wybrany temat.

 

 

pobierz plik - labirynt 1

 

 

pobierz plik - labirynt 2

 

 

Podpowiedź dla rodziców

W zasadzie do każdego tematu można stworzyć taką łamigłówkę, a jej bohaterem może być ulubione zwierzę, postać z bajki czy nawet samo dziecko. W stworzeniu labiryntu nie ma nic trudnego, każdy z Was może stworzyć je chociażby w programie paint. 

 

 

 • • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

 

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 15

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-10-13 13:57:13

Uczestnicy Pol'and'Rock Festival i Finałów WOŚP ratują życie!

67 przyjaciół Orkiestry uratowało innym życie, zostając dawcą szpiku! 13 października obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku, czyli dzień poświęcony osobom, które zdecydowały się przekazać swoje komórki macierzyste.

2020-10-01 12:05:00

Domowa Orkiestra (znów) gra!

Drugi sezon specjalnego programu Jurka Owsiaka – Domowa Orkiestra live wystartował. Codziennie o 11:00, m.in. na kanałach społecznościowych Fundacji WOŚP i KręciołaTV, śledzić można kolejne wydania z materiałami na temat działań Fundacji, a przede wszystkim bieżące informacje dotyczące przygotowań do styczniowego Finału.

2020-10-10 10:00:00

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Wsparcie Fundacji WOŚP dla polskiej psychiatrii dziecięcej nie ustaje. Nie tylko kupujemy sprzęt, ale także chcemy uczestniczyć w rozmowach i działaniach, które pomagają zmienić sytuację tej dziedziny medycyny w Polsce. Zobacz co WOŚP do tej pory zrobiła dla psychiatrii dziecięcej.

2020-10-15 16:57:23

55. Konkurs Ofert zakończony

W dniach 13-14 października zrealizowaliśmy zakupy sprzętu za środki zebrane w trakcie 28. Finału WOŚP. Ich efektem jest zamówienie o wartości 27 039 788 PLN na kilkadziesiąt urządzeń, które już za 3 miesiące trafią do szpitali w całej Polsce.

Zobacz też