W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
22 273 830 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.17

2020-03-29 09:25:00

 

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dla miłośników łamigłówek mamy kolejne zadania specjalne. Dzisiejsze przygody rozpoczynamy w labiryncie. Oryginalne kształty i różne stopnie trudności zdecydowanie urozmaicą dzisiejsze zabawy.

 

Labirynty wymagają od dziecka zaangażowania i skupienia, a więc rozwijają koncentrację. Dodatkowo droga jaką należy pokonać do celu, skłania do logicznego myślenia. Podczas tego typu zabaw ćwiczymy także orientację przestrzenną. Tego typu zabawy mają również działanie relaksujące i wyciszające.
 

Zawsze kiedy dzieci rozwiązują labirynt, najpierw powinny zacząć od odnalezienia drogi paluszkiem, a dopiero potem zaznaczyć ją narzędziem kreślarskim, by uniknąć pomyłek. Dziś prezentujemy dwa labirynty - pobierz, wydrukuj i do dzieła! Oba labirynty mają różne kształty, by były atrakcyjne i na swój sposób oryginalne dla maluchów. Są zróżnicowane pod względem trudności. Do każdego z nich możecie wymyślać własne polecenia, co pomoże bardziej zainteresować i skoncentrować dziecko na zadaniu lub być punktem odniesienia do rozmowy na wybrany temat.

 

 

pobierz plik - labirynt 1

 

 

pobierz plik - labirynt 2

 

 

Podpowiedź dla rodziców

W zasadzie do każdego tematu można stworzyć taką łamigłówkę, a jej bohaterem może być ulubione zwierzę, postać z bajki czy nawet samo dziecko. W stworzeniu labiryntu nie ma nic trudnego, każdy z Was może stworzyć je chociażby w programie paint. 

 

 

 • • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

 

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 15

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-03-24 14:35:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.12

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dziś mamy dla dzieci zadanie specjalne. Od kilkunastu dni uczymy, doświadczamy i bawimy się razem. Dziś przyszedł dzień na mały sprawdzian!

2020-03-26 13:00:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.14

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Siedząc w domu dzieci więcej są online. Logują się do sieci pod pretekstem szkoły, nauki, bajki, gier, rozmów z przyjaciółmi. "My się tylko tak bawimy" - porozmawiaj z dzieckiem w domu o hejcie.

2020-03-20 16:30:50

Prawie 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem

Fundacja złożyła zamówienia na zakup łóżek do intensywnej terapii, które z końcem kwietnia trafią do wytypowanych wspólnie z Ministerstwem Zdrowia placówek, głównie do 19 szpitali jednoimiennych, powołanych do walki z koronawirusem.

2020-03-19 17:41:04

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.8

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi? Poznaj historię misia... teraz i Ty za pomocą pluszowej maskotki możesz uwrażliwić swoje dziecko.

Zobacz też