W ciągu 29 lat WOŚP kupiła
66 150 urządzeń medycznych
Fundacja

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.24

2020-04-05 08:50:00

 

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Zwiedzaj świat, poznawaj, podróżuj i dziś otwórz atlas, mapę, książkę i zaplanuj swoją rodzinną podróż całą rodziną, którą odbędziecie po domowej kwarantannie. 

 

Wiemy, że dziś spędzasz czas w rodzinnym gronie kolejny tydzień w domu. O podróżach bliskich czy dalekich nie ma na razie mowy. Wykorzystaj czas spędzony w domowej kwarantannie z bliskimi i za pytaj ich o marzenia dotyczące podróży. Podróże kształcą, rozwijają, uczą. Dzięki podróżowaniu poznajesz miejsca i krainy. Poznajesz kulturę ludzi, języki, smakujesz potraw. Podróżując, chociażby po Polsce poznajesz historię i architekturę, ale tu także spróbujesz regionalnych potraw czy poznasz niesamowitych ludzi. Podróżuj wszystkimi zmysłami i ucz się, czerpiąc z życia, ile się da!

 

Ku inspiracji najmłodszych podróżników, polecamy Wam dziś wystąpienie małej Hani na TEDxKids, która niedawno odwiedziła w ramach kolonii, nasz Ośrodek Szkoleniowy Szadowo Mył

Hania ma 10 lat i mieszka w Berlinie. Opowiada o swoich podróżach dookoła świata. Marzy o tym, aby umieć czarować, rozmawiać ze zwierzętami oraz aby ludzie się nie kłócili – już teraz pomaga godzić się innym dzieciom. Kiedy dorośnie, chce pomagać ludziom.

 

 

 

Zadanie specjalne na dziś

Potrzebujemy marzyć i realizować marzenia. Potrzebujemy bawić się i rozwijać. Dlatego dziś chcemy, aby każdy z Was czy mały, czy duży, zaplanował swoją wymarzoną podróż! Poproś każdego z domowników, by opowiedział o swojej wymarzonej podróży! Do tej prezentacji wykorzystajcie domowe materiały, książki, zdjęcia, przebrania, kredki, mazaki, farby - co tylko chcecie! Dajcie się ponieść wyobraźni. Następnie zaprezentujcie swój pomysł na podróż pozostałym domownikom i spróbujcie wspólnie zaplanować rodzinną podróż, która połączy i może choć trochę zrealizuje marzenia czy oczekiwania każdego z Was. Myśląc o wakacjach czy przygodach, na pewno przyjemniej upłynie ten rodzinny czas. 

 

 fot. Fundacja WOŚP

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 22

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-08-25 13:35:00

Spotkania Akademii Sztuk Przepięknych | Aktywizm społeczny

Na Akademii Sztuk Przepięknych od początku jej istnienia rozmawiamy o rzeczach ważnych. Zapraszani przez nas goście są bardzo często proponowani przez Was - naszą festiwalową społeczność, a w namiocie ASP nie boimy się poruszać aktualnych i trudnych tematów.

2021-07-22 16:16:16

Powódź w Niemczech  

Kolejne sztaby zagraniczne włączają się do pomocy ofiarom powodzi, które nawiedziły Europę. Tym razem sztab w Bonn i sztab Wuppertal organizują pomoc dla rodzin, które najbardziej ucierpiały.

2021-09-20 16:56:46

9 października poznamy temat 30. Finału WOŚP

Druga sobota października to start wielkiej "finałowej" machiny - 9 października Jurek Owsiak ogłosi temat jubileuszowego, 30. Finału WOŚP.

2021-09-24 12:42:36

Doceń bliską osobę! Konkurs w Siemashop

Wolisz dawać czy dostawać prezenty? Podejrzewamy, że jednak to pierwsze i dlatego razem z Siemashop mamy dla Ciebie wyjątkową okazję. Doceń bliską Ci osobę i podaruj jej orkiestrowy prezent!

Zobacz też