Podczas 29. Finału zebraliśmy:
210 813 830 PLN
Fundacja

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.24

2020-04-05 08:50:00

 

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Zwiedzaj świat, poznawaj, podróżuj i dziś otwórz atlas, mapę, książkę i zaplanuj swoją rodzinną podróż całą rodziną, którą odbędziecie po domowej kwarantannie. 

 

Wiemy, że dziś spędzasz czas w rodzinnym gronie kolejny tydzień w domu. O podróżach bliskich czy dalekich nie ma na razie mowy. Wykorzystaj czas spędzony w domowej kwarantannie z bliskimi i za pytaj ich o marzenia dotyczące podróży. Podróże kształcą, rozwijają, uczą. Dzięki podróżowaniu poznajesz miejsca i krainy. Poznajesz kulturę ludzi, języki, smakujesz potraw. Podróżując, chociażby po Polsce poznajesz historię i architekturę, ale tu także spróbujesz regionalnych potraw czy poznasz niesamowitych ludzi. Podróżuj wszystkimi zmysłami i ucz się, czerpiąc z życia, ile się da!

 

Ku inspiracji najmłodszych podróżników, polecamy Wam dziś wystąpienie małej Hani na TEDxKids, która niedawno odwiedziła w ramach kolonii, nasz Ośrodek Szkoleniowy Szadowo Mył

Hania ma 10 lat i mieszka w Berlinie. Opowiada o swoich podróżach dookoła świata. Marzy o tym, aby umieć czarować, rozmawiać ze zwierzętami oraz aby ludzie się nie kłócili – już teraz pomaga godzić się innym dzieciom. Kiedy dorośnie, chce pomagać ludziom.

 

 

 

Zadanie specjalne na dziś

Potrzebujemy marzyć i realizować marzenia. Potrzebujemy bawić się i rozwijać. Dlatego dziś chcemy, aby każdy z Was czy mały, czy duży, zaplanował swoją wymarzoną podróż! Poproś każdego z domowników, by opowiedział o swojej wymarzonej podróży! Do tej prezentacji wykorzystajcie domowe materiały, książki, zdjęcia, przebrania, kredki, mazaki, farby - co tylko chcecie! Dajcie się ponieść wyobraźni. Następnie zaprezentujcie swój pomysł na podróż pozostałym domownikom i spróbujcie wspólnie zaplanować rodzinną podróż, która połączy i może choć trochę zrealizuje marzenia czy oczekiwania każdego z Was. Myśląc o wakacjach czy przygodach, na pewno przyjemniej upłynie ten rodzinny czas. 

 

 fot. Fundacja WOŚP

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 22

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-06-16 12:00:00

Kolejne 16,7 mln PLN na leczenie dzieci

Przez minione dwa dni Fundacja WOŚP dokonywała kolejnych zakupów sprzętu medycznego - tym razem celem Konkursu Ofert były wyroby medyczne dla dziecięcej kardiochirurgii oraz anestezjologii i intensywnej terapii dzieci. Do placówek w 23 miastach Polski trafią 242 urządzenia, które Orkiestra kupiła za 16,7 miliona złotych, realizując cel 28. Finału WOŚP, dedykowanego dziecięcej medycynie zabiegowej.

2021-06-01 18:00:00

Bochnia z oddziałem imienia WOŚP

Od 1 czerwca, czyli Międzynarodowego Dnia Dziecka, Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka w szpitalu w Bochni oficjalnie nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to już 11. oddział oraz 37. miejsce w ogóle nazwą nawiązujące do działalności Fundacji WOŚP. W uroczystości otwarcia uczestniczył dziś Jerzy Owsiak.

2021-05-26 17:15:39

Kolejne miejsca imienia WOŚP otwarte

W dniach 25-26 maja nastąpiło uroczyste otwarcie rond imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w trzech miejscowościach – Jeleniej Górze, Sosnowcu i Kielcach. Tym samym na mapie Polski i świata już oficjalnie znajduje się 35 miejsc, które swoją nazwą nawiązują do działalności Fundacji.

2021-06-25 13:00:00

Tomograf komputerowy za ponad 2 mln PLN

W piątek 25 czerwca Fundacja WOŚP przekazała Szpitalowi Dziecięcemu “Polanki” w Gdańsku tomograf komputerowy o wartości 2,3 mln złotych. Urządzenie zostało zakupione ze środków zebranych podczas 27. Finału WOŚP i zbiórce do ostatniej puszki Prezydenta Gdańska, zainicjowanej po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W sumie w ciągu 29 Finałów Fundacja WOŚP przekazała do Szpitala Dziecięcego “Polanki” urządzenia o wartości 4 709 945,13 zł.

Zobacz też