W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Fundacja

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.24

2020-04-05 08:50:00

 

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Zwiedzaj świat, poznawaj, podróżuj i dziś otwórz atlas, mapę, książkę i zaplanuj swoją rodzinną podróż całą rodziną, którą odbędziecie po domowej kwarantannie. 

 

Wiemy, że dziś spędzasz czas w rodzinnym gronie kolejny tydzień w domu. O podróżach bliskich czy dalekich nie ma na razie mowy. Wykorzystaj czas spędzony w domowej kwarantannie z bliskimi i za pytaj ich o marzenia dotyczące podróży. Podróże kształcą, rozwijają, uczą. Dzięki podróżowaniu poznajesz miejsca i krainy. Poznajesz kulturę ludzi, języki, smakujesz potraw. Podróżując, chociażby po Polsce poznajesz historię i architekturę, ale tu także spróbujesz regionalnych potraw czy poznasz niesamowitych ludzi. Podróżuj wszystkimi zmysłami i ucz się, czerpiąc z życia, ile się da!

 

Ku inspiracji najmłodszych podróżników, polecamy Wam dziś wystąpienie małej Hani na TEDxKids, która niedawno odwiedziła w ramach kolonii, nasz Ośrodek Szkoleniowy Szadowo Mył

Hania ma 10 lat i mieszka w Berlinie. Opowiada o swoich podróżach dookoła świata. Marzy o tym, aby umieć czarować, rozmawiać ze zwierzętami oraz aby ludzie się nie kłócili – już teraz pomaga godzić się innym dzieciom. Kiedy dorośnie, chce pomagać ludziom.

 

 

 

Zadanie specjalne na dziś

Potrzebujemy marzyć i realizować marzenia. Potrzebujemy bawić się i rozwijać. Dlatego dziś chcemy, aby każdy z Was czy mały, czy duży, zaplanował swoją wymarzoną podróż! Poproś każdego z domowników, by opowiedział o swojej wymarzonej podróży! Do tej prezentacji wykorzystajcie domowe materiały, książki, zdjęcia, przebrania, kredki, mazaki, farby - co tylko chcecie! Dajcie się ponieść wyobraźni. Następnie zaprezentujcie swój pomysł na podróż pozostałym domownikom i spróbujcie wspólnie zaplanować rodzinną podróż, która połączy i może choć trochę zrealizuje marzenia czy oczekiwania każdego z Was. Myśląc o wakacjach czy przygodach, na pewno przyjemniej upłynie ten rodzinny czas. 

 

 fot. Fundacja WOŚP

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 22

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-04-08 21:09:20

30 mln złotych od WOŚP na walkę z koronawirusem

Kolejne 50 tysięcy kombinezonów ochronnych. W sumie już 30 mln złotych od WOŚP na walkę z koronawirusem.

2020-04-17 11:10:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.34

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dziś uruchomimy domową linię produkcyjną i własnoręcznie zrobimy własną zabawkę - Gniotka! Wszelkiego rodzaju zabawy dotykowe, oddziałują na dziecięce zmysły, dostarczając maluchom wiele radości.

2020-04-16 08:00:00

Jak ściągać rękawiczki i maseczkę

Jak prawidłowo założyć i ściągnąć maseczkę ochronną? Jak prawidłowo myć ręce, by zachować maximum bezpieczeństwa? Jak ściągać rękawiczki jednorazowe? O czym należy pamiętać podczas ich noszenia? Chroń siebie i swoich bliskich. Zobacz nasze tutoriale, przeprowadź doświadczenia z dziećmi i dbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych.

2020-04-09 13:55:17

24 respiratory dla polskich szpitali

Allegro przekazało 2 miliony złotych na wsparcie Funduszu Interwencyjnego na rzecz walki z koronawirusem, powołanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Darowizna Allegro umożliwiła Fundacji zakup kolejnych 24 respiratorów dla polskich szpitali.

Zobacz też