W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
22 273 830 PLN
Fundacja

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.31

2020-04-14 15:45:00

 

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Zadaniem na dziś niech będzie dzika wyprawa! Wybierz odległe miejsce na mapie i zostań odważnym odkrywcą!

 

Jak co roku podczas Pol'and'Rock Festival zagrała z nami fundacja Greenpeace. Również w tym roku zapraszając wszystkich do EkoWioski – wyjątkowej strefy wydarzeń i działań związanych z ochroną przyrody i zaangażowaniem na rzecz Planety, wibrującego dobrą energią miejsca, w którym pozytywni ludzie mogą znaleźć przystań, wzmocnić ducha i dać odpocząć ciału. W tym roku wiodącym tematem Eko Wioski była Dzikość Serca. To znaczy dzikie zakątki. Naturalność. Odwaga. Nieujarzmiona przyroda. Zielone, tętniące serce. Puszcza, drzewa, dzikie zapylacze.

 

Dziś chcemy, aby wszyscy mali uczestnicy wcielili się w rolę małych odkrywców dzikich miejsc. Niezwykłe miejsca, niezwykłe krainy i dzikie zwierzęta. Zadaniem na dziś niech będzie dzika wyprawa! Wybierz odległe miejsce na mapie i zostań odważnym odkrywcą! Jaki sprzęt zabrać mały odkrywco? Co zapakować do plecaka? O czym pamiętać? Lornetka, lina, kalosze czy inne buty? Spakuj się na wyprawę i odkrywaj najciemniejsze zakamarki swojego pokoju. Jakie dzikie zwierze spotkasz? Pobudź swoją wyobraźnię i narysuj swoje dzisiejsze przygody! Wybrałeś już miejsce na mapie, do którego się udasz? Zastanów się, czy napotkanie zwierzęta są dzikie, czy są gatunkiem pod ochroną. Jakimi działaniami na co dzień możesz pomóc dzikim zwierzętom i na co musisz uważać w czasie podróży w nieznane. 

 

 

 

 

Jesteśmy przekonani, że nic nie zastąpi prawdziwego spaceru po lesie. Aby Was jednak zachęcić do dzisiejszej zabawy, mamy dla Was film, który mamy nadzieję, przeniesie Was chociaż na chwilę w dzikość. 

 

 

fot. Fundacja WOŚP

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 31

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-03-21 12:35:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.9

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Nasz pomysł na dziś to origami! Zobacz filmy i złóż razem z dziećmi ulubione origami wraz z wolontariuszami Pokojowego Patrolu.

2020-03-18 11:15:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.6

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi? Zamknięcie w domu to dobry moment Rozmowy z bliskimi. Wykorzystaj czas spędzony w domu z rodziną by poznać się na nowo. Punkt wyjściowy do rozmowy? Dla ułatwienia polecamy spotkania na Akademii Sztuk Przepięknych.

2020-03-23 08:54:38

20 milionów na walkę z koronawirusem

W niedzielę 22 marca Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy złożyła zamówienie na 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Zestawy te zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa lekarzy i personelu medycznego ratującego życie i zdrowie osób zarażonych koronawirusem.

2020-03-15 10:15:25

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.3

Co możesz robić spędzając czas wolny z dziećmi? Przedstawiamy Ci kolejny pomysł na konstruktywne zagospodarowanie dnia! Znajdź chwilę na rozrywkę z całą rodziną, zadbaj o dobry rytm dnia i radosną domową atmosferę przy muzycznych dźwiękach festiwalowych koncertów.

Zobacz też