W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Fundacja

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.31

2020-04-14 15:45:00

 

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Zadaniem na dziś niech będzie dzika wyprawa! Wybierz odległe miejsce na mapie i zostań odważnym odkrywcą!

 

Jak co roku podczas Pol'and'Rock Festival zagrała z nami fundacja Greenpeace. Również w tym roku zapraszając wszystkich do EkoWioski – wyjątkowej strefy wydarzeń i działań związanych z ochroną przyrody i zaangażowaniem na rzecz Planety, wibrującego dobrą energią miejsca, w którym pozytywni ludzie mogą znaleźć przystań, wzmocnić ducha i dać odpocząć ciału. W tym roku wiodącym tematem Eko Wioski była Dzikość Serca. To znaczy dzikie zakątki. Naturalność. Odwaga. Nieujarzmiona przyroda. Zielone, tętniące serce. Puszcza, drzewa, dzikie zapylacze.

 

Dziś chcemy, aby wszyscy mali uczestnicy wcielili się w rolę małych odkrywców dzikich miejsc. Niezwykłe miejsca, niezwykłe krainy i dzikie zwierzęta. Zadaniem na dziś niech będzie dzika wyprawa! Wybierz odległe miejsce na mapie i zostań odważnym odkrywcą! Jaki sprzęt zabrać mały odkrywco? Co zapakować do plecaka? O czym pamiętać? Lornetka, lina, kalosze czy inne buty? Spakuj się na wyprawę i odkrywaj najciemniejsze zakamarki swojego pokoju. Jakie dzikie zwierze spotkasz? Pobudź swoją wyobraźnię i narysuj swoje dzisiejsze przygody! Wybrałeś już miejsce na mapie, do którego się udasz? Zastanów się, czy napotkanie zwierzęta są dzikie, czy są gatunkiem pod ochroną. Jakimi działaniami na co dzień możesz pomóc dzikim zwierzętom i na co musisz uważać w czasie podróży w nieznane. 

 

 

 

 

Jesteśmy przekonani, że nic nie zastąpi prawdziwego spaceru po lesie. Aby Was jednak zachęcić do dzisiejszej zabawy, mamy dla Was film, który mamy nadzieję, przeniesie Was chociaż na chwilę w dzikość. 

 

 

fot. Fundacja WOŚP

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 31

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-05-29 09:41:50

Domowa Orkiestra na żywo prosto z siedziby WOŚP!

Domowa Orkiestra - od dziś na żywo! 76. odcinek internetowego programu Jurka Owsiaka rozpoczyna serię programów transmitowanych na żywo. To preludium Najpiękniejszej Domówki Świata, czyli 26. edycji Pol’and’Rock Festival, która odbędzie się online.

2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

2020-06-10 15:31:18

Kardiomonitory od WOŚP trafią do 44 szpitali

Kilkanaście dni koleją – tak wyglądał transport 100 kardiomonitorów, które Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zamówiła w Chinach z przeznaczeniem dla placówek walczących z COVID-19. Urządzenia o wartości ponad 2 milionów złotych trafią do szpitali przed końcem czerwca, część już teraz pomaga monitorować stan zdrowia pacjentów.

2020-07-01 16:00:00

Tomograf i rentgen od WOŚP za 6 mln PLN

1 lipca nastąpiło symboliczne przekazanie łódzkiemu szpitalowi tomografu i aparatu RTG, które Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła dzięki środkom zebranym podczas 27. Finału WOŚP w styczniu ubiegłego roku. To urządzenia o wartości blisko 6 milionów PLN.

Zobacz też