Do 29. Finału WOŚP pozostało
44 dni
Fundacja

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.31

2020-04-14 15:45:00

 

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Zadaniem na dziś niech będzie dzika wyprawa! Wybierz odległe miejsce na mapie i zostań odważnym odkrywcą!

 

Jak co roku podczas Pol'and'Rock Festival zagrała z nami fundacja Greenpeace. Również w tym roku zapraszając wszystkich do EkoWioski – wyjątkowej strefy wydarzeń i działań związanych z ochroną przyrody i zaangażowaniem na rzecz Planety, wibrującego dobrą energią miejsca, w którym pozytywni ludzie mogą znaleźć przystań, wzmocnić ducha i dać odpocząć ciału. W tym roku wiodącym tematem Eko Wioski była Dzikość Serca. To znaczy dzikie zakątki. Naturalność. Odwaga. Nieujarzmiona przyroda. Zielone, tętniące serce. Puszcza, drzewa, dzikie zapylacze.

 

Dziś chcemy, aby wszyscy mali uczestnicy wcielili się w rolę małych odkrywców dzikich miejsc. Niezwykłe miejsca, niezwykłe krainy i dzikie zwierzęta. Zadaniem na dziś niech będzie dzika wyprawa! Wybierz odległe miejsce na mapie i zostań odważnym odkrywcą! Jaki sprzęt zabrać mały odkrywco? Co zapakować do plecaka? O czym pamiętać? Lornetka, lina, kalosze czy inne buty? Spakuj się na wyprawę i odkrywaj najciemniejsze zakamarki swojego pokoju. Jakie dzikie zwierze spotkasz? Pobudź swoją wyobraźnię i narysuj swoje dzisiejsze przygody! Wybrałeś już miejsce na mapie, do którego się udasz? Zastanów się, czy napotkanie zwierzęta są dzikie, czy są gatunkiem pod ochroną. Jakimi działaniami na co dzień możesz pomóc dzikim zwierzętom i na co musisz uważać w czasie podróży w nieznane. 

 

 

 

 

Jesteśmy przekonani, że nic nie zastąpi prawdziwego spaceru po lesie. Aby Was jednak zachęcić do dzisiejszej zabawy, mamy dla Was film, który mamy nadzieję, przeniesie Was chociaż na chwilę w dzikość. 

 

 

fot. Fundacja WOŚP

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 31

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-10-01 12:05:00

Domowa Orkiestra (znów) gra!

Drugi sezon specjalnego programu Jurka Owsiaka – Domowa Orkiestra live wystartował. Codziennie o 11:00, m.in. na kanałach społecznościowych Fundacji WOŚP i KręciołaTV, śledzić można kolejne wydania z materiałami na temat działań Fundacji, a przede wszystkim bieżące informacje dotyczące przygotowań do styczniowego Finału.

2020-10-16 10:15:00

Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października to Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca, który dotychczas był również dniem bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy przez jak największą ilość osób, popularyzując naukę podstaw pierwszej pomocy.

2020-10-13 13:57:13

Uczestnicy Pol'and'Rock Festival i Finałów WOŚP ratują życie!

67 przyjaciół Orkiestry uratowało innym życie, zostając dawcą szpiku! 13 października obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku, czyli dzień poświęcony osobom, które zdecydowały się przekazać swoje komórki macierzyste.

2020-10-06 07:05:00

Ogłaszamy 56. Konkurs Ofert

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłasza 56. Konkurs Ofert i zaprasza do składania wstępnych ofert sprzedaży w celu podjęcia negocjacji z zachowaniem konkurencji.

Zobacz też