Do 29. Finału WOŚP pozostało
44 dni
Fundacja

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.33

2020-04-16 14:19:31

 

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu?  Ucząc się dbania o własne biezpieczeństwo przy pomocy filmików edukacyjnych oraz przeprowadzając z dziećmi domowe doświadczenia. Dbając o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, dbaj także o dobrą atmosferę w Waszym domu. 

 

Każdego dnia dbamy o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Okazujemy tę dbałość i miłość w najdrobniejszych szczegółach, tj. parzenie porannej kawy, zjedzenie wspólnie posiłku, ale także w codziennych rozmowach, wspólnych grach czy zabawach. Lubimy spędzać czas razem, myśleć o szczęściu i cieszyć się radością z bliskimi. 

Od dziś mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, dlatego, aby jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo Wasze i Waszych pociech, przygotowaliśmy dla Was specjalne tutoriale. Teraz możecie oglądać je całą rodziną.

Jak prawidłowo założyć i ściągnąć maseczkę ochronną? Jak prawidłowo myć ręce, by zachować maximum bezpieczeństwa? Jak ściągać rękawiczki jednorazowe? O czym należy pamiętać podczas ich noszenia? Chroń siebie i swoich bliskich. 

 

 

Doświadczenia i ćwiczenia dot. COVID-19 dla całej rodziny

 

 

Zadanie specjalne na dziś 

Po dzisiejszych domowych ćwiczeniach i doświadczeniach z rękawiczkami jednorazowymi czy maseczkami zachęcamy Was dziś do skupienia się na domowej atmosferze. Po ponad miesięcznej już kwarantannie domowej, zapewne ciężko zachować równowagę, a każdy kolejny dzień wygląda praktycznie tak samo. Dobrze zatem na moment zatrzymać się i zastanowić, co możemy w domu zmienić i jak? Dzieci się kłócą, klocki czy gry leżą rozwalone na podłodze? 

 

Mamy na to rozwiązanie! Stwórzcie domowy regulamin. To zadanie proponujemy podzielić Wam na 2 etapy:

KROK 1: Z wizualizujcie wraz z dziećmi obraz atmosfery i domu, w którym chcielibyście przebywać w trakcie kwarantanny, np. chcemy aby w domu było czysto, a atmosfera była radosna i miła.

KROK 2: Jak już określicie w wizualizacji, wspólny obraz domu i każde z dzieci będzie wiedziało do czego dążymy, napiszcie domowy regulamin w punktach, np.:

  1. mówimy proszę i dziękuję,
  2. po każdej zabawie odkładamy zabawki na miejsce
  3. codziennie sędzamy przed komputerem 2h
  4. każde z dzieci pomaga rodzicom codziennie w 1 obowiązku domowym
  5. itd.

KROK 3: W regulaminie możecie sprytnie umieścić wszystko czego potrzebujecie, do przywrócenia chociaż trochę "harmonii i równowagi" czy po prostu złapania rytmu dnia, lub wprowadzenia nowym norm i zasad, jesli do tej pory nie było na to czasu. Być może takie małe, domowe ustalenia z dziećmi, pomogą Ci w codziennych zadaniach domowych, pozwolą na chwilę czasu dla siebie, czy na moment pracy zdalnej w nieco cichszych lub lepszych warunkach. 

KROK 4: Aby domowy regulamin miał swoją moc działania oraz był respektowany, ważne, aby podpisał się pod nim każdy z domowników, zarówno ten mały jak i duży. Sam podpis regulaminu również może być frajdą! Kto powiedział, że mamy tam pisać? Przypieczętuj regulamin palcem, dłonią upaćkaną w kolorowej farbie lub jeszcze inaczej jak wymyślisz i wywieście go razem w widocznym dla wszystkich miejscu.

 

 

Habitat for Humanity na Pol'and'Rock, fot. Marta Szpakowska

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 33

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-10-15 16:57:23

55. Konkurs Ofert zakończony

W dniach 13-14 października zrealizowaliśmy zakupy sprzętu za środki zebrane w trakcie 28. Finału WOŚP. Ich efektem jest zamówienie o wartości 27 039 788 PLN na kilkadziesiąt urządzeń, które już za 3 miesiące trafią do szpitali w całej Polsce.

2020-10-08 12:22:04

Apel Jurka Owsiaka do Ministra Zdrowia

6 października Fundacja kupiła urządzenie do najnowocześniejszej diagnostyki dzieci, które będzie pierwszym takim urządzaniem dla dzieci w Polsce i jednym z pierwszych w Europie. PET-CT, pracujący w Centrum Zdrowia Dziecka, będzie diagnozować dzieci przywożone z całej Polski.

2020-10-02 16:00:00

Dziękujemy za Wasze wsparcie 1% dla WOŚP

17 234 732,28 PLN to kwota, jaką Polacy przekazali Fundacji WOŚP w ramach 1%. Środki przekazane Orkiestrze zasilą działania statutowe Fundacji, które mają na celu podwyższenie jakości leczenia i opieki nad pacjentami oddziałów dziecięcych polskich szpitali.

2020-10-20 11:00:00

Co WOŚP kupiła dla geriatrii

Październik to zdecydowanie miesiąc Seniora. 1 października obchodziliśmy Dzień Osób Starczych, 20 października znajdziemy w kalendarzu Europejski Dzień Seniora. To szczególne święta także dla Fundacji WOŚP, która od 2013 roku rozpoczęła planowe, systemowe wsparcie geriatrii. Zobacz, co WOŚP zrobiła dla geriatrii do tej pory.

Zobacz też