Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
154 606 764 PLN
Fundacja

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.33

2020-04-16 14:19:31

 

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu?  Ucząc się dbania o własne biezpieczeństwo przy pomocy filmików edukacyjnych oraz przeprowadzając z dziećmi domowe doświadczenia. Dbając o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, dbaj także o dobrą atmosferę w Waszym domu. 

 

Każdego dnia dbamy o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Okazujemy tę dbałość i miłość w najdrobniejszych szczegółach, tj. parzenie porannej kawy, zjedzenie wspólnie posiłku, ale także w codziennych rozmowach, wspólnych grach czy zabawach. Lubimy spędzać czas razem, myśleć o szczęściu i cieszyć się radością z bliskimi. 

Od dziś mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, dlatego, aby jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo Wasze i Waszych pociech, przygotowaliśmy dla Was specjalne tutoriale. Teraz możecie oglądać je całą rodziną.

Jak prawidłowo założyć i ściągnąć maseczkę ochronną? Jak prawidłowo myć ręce, by zachować maximum bezpieczeństwa? Jak ściągać rękawiczki jednorazowe? O czym należy pamiętać podczas ich noszenia? Chroń siebie i swoich bliskich. 

 

 

Doświadczenia i ćwiczenia dot. COVID-19 dla całej rodziny

 

 

Zadanie specjalne na dziś 

Po dzisiejszych domowych ćwiczeniach i doświadczeniach z rękawiczkami jednorazowymi czy maseczkami zachęcamy Was dziś do skupienia się na domowej atmosferze. Po ponad miesięcznej już kwarantannie domowej, zapewne ciężko zachować równowagę, a każdy kolejny dzień wygląda praktycznie tak samo. Dobrze zatem na moment zatrzymać się i zastanowić, co możemy w domu zmienić i jak? Dzieci się kłócą, klocki czy gry leżą rozwalone na podłodze? 

 

Mamy na to rozwiązanie! Stwórzcie domowy regulamin. To zadanie proponujemy podzielić Wam na 2 etapy:

KROK 1: Z wizualizujcie wraz z dziećmi obraz atmosfery i domu, w którym chcielibyście przebywać w trakcie kwarantanny, np. chcemy aby w domu było czysto, a atmosfera była radosna i miła.

KROK 2: Jak już określicie w wizualizacji, wspólny obraz domu i każde z dzieci będzie wiedziało do czego dążymy, napiszcie domowy regulamin w punktach, np.:

  1. mówimy proszę i dziękuję,
  2. po każdej zabawie odkładamy zabawki na miejsce
  3. codziennie sędzamy przed komputerem 2h
  4. każde z dzieci pomaga rodzicom codziennie w 1 obowiązku domowym
  5. itd.

KROK 3: W regulaminie możecie sprytnie umieścić wszystko czego potrzebujecie, do przywrócenia chociaż trochę "harmonii i równowagi" czy po prostu złapania rytmu dnia, lub wprowadzenia nowym norm i zasad, jesli do tej pory nie było na to czasu. Być może takie małe, domowe ustalenia z dziećmi, pomogą Ci w codziennych zadaniach domowych, pozwolą na chwilę czasu dla siebie, czy na moment pracy zdalnej w nieco cichszych lub lepszych warunkach. 

KROK 4: Aby domowy regulamin miał swoją moc działania oraz był respektowany, ważne, aby podpisał się pod nim każdy z domowników, zarówno ten mały jak i duży. Sam podpis regulaminu również może być frajdą! Kto powiedział, że mamy tam pisać? Przypieczętuj regulamin palcem, dłonią upaćkaną w kolorowej farbie lub jeszcze inaczej jak wymyślisz i wywieście go razem w widocznym dla wszystkich miejscu.

 

 

Habitat for Humanity na Pol'and'Rock, fot. Marta Szpakowska

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 33

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-01-21 14:30:00

Jak firmy mogą wspierać 31. Finał WOŚP?

Małe, średnie i duże firmy mogą włączyć się w zbliżający się coraz większymi krokami Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wiele sposobów! Zachęcamy do wsparcia lokalnego Sztabu, założenia firmowej eSkarbonki lub wystawienia przedmiotów na aukcje! Zobaczcie, jak możecie grać razem z nami!

2023-01-11 15:39:54

Najciekawsze aukcje muzyczne

W związku ze zbliżającym się 31. Finałem postanowiliśmy sprawdzić najciekawsze muzyczne perełki, które możecie wylicytować podczas aukcji WOŚP na Allegro.

2023-01-23 10:44:08

Kwestuj online - załóż eSkarbonkę!

Wolontariuszem może zostać każdy, nawet bez wychodzenia z domu! Nie zdążyłeś zarejestrować się stacjonarnie? Nic straconego! Nadal możesz dołączyć do grona wolontariuszy i kwestować online dzięki eSkarbonce.

2023-01-20 10:48:16

Zapraszamy na 200. szkolenie PP!

Ruszyły zapisy na pierwsze w tym roku, a jednocześnie jubileuszowe - 200. szkolenie Pokojowego Patrolu, które odbędzie się w dniach 10-12 lutego. Zapraszamy!