W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
22 273 830 PLN
Fundacja

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.33

2020-04-16 14:19:31

 

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu?  Ucząc się dbania o własne biezpieczeństwo przy pomocy filmików edukacyjnych oraz przeprowadzając z dziećmi domowe doświadczenia. Dbając o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, dbaj także o dobrą atmosferę w Waszym domu. 

 

Każdego dnia dbamy o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Okazujemy tę dbałość i miłość w najdrobniejszych szczegółach, tj. parzenie porannej kawy, zjedzenie wspólnie posiłku, ale także w codziennych rozmowach, wspólnych grach czy zabawach. Lubimy spędzać czas razem, myśleć o szczęściu i cieszyć się radością z bliskimi. 

Od dziś mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, dlatego, aby jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo Wasze i Waszych pociech, przygotowaliśmy dla Was specjalne tutoriale. Teraz możecie oglądać je całą rodziną.

Jak prawidłowo założyć i ściągnąć maseczkę ochronną? Jak prawidłowo myć ręce, by zachować maximum bezpieczeństwa? Jak ściągać rękawiczki jednorazowe? O czym należy pamiętać podczas ich noszenia? Chroń siebie i swoich bliskich. 

 

 

Doświadczenia i ćwiczenia dot. COVID-19 dla całej rodziny

 

 

Zadanie specjalne na dziś 

Po dzisiejszych domowych ćwiczeniach i doświadczeniach z rękawiczkami jednorazowymi czy maseczkami zachęcamy Was dziś do skupienia się na domowej atmosferze. Po ponad miesięcznej już kwarantannie domowej, zapewne ciężko zachować równowagę, a każdy kolejny dzień wygląda praktycznie tak samo. Dobrze zatem na moment zatrzymać się i zastanowić, co możemy w domu zmienić i jak? Dzieci się kłócą, klocki czy gry leżą rozwalone na podłodze? 

 

Mamy na to rozwiązanie! Stwórzcie domowy regulamin. To zadanie proponujemy podzielić Wam na 2 etapy:

KROK 1: Z wizualizujcie wraz z dziećmi obraz atmosfery i domu, w którym chcielibyście przebywać w trakcie kwarantanny, np. chcemy aby w domu było czysto, a atmosfera była radosna i miła.

KROK 2: Jak już określicie w wizualizacji, wspólny obraz domu i każde z dzieci będzie wiedziało do czego dążymy, napiszcie domowy regulamin w punktach, np.:

  1. mówimy proszę i dziękuję,
  2. po każdej zabawie odkładamy zabawki na miejsce
  3. codziennie sędzamy przed komputerem 2h
  4. każde z dzieci pomaga rodzicom codziennie w 1 obowiązku domowym
  5. itd.

KROK 3: W regulaminie możecie sprytnie umieścić wszystko czego potrzebujecie, do przywrócenia chociaż trochę "harmonii i równowagi" czy po prostu złapania rytmu dnia, lub wprowadzenia nowym norm i zasad, jesli do tej pory nie było na to czasu. Być może takie małe, domowe ustalenia z dziećmi, pomogą Ci w codziennych zadaniach domowych, pozwolą na chwilę czasu dla siebie, czy na moment pracy zdalnej w nieco cichszych lub lepszych warunkach. 

KROK 4: Aby domowy regulamin miał swoją moc działania oraz był respektowany, ważne, aby podpisał się pod nim każdy z domowników, zarówno ten mały jak i duży. Sam podpis regulaminu również może być frajdą! Kto powiedział, że mamy tam pisać? Przypieczętuj regulamin palcem, dłonią upaćkaną w kolorowej farbie lub jeszcze inaczej jak wymyślisz i wywieście go razem w widocznym dla wszystkich miejscu.

 

 

Habitat for Humanity na Pol'and'Rock, fot. Marta Szpakowska

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 33

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-03-14 09:00:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.2

Co możesz robić spędzając czas wolny z dziećmi? Wykorzystaj czas w domu na budowanie relacji lub naukę i zabawę z bliskimi. Przedstawiamy Ci kolejny pomysł na konstruktywne zagospodarowanie dnia!

2020-03-12 14:24:50

Praca zdalna Fundacji WOŚP 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy informuje, iż od 12 marca 2020 Biuro Fundacji przechodzi na zdalny tryb pracy. Liczba pracowników obecnych fizycznie w siedzibie Fundacji ograniczona została do minimum.

2020-03-09 11:09:15

Karetka od WOŚP dla szpitala w Szczecinie

W trakcie ogłoszenia wyniku 28. Finału WOŚP zaprezentowana została karetka, stanowiącą dar dla Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zdroje” w Szczecinie.

2020-03-16 09:55:14

Pomagamy!

Jeśli potrzebujesz pomocy (np. ze zrobieniem zakupów, załatwieniem pilnych spraw) lub pomocy potrzebują Twoi bliscy, którzy mieszkają w innym mieście, napisz do nas [email protected]

Zobacz też