Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
84 802 135 PLN
Fundacja

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.33

2020-04-16 14:19:31

 

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu?  Ucząc się dbania o własne biezpieczeństwo przy pomocy filmików edukacyjnych oraz przeprowadzając z dziećmi domowe doświadczenia. Dbając o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, dbaj także o dobrą atmosferę w Waszym domu. 

 

Każdego dnia dbamy o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Okazujemy tę dbałość i miłość w najdrobniejszych szczegółach, tj. parzenie porannej kawy, zjedzenie wspólnie posiłku, ale także w codziennych rozmowach, wspólnych grach czy zabawach. Lubimy spędzać czas razem, myśleć o szczęściu i cieszyć się radością z bliskimi. 

Od dziś mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, dlatego, aby jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo Wasze i Waszych pociech, przygotowaliśmy dla Was specjalne tutoriale. Teraz możecie oglądać je całą rodziną.

Jak prawidłowo założyć i ściągnąć maseczkę ochronną? Jak prawidłowo myć ręce, by zachować maximum bezpieczeństwa? Jak ściągać rękawiczki jednorazowe? O czym należy pamiętać podczas ich noszenia? Chroń siebie i swoich bliskich. 

 

 

Doświadczenia i ćwiczenia dot. COVID-19 dla całej rodziny

 

 

Zadanie specjalne na dziś 

Po dzisiejszych domowych ćwiczeniach i doświadczeniach z rękawiczkami jednorazowymi czy maseczkami zachęcamy Was dziś do skupienia się na domowej atmosferze. Po ponad miesięcznej już kwarantannie domowej, zapewne ciężko zachować równowagę, a każdy kolejny dzień wygląda praktycznie tak samo. Dobrze zatem na moment zatrzymać się i zastanowić, co możemy w domu zmienić i jak? Dzieci się kłócą, klocki czy gry leżą rozwalone na podłodze? 

 

Mamy na to rozwiązanie! Stwórzcie domowy regulamin. To zadanie proponujemy podzielić Wam na 2 etapy:

KROK 1: Z wizualizujcie wraz z dziećmi obraz atmosfery i domu, w którym chcielibyście przebywać w trakcie kwarantanny, np. chcemy aby w domu było czysto, a atmosfera była radosna i miła.

KROK 2: Jak już określicie w wizualizacji, wspólny obraz domu i każde z dzieci będzie wiedziało do czego dążymy, napiszcie domowy regulamin w punktach, np.:

  1. mówimy proszę i dziękuję,
  2. po każdej zabawie odkładamy zabawki na miejsce
  3. codziennie sędzamy przed komputerem 2h
  4. każde z dzieci pomaga rodzicom codziennie w 1 obowiązku domowym
  5. itd.

KROK 3: W regulaminie możecie sprytnie umieścić wszystko czego potrzebujecie, do przywrócenia chociaż trochę "harmonii i równowagi" czy po prostu złapania rytmu dnia, lub wprowadzenia nowym norm i zasad, jesli do tej pory nie było na to czasu. Być może takie małe, domowe ustalenia z dziećmi, pomogą Ci w codziennych zadaniach domowych, pozwolą na chwilę czasu dla siebie, czy na moment pracy zdalnej w nieco cichszych lub lepszych warunkach. 

KROK 4: Aby domowy regulamin miał swoją moc działania oraz był respektowany, ważne, aby podpisał się pod nim każdy z domowników, zarówno ten mały jak i duży. Sam podpis regulaminu również może być frajdą! Kto powiedział, że mamy tam pisać? Przypieczętuj regulamin palcem, dłonią upaćkaną w kolorowej farbie lub jeszcze inaczej jak wymyślisz i wywieście go razem w widocznym dla wszystkich miejscu.

 

 

Habitat for Humanity na Pol'and'Rock, fot. Marta Szpakowska

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 33

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-11-16 12:10:00

Już 100 pacjentów przebadanych aparatem PET-CT!

Najdroższe urządzenie zakupione przez Fundację WOŚP - pierwszy w Polsce dedykowany dzieciom cyfrowy aparat PET-CT - zostało użyte do przebadania aż 100 małych pacjentów. Rozpiera nas duma!

2022-11-30 20:05:00

Ponad 65 milionów złotych na dziecięcą okulistykę

3 dni trwał 63. Konkurs Ofert, czyli maraton zakupowy poświęcony okulistyce dziecięcej. Na zakupy dla 83 placówek w całym kraju Fundacja WOŚP przeznaczyła w sumie 65 416 440 złotych ze środków zebranych podczas 30. Finału.

2022-12-02 16:40:00

Ruszyliśmy z finałowymi aukcjami Allegro!

Allegro od 23 lat gra z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Jak co roku, dzięki Allegro można wspierać Finał WOŚP, licytując i wystawiając najróżniejsze przedmioty!

2022-11-28 21:25:00

Spięty na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

Spięty – charyzmatyczny frontmen Lao Che dołącza ze swoim autorskim projektem do line-upu koncertu warszawskiego 31. Finału WOŚP, który odbędzie się 29 stycznia na Placu Bankowym w Warszawie!