W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Fundacja

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.33

2020-04-16 14:19:31

 

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu?  Ucząc się dbania o własne biezpieczeństwo przy pomocy filmików edukacyjnych oraz przeprowadzając z dziećmi domowe doświadczenia. Dbając o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, dbaj także o dobrą atmosferę w Waszym domu. 

 

Każdego dnia dbamy o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Okazujemy tę dbałość i miłość w najdrobniejszych szczegółach, tj. parzenie porannej kawy, zjedzenie wspólnie posiłku, ale także w codziennych rozmowach, wspólnych grach czy zabawach. Lubimy spędzać czas razem, myśleć o szczęściu i cieszyć się radością z bliskimi. 

Od dziś mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, dlatego, aby jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo Wasze i Waszych pociech, przygotowaliśmy dla Was specjalne tutoriale. Teraz możecie oglądać je całą rodziną.

Jak prawidłowo założyć i ściągnąć maseczkę ochronną? Jak prawidłowo myć ręce, by zachować maximum bezpieczeństwa? Jak ściągać rękawiczki jednorazowe? O czym należy pamiętać podczas ich noszenia? Chroń siebie i swoich bliskich. 

 

 

Doświadczenia i ćwiczenia dot. COVID-19 dla całej rodziny

 

 

Zadanie specjalne na dziś 

Po dzisiejszych domowych ćwiczeniach i doświadczeniach z rękawiczkami jednorazowymi czy maseczkami zachęcamy Was dziś do skupienia się na domowej atmosferze. Po ponad miesięcznej już kwarantannie domowej, zapewne ciężko zachować równowagę, a każdy kolejny dzień wygląda praktycznie tak samo. Dobrze zatem na moment zatrzymać się i zastanowić, co możemy w domu zmienić i jak? Dzieci się kłócą, klocki czy gry leżą rozwalone na podłodze? 

 

Mamy na to rozwiązanie! Stwórzcie domowy regulamin. To zadanie proponujemy podzielić Wam na 2 etapy:

KROK 1: Z wizualizujcie wraz z dziećmi obraz atmosfery i domu, w którym chcielibyście przebywać w trakcie kwarantanny, np. chcemy aby w domu było czysto, a atmosfera była radosna i miła.

KROK 2: Jak już określicie w wizualizacji, wspólny obraz domu i każde z dzieci będzie wiedziało do czego dążymy, napiszcie domowy regulamin w punktach, np.:

  1. mówimy proszę i dziękuję,
  2. po każdej zabawie odkładamy zabawki na miejsce
  3. codziennie sędzamy przed komputerem 2h
  4. każde z dzieci pomaga rodzicom codziennie w 1 obowiązku domowym
  5. itd.

KROK 3: W regulaminie możecie sprytnie umieścić wszystko czego potrzebujecie, do przywrócenia chociaż trochę "harmonii i równowagi" czy po prostu złapania rytmu dnia, lub wprowadzenia nowym norm i zasad, jesli do tej pory nie było na to czasu. Być może takie małe, domowe ustalenia z dziećmi, pomogą Ci w codziennych zadaniach domowych, pozwolą na chwilę czasu dla siebie, czy na moment pracy zdalnej w nieco cichszych lub lepszych warunkach. 

KROK 4: Aby domowy regulamin miał swoją moc działania oraz był respektowany, ważne, aby podpisał się pod nim każdy z domowników, zarówno ten mały jak i duży. Sam podpis regulaminu również może być frajdą! Kto powiedział, że mamy tam pisać? Przypieczętuj regulamin palcem, dłonią upaćkaną w kolorowej farbie lub jeszcze inaczej jak wymyślisz i wywieście go razem w widocznym dla wszystkich miejscu.

 

 

Habitat for Humanity na Pol'and'Rock, fot. Marta Szpakowska

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 33

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-06-25 13:00:00

Perfumy „Pol’and’Rock” Music w drogeriach Sephora

Dziś w sklepach Sephora swoją premierę mają unikatowe Perfumy Music marki WOŚP. To orientalno – drzewne połączenie zapachów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Cały zysk ze sprzedaży Sephora zdecydowała przekazać Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

2020-05-29 09:41:50

Domowa Orkiestra na żywo prosto z siedziby WOŚP!

Domowa Orkiestra - od dziś na żywo! 76. odcinek internetowego programu Jurka Owsiaka rozpoczyna serię programów transmitowanych na żywo. To preludium Najpiękniejszej Domówki Świata, czyli 26. edycji Pol’and’Rock Festival, która odbędzie się online.

2020-06-22 12:16:10

50 tysięcy złotych na wspomaganie oddechu u noworodków

Od 2003 roku Fundacja WOŚP realizuje program medyczny, którego celem jest wprowadzenie do powszechnego użytku najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych metod leczenia niewydolności oddechowej u noworodków. W piątek program ten uzyskał wsparcie w wysokości 50 tys. złotych ze strony Ambasady Wielkiego Księstwa Luksemburga w Warszawie oraz Polsko-Luksemburskiej Izby Gospodarczej (PLIG).

2020-05-22 13:05:18

Warszawa, Łódź i Poznań z analizatorami od WOŚP

Sprzęt dla laboratoriów diagnozujących osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem o wartości blisko 10,5 miliona złotych jest jednym z największych zakupów jakich dokonaliśmy w ramach walki z COVID-19. Do Warszawy, Łodzi i Poznania trafiły właśnie specjalistyczne analizatory, pozwalające na znaczne przyspieszenie diagnostyki i przeprocesowanie nawet 2304 próbek w ciągu doby.

Zobacz też