Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już: 36 007 936 PLN
154 606 764 PLN
Fundacja

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.34

2020-04-17 11:10:00

 

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dziś uruchomimy domową linię produkcyjną i własnoręcznie zrobimy własną zabawkę - Gniotka! Wszelkiego rodzaju zabawy dotykowe, oddziałują na dziecięce zmysły, dostarczając maluchom wiele radości. Dlatego warto zrobić własnego Gniotka samodzielnie.

 

To jedna z najtańszych zabawek, którą pamięta z dzieciństwa chyba każdy z nas. Zgniatanie balona wypełnionego mąką lub ryżem świetnie odstresowuje i pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje, relaksując i wprawiając w dobry nastrój. 

 

 

Jak zrobić Gniotka?

Część z Was na pewno to wie, ale jak napełnić szybko i łatwo balon mąką, to już nie jest takie oczywiste. Całą instrukcję zobaczycie na naszym filmiku. 

Ciężko idzie napełnienie balonu mąką? Mamy na to prosty trik, dzięki któremu każde dziecko poradzi sobie z samodzielnym wykonaniem zabawki. Napełnij mąką pustą, suchą, plastikową butelkę, a następnie nadmuchaj balon. Zaczep go o wlot do butelki i obróć ją do góry nogami, a mąka łatwo i szybko przesypie się sama! Zatem do dzieła!

 

Do wykonania Gniotka potrzebujesz:

  • balon,

  • butelkę 500 ml,

  • mąkę ziemniaczaną lub ryż,

  • lejek,

  • łyżeczkę, słomkę lub wykałaczkę do przepychania mąki w lejku,

  • włóczkę lub wstążkę, taśmę do zrobienia fryzury naszemu stworkowi,

  • czarny marker lub inny mazak.

 

 

 

 

 

Wszelkiego rodzaju zabawy dotykowe, oddziałują na dziecięce zmysły, dostarczając maluchom wiele radości. Dlatego warto zrobić własnego Gniotka samodzielnie. To jedna z najtańszych zabawek, którą pamięta z dzieciństwa chyba każdy z nas. Zgniatanie balona wypełnionego mąką lub ryżem świetnie odstresowuje i pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje, relaksując i wprawiając w dobry nastrój. 

 

 

 fot. motograf

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 34

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-11-28 20:15:00

Sztywny Pal Azji na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

Wiemy już, który zespół wystąpi 29 stycznia na Placu Bankowym podczas warszawskiego 31. Finału WOŚP – Sztywny Pal Azji!

2022-12-02 16:40:00

Ruszyliśmy z finałowymi aukcjami Allegro!

Allegro od 23 lat gra z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Jak co roku, dzięki Allegro można wspierać Finał WOŚP, licytując i wystawiając najróżniejsze przedmioty!

2022-11-09 16:12:14

Karetka od WOŚP rusza do Charkowa!

Na prośbę stacji pogotowia ratunkowego w Charkowie, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła w pełni wyposażony ambulans typu B! Zakup karetki i wyposażenia był możliwy dzięki środkom przekazanym przez firmę UPS oraz tenisistę Huberta Hurkacza. Dziękujemy!

2022-11-08 14:21:48

Rok temu uruchomiliśmy punkt pomocy humanitarnej w Michałowie

8 listopada 2021 roku w Michałowie uruchomiliśmy Punkt Pomocy Humanitarnej. Przez 85 dni nieśliśmy tam wsparcie dla aktywistów pracujących w obszarze przygranicznym.