Do 29. Finału WOŚP pozostało
44 dni
Fundacja

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.34

2020-04-17 11:10:00

 

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dziś uruchomimy domową linię produkcyjną i własnoręcznie zrobimy własną zabawkę - Gniotka! Wszelkiego rodzaju zabawy dotykowe, oddziałują na dziecięce zmysły, dostarczając maluchom wiele radości. Dlatego warto zrobić własnego Gniotka samodzielnie.

 

To jedna z najtańszych zabawek, którą pamięta z dzieciństwa chyba każdy z nas. Zgniatanie balona wypełnionego mąką lub ryżem świetnie odstresowuje i pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje, relaksując i wprawiając w dobry nastrój. 

 

 

Jak zrobić Gniotka?

Część z Was na pewno to wie, ale jak napełnić szybko i łatwo balon mąką, to już nie jest takie oczywiste. Całą instrukcję zobaczycie na naszym filmiku. 

Ciężko idzie napełnienie balonu mąką? Mamy na to prosty trik, dzięki któremu każde dziecko poradzi sobie z samodzielnym wykonaniem zabawki. Napełnij mąką pustą, suchą, plastikową butelkę, a następnie nadmuchaj balon. Zaczep go o wlot do butelki i obróć ją do góry nogami, a mąka łatwo i szybko przesypie się sama! Zatem do dzieła!

 

Do wykonania Gniotka potrzebujesz:

  • balon,

  • butelkę 500 ml,

  • mąkę ziemniaczaną lub ryż,

  • lejek,

  • łyżeczkę, słomkę lub wykałaczkę do przepychania mąki w lejku,

  • włóczkę lub wstążkę, taśmę do zrobienia fryzury naszemu stworkowi,

  • czarny marker lub inny mazak.

 

 

 

 

 

Wszelkiego rodzaju zabawy dotykowe, oddziałują na dziecięce zmysły, dostarczając maluchom wiele radości. Dlatego warto zrobić własnego Gniotka samodzielnie. To jedna z najtańszych zabawek, którą pamięta z dzieciństwa chyba każdy z nas. Zgniatanie balona wypełnionego mąką lub ryżem świetnie odstresowuje i pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje, relaksując i wprawiając w dobry nastrój. 

 

 

 fot. motograf

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 34

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-10-05 11:30:00

Zarejestruj Sztab 29. Finału w swoim mieście

Ruszyła rejestracja sztabów 29. Finału WOŚP! Chcesz zorganizować zbiórkę w swojej miejscowości? Pamiętaj, że istnieje kilka form rejestracji zbiórki. Nim rozpoczniesz rejestrację swojej zbiórki, przeczytaj ten tekst i dowiedz się, którą formę rejestracji sztabu powinieneś wybrać. Pamiętaj, aby przed rejestracją zapoznać się z odpowiednim regulaminem zbiórki.

2020-10-20 11:00:00

Co WOŚP kupiła dla geriatrii

Październik to zdecydowanie miesiąc Seniora. 1 października obchodziliśmy Dzień Osób Starczych, 20 października znajdziemy w kalendarzu Europejski Dzień Seniora. To szczególne święta także dla Fundacji WOŚP, która od 2013 roku rozpoczęła planowe, systemowe wsparcie geriatrii. Zobacz, co WOŚP zrobiła dla geriatrii do tej pory.

2020-10-20 16:03:24

Najmniejsze, ale zarazem piękne rondo

W Warszawie już oficjalnie funkcjonuje rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rondo znajduje się na warszawskim Ursynowie u zbiegu ulic Płaskowickiej i Roentgena.

2020-09-21 12:42:08

Rondo im. WOŚP w Gorzowie Wielkopolskim oficjalnie otwarte

W piątek 18 września otwarto oficjalne rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzowie Wielkopolskim. Stało się tak dzięki inicjatywie części radnych, którzy w kwietniu tego roku przegłosowali uchwałę w tej sprawie.

Zobacz też