W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.4

2020-03-16 14:10:00

 

Co możesz robić spędzając czas wolny z dziećmi? Już dziś pokoloruj świat swoich pociech! Wprowadź w domu  radosny i magiczny klimat. Przenieś się z dzieckiem w świat wyobraźni i pokoloruj go dziś tak jak lubisz. 

 

Kolorowanki to dla dzieci doskonała zabawa, ale nie tylko! Ta forma spędzania wolnego czasu jest bardzo ważna dla rozwoju, pozwala rozwijać wyobraźnie, pomaga w koncentracji i skupia uwagę, porozwija rękę.

 

 

fot. Dominik Malik

 

 

Pomagają w koncentracji, rozwijają kreatywność, uczą podejmowania decyzji

Czarno-biała przestrzeń, którą należy zapełnić kolorami to doskonałe ćwiczenie wyobraźni i kreatywności. Kolorując tworzymy, a od wypełniania gotowych schematów tylko krok to tworzenia własnych dzieł sztuki. Wydaje się, że wybór kredki o odpowiednim kolorze jest zajęciem błahym i niewiele znaczącym. Nic bardziej mylnego! Dla dziecka jest to bardzo ważny moment i ćwiczenie podejmowania decyzji. Przecież serce nie zawsze musi być czerwone, a karetka biała. Ponadto, kolorowanie wymaga skupienia się przez dłuższy czas na jednej czynności, dlatego kolorując dziecko rozwija zdolność koncentracji uwagi.

 

 

Pobierz:

kolorowanki pierwsza pomoc

 

 

 

Są doskonałym sposobem wyrażania emocji i punktem wyjścia do rozmowy

Jednego dnia dziecko może delikatnie dotykać kredką kartkę, innym razem wyraźnie, mocno ją dociska. Czasem wybiera jedynie jasne kolory, innym gustuje w ciemnych barwach. Kolorowanki pozwalają rozładować emocje, dają upust tego, co siedzi w dziecku. Dla rodziców mogą być wskazówką, informacją o tym, w jakim nastroju jest dziecko. Kolorowanki czy zawarte w nich poszczególne elementy, mogą być też doskonałym punktem wyjścia do rozmowy. Malując wraz z dzieckiem możecie rozmawiać, pytać je i opowiadać o tym co jest na rysunku, dlaczego, co to za sytuacja, itd. 

 

 

fot. Fundacja WOŚp

 

 

Namalujcie coś własnego!

Twoje dziecko nie chce korzystać z gotowych kolorowanek? Nic straconego! Namalujcie coś własnego! Pamiętajcie, że kolorowanki uczą, ale to przede wszystkim twórcza rozrywka na miarę dziecięcych możliwości! Dają dzieciom wiele frajdy, radość sprawia nie tylko samo kolorowanie, ale i cała otoczka - siedzenie przy biurku/stole, wybór kredek. To doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu.

 

Warto pamiętać, że kolorowani to także coraz bardziej popularna forma rozrywki także dla dorosłych. Mają działanie terapeutyczne. Duże kolorowanki lub te z wieloma małymi elementami, to dla dorosłych doskonały sposób na radzenie sobie ze stresem.

 

Pokolorujmy świat razem!

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 2

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-06-10 15:31:18

Kardiomonitory od WOŚP trafią do 44 szpitali

Kilkanaście dni koleją – tak wyglądał transport 100 kardiomonitorów, które Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zamówiła w Chinach z przeznaczeniem dla placówek walczących z COVID-19. Urządzenia o wartości ponad 2 milionów złotych trafią do szpitali przed końcem czerwca, część już teraz pomaga monitorować stan zdrowia pacjentów.

2020-07-09 11:42:20

Ronda imienia Wielkiej Orkiestry Swiątecznej Pomocy

Czujemy się wyróżnieni, że po raz kolejny nazwa i wiążąca się z nią misja naszej organizacji stawała się częścią infrastruktury miejskiej i Waszego codziennego życia. Jak dotąd, w Polsce zostało odsłoniętych 25 miejsc związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dlatego, z dumą wspominamy, że w ostatnim czasie odsłoniliśmy kolejne dwa ronda imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pod koniec czerwca w Białej Podlaskiej i Warszawie.

2020-05-20 13:00:00

WOŚP - Marka Godna Zaufania 2020

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została utytułowana Marką Godną Zaufania przez magazyn „My Company Polska” w kategorii: Fundacja. Badanie przeprowadzone wśród setek przedsiębiorców wyłoniło marki produktów i usług w 25 kategoriach, które darzą oni największym zaufaniem.

2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

Zobacz też