Do 32. Finału WOŚP pozostało
52 dni
Fundacja
Uczymy ratować

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.4

2020-03-16 15:10:00

 

Co możesz robić spędzając czas wolny z dziećmi? Już dziś pokoloruj świat swoich pociech! Wprowadź w domu  radosny i magiczny klimat. Przenieś się z dzieckiem w świat wyobraźni i pokoloruj go dziś tak jak lubisz. 

 

Kolorowanki to dla dzieci doskonała zabawa, ale nie tylko! Ta forma spędzania wolnego czasu jest bardzo ważna dla rozwoju, pozwala rozwijać wyobraźnie, pomaga w koncentracji i skupia uwagę, porozwija rękę.

 

 

fot. Dominik Malik

 

 

Pomagają w koncentracji, rozwijają kreatywność, uczą podejmowania decyzji

Czarno-biała przestrzeń, którą należy zapełnić kolorami to doskonałe ćwiczenie wyobraźni i kreatywności. Kolorując tworzymy, a od wypełniania gotowych schematów tylko krok to tworzenia własnych dzieł sztuki. Wydaje się, że wybór kredki o odpowiednim kolorze jest zajęciem błahym i niewiele znaczącym. Nic bardziej mylnego! Dla dziecka jest to bardzo ważny moment i ćwiczenie podejmowania decyzji. Przecież serce nie zawsze musi być czerwone, a karetka biała. Ponadto, kolorowanie wymaga skupienia się przez dłuższy czas na jednej czynności, dlatego kolorując dziecko rozwija zdolność koncentracji uwagi.

 

 

Pobierz:

kolorowanki pierwsza pomoc

 

 

 

Są doskonałym sposobem wyrażania emocji i punktem wyjścia do rozmowy

Jednego dnia dziecko może delikatnie dotykać kredką kartkę, innym razem wyraźnie, mocno ją dociska. Czasem wybiera jedynie jasne kolory, innym gustuje w ciemnych barwach. Kolorowanki pozwalają rozładować emocje, dają upust tego, co siedzi w dziecku. Dla rodziców mogą być wskazówką, informacją o tym, w jakim nastroju jest dziecko. Kolorowanki czy zawarte w nich poszczególne elementy, mogą być też doskonałym punktem wyjścia do rozmowy. Malując wraz z dzieckiem możecie rozmawiać, pytać je i opowiadać o tym co jest na rysunku, dlaczego, co to za sytuacja, itd. 

 

 

fot. Fundacja WOŚp

 

 

Namalujcie coś własnego!

Twoje dziecko nie chce korzystać z gotowych kolorowanek? Nic straconego! Namalujcie coś własnego! Pamiętajcie, że kolorowanki uczą, ale to przede wszystkim twórcza rozrywka na miarę dziecięcych możliwości! Dają dzieciom wiele frajdy, radość sprawia nie tylko samo kolorowanie, ale i cała otoczka - siedzenie przy biurku/stole, wybór kredek. To doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu.

 

Warto pamiętać, że kolorowani to także coraz bardziej popularna forma rozrywki także dla dorosłych. Mają działanie terapeutyczne. Duże kolorowanki lub te z wieloma małymi elementami, to dla dorosłych doskonały sposób na radzenie sobie ze stresem.

 

Pokolorujmy świat razem!

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 2

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-16 11:00:00

WOŚP i Fundacja DKMS - Najpiękniejsza Współpraca Świata!

Już po raz czwarty, podczas Pol’and’Rock Festival, organizowanego przez WOŚP, mieliśmy przyjemność gościć Fundację DKMS. W Światowym Dniu Dawcy Szpiku dziękujemy za tą niesamowitą współpracę, dzięki której setki ludzi otrzymały szansę na nowe, zdrowe życie.

2023-09-18 18:17:15

Już 4 raz ścigaliśmy się dla wyższych wartości!

2 września już po raz czwarty wzięliśmy udział w Gonitwie Charytatywnej organizowanej przez Westminster Polska na Torze Służewiec. Westminster Charity Race to gonitwa, w której wygrywają wszyscy!

2023-09-13 15:20:50

Walka z sepsą naszym priorytetem!

W Światowym Dniu Sepsy w Senacie zrealizowano seminarium Komisji Zdrowia poświęcone standardowi opieki w Polsce. Wśród dyskutujących na temat problemów związanych z sepsą i wsparcia pacjentów nie zabrakło oczywiście Fundacji WOŚP, która walkę z sepsą uczyniła tematem 31. Finału WOŚP.

2023-10-05 16:06:37

Pracuj z nami!

Szukamy młodszego specjalisty/młodszej specjalistki ds. komunikacji i mediów społecznościowych – osoby, do której obowiązków należało będzie rozwijanie strony KręciołaTV oraz kanałów KręciołaTV w mediach społecznościowych. Chcesz pracować z nami? Aplikuj!