Podczas 28. Finału zebraliśmy:
186 133 610 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.4

2020-03-16 14:10:00

 

Co możesz robić spędzając czas wolny z dziećmi? Już dziś pokoloruj świat swoich pociech! Wprowadź w domu  radosny i magiczny klimat. Przenieś się z dzieckiem w świat wyobraźni i pokoloruj go dziś tak jak lubisz. 

 

Kolorowanki to dla dzieci doskonała zabawa, ale nie tylko! Ta forma spędzania wolnego czasu jest bardzo ważna dla rozwoju, pozwala rozwijać wyobraźnie, pomaga w koncentracji i skupia uwagę, porozwija rękę.

 

 

fot. Dominik Malik

 

 

Pomagają w koncentracji, rozwijają kreatywność, uczą podejmowania decyzji

Czarno-biała przestrzeń, którą należy zapełnić kolorami to doskonałe ćwiczenie wyobraźni i kreatywności. Kolorując tworzymy, a od wypełniania gotowych schematów tylko krok to tworzenia własnych dzieł sztuki. Wydaje się, że wybór kredki o odpowiednim kolorze jest zajęciem błahym i niewiele znaczącym. Nic bardziej mylnego! Dla dziecka jest to bardzo ważny moment i ćwiczenie podejmowania decyzji. Przecież serce nie zawsze musi być czerwone, a karetka biała. Ponadto, kolorowanie wymaga skupienia się przez dłuższy czas na jednej czynności, dlatego kolorując dziecko rozwija zdolność koncentracji uwagi.

 

 

Pobierz:

kolorowanki pierwsza pomoc

 

 

 

Są doskonałym sposobem wyrażania emocji i punktem wyjścia do rozmowy

Jednego dnia dziecko może delikatnie dotykać kredką kartkę, innym razem wyraźnie, mocno ją dociska. Czasem wybiera jedynie jasne kolory, innym gustuje w ciemnych barwach. Kolorowanki pozwalają rozładować emocje, dają upust tego, co siedzi w dziecku. Dla rodziców mogą być wskazówką, informacją o tym, w jakim nastroju jest dziecko. Kolorowanki czy zawarte w nich poszczególne elementy, mogą być też doskonałym punktem wyjścia do rozmowy. Malując wraz z dzieckiem możecie rozmawiać, pytać je i opowiadać o tym co jest na rysunku, dlaczego, co to za sytuacja, itd. 

 

 

fot. Fundacja WOŚp

 

 

Namalujcie coś własnego!

Twoje dziecko nie chce korzystać z gotowych kolorowanek? Nic straconego! Namalujcie coś własnego! Pamiętajcie, że kolorowanki uczą, ale to przede wszystkim twórcza rozrywka na miarę dziecięcych możliwości! Dają dzieciom wiele frajdy, radość sprawia nie tylko samo kolorowanie, ale i cała otoczka - siedzenie przy biurku/stole, wybór kredek. To doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu.

 

Warto pamiętać, że kolorowani to także coraz bardziej popularna forma rozrywki także dla dorosłych. Mają działanie terapeutyczne. Duże kolorowanki lub te z wieloma małymi elementami, to dla dorosłych doskonały sposób na radzenie sobie ze stresem.

 

Pokolorujmy świat razem!

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 2

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-01-07 07:40:00

Jak wspierać WOŚP bez wychodzenia z domu?

Dorzuć się do puszki nie wychodząc z domu, nie tylko na nr konta bankowego. Wybierz jedną z dostępnych metod wsparcia 28. Finału i pokaż, że pomaganie jest dziecinnie proste! Zagraj z nami już dziś na #wosp2020.

2020-01-10 21:10:17

Co u sztabów? #4

Już po raz ostatni przed finałem zaglądamy do naszych wspaniałych sztabów.

2020-01-06 17:00:00

Wspieraj z terminalem

Ponownie uruchomiliśmy wpłaty bezgotówkowe terminalem, dzięki czemu możecie wspierać cel 28. Finału za pomocą karty płatniczej, smartfona, zegarkiem i Blikiem.

2020-01-06 18:55:00

Wasze pytania o WOŚP 2020 z wyszukiwarek

Na bieżąco sprawdzamy, co Was najbardziej interesuje na temat #wosp2020. Oto odpowiedzi na pytania oraz frazy, które najczęściej wpisujecie do wyszukiwarek.

Zobacz też