Do udziału w 15. Biegu "Policz się z cukrzycą" zgłosiło się już
1 388 osób
Fundacja
Uczymy ratować

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.5

2020-03-17 12:09:06

 

Co możesz robić spędzając czas wolny z dziećmi? Dziś na tapecie mamy wzywanie pomocy. Ucz się z dzieckiem prawidłowego wzywania pomocy przez zabawę.

 

Złóż własny telefon, sprawdź poprawny numer 999 lub 112 i przypomnij sobie jak przekazywać informację. Nauka wcale nie musi być nudna! 

 

Pobierz plik, wydrukuj i złóż własny telefon

 

 

 

Zainspiruj się. Sprawdź scenariusz lekcji "Telefon alarmowy 112" i dostosuj go potrzeb zabawy w domu. Baw się z całą rodziną, angażując dzieci młodsze, starsze, ale także małżonka czy małżonkę. Nauka wzywania pomocy to zarówno pomysł na nietypową zabawę i jednocześnie nauka praktycznych umiejętności, które mogą uratować życie. Pamiętaj, pierwsza pomoc jest dziecinnie prosta! 

 

Scenariusz zajęć "Telefon alarmowy 112"

 

fot. Dominik Malik

 

 

Zobacz jak robią to najmłodsi, obejrzyj naszą finałową pozorację i przekonaj się co mogą mali bohaterowie. 

 

 

 

Potrzebujesz więcej?
Obejrzyj filmiki instruktażowe jak udzielić pomocy osobie dorosłej, dziecku czy niemowlakowi:

 

 

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa i użycie defibrylatora (wytyczne AHA) 

 

 

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa dziecka (wytyczne AHA)

 

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa niemowlaka (wytyczne AHA)

 

 

Pomaganie jest dziecinnie proste!
Życzymy Wam udanej zabawy.

 

 

• • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 3

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-09-16 13:38:22

Jedyny taki tomograf do diagnostyki dzieci w Polsce

Aparat do badań PET-CT to wysokospecjalistyczne urządzenie diagnostyczne o wartości kilkunastu milionów złotych. Będzie to pierwsze takie urządzenie dedykowane dzieciom w Polsce. Zakup zostanie zrealizowany w ramach 54. Konkursu Ofert.

2020-08-28 15:00:00

Przygotuj się do nowego roku z warsztatami ASP

Rozpocznij rok szkolny z nową wiedzą, dzięki warsztatom Akademii Sztuk Przepięknych. Obejrzyj retransmisję wybranych warsztatów m.in. z zakresu: zdrowia, ekologii, kultury, psychologii i rozwoju osobistego, praw człowieka czy edukacji globalnej, które odbyły się online w ramach 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE - Najpiękniejszej Domówki Świata.

2020-09-30 16:45:07

Dwa nowe wyjątkowe miejsca w Kołobrzegu nawiązujące do działalności Fundacji

Jurek Owsiak oraz prezydent Anna Mieczkowska 30 września symbolicznie otworzyli rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kołobrzegu.

2020-10-10 10:00:00

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Wsparcie Fundacji WOŚP dla polskiej psychiatrii dziecięcej nie ustaje. Nie tylko kupujemy sprzęt, ale także chcemy uczestniczyć w rozmowach i działaniach, które pomagają zmienić sytuację tej dziedziny medycyny w Polsce. Zobacz co WOŚP do tej pory zrobiła dla psychiatrii dziecięcej.

Zobacz też