Do 29. Finału WOŚP pozostało
72 dni
Festiwal

Poznajcie wszystkich finalistów Eliminacji!

2016-05-14 16:33:15

Trzeci półfinał Eliminacji do 22. Przystanku Woodstock za nami! Czujemy w kościach, że Gdańsk długo nie zapomni tego wieczoru! Było wyśmienicie! Parkiet klubu Stary Maneż został rozgrzany do czerwoności! Była to zasługa zarówno kapel, publiki, ale i jedynego w swoim rodzaju Zimy, który prowadzi dla Was wszystkie koncerty Eliminacji!

Ale do sedna! Jury jak zwykle miało ciężki orzech do zgryzienia, jednak będąc na łączach telefonicznych z Jurkiem Owsiakiem, po burzliwych obradach udało im się podjąć decyzję i ogłosić werdykt:

- Do Finału Eliminacji do 22. Przystanku Woodstock przechodzą: Radio Slam, Cochise oraz Scylla!
- Na Małą Scenę zostali zaproszeni: Romantycy Lekkich Obyczajów oraz SIQ!
- "Dziką Kartę Lecha" otrzymują: The Shipyar i Oil Staints!

 

Fot. Lucyna Lewandowska


Trzy koncerty półfinałowe Eliminacji za nami. Efekt - 9 zespołów, które zobaczymy na Finale w Poznaniu i już dziś wiemy, że to będzie koncert mocny, dynamiczny, bardzo zaskakujący, na absolutnie wysokim poziomie - mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Przystanku Woodstock i członek Jury Eliminacji. Przybywajcie, sami zobaczycie, nie pożałujecie.

A patrząc wstecz - Eliminacje do Przystanku wypłynęły na szerokie koncertowe wody. Mamy za sobą trzy genialne spotkania w Polsce, a nie można przecież zapomnieć o pierwszym zagranicznym występie w czeskiej Pradze. Profesjonalizm w realizacji i organizacji, fantastyczne polskie kluby które dają artystom zupełnie inne możliwości. No i publiczność, która jest takim szóstym członkiem Jury - żywiołowa, zaangażowana, ale i bezlitośnie wskazująca kapele, które muszą jeszcze nad swoim koncertowaniem popracować. Wielkie dzięki dla wszystkich którzy byli z nami i zapraszamy na wielkie finiszowanie - do Poznania
- dodaje. 

Na Finale Eliminacji spotkamy się już 4 czerwca (sobota) w poznańskim Centrum Kultury "Zamek". O miejsce na woodstockowych scenach rywalizować będą: Aarch A, Hanza, Lion Shepherd, Omni Modo, Superhalo, The Snuff, Radio Slam, Cochise oraz Scylla. 

 


Jak wyglądał dzisiejszy dzień koncertowy?

Na pierwszy ogień poszedł zespół The Shipyard. Podołali wyzwaniu w 100 %! Pierwsze miejsca pod sceną zapełniły się w mgnieniu oka. Od pierwszej minuty słychać było, że na scenie czują się jak ryby w wodzie! Ale czemu tu się dziwić, skoro ich korzenie wywodzą się z Trójmiasta? Posłuchajcie ich sami!

Jako drudzy zaprezentowali się Panowie z Majestic, którzy wylali z głośników hektolitry pozytywnej energii. Nie sposób było, przejść obok parkietu obojętnie! Na scenie muzycznej szaleją od ponad 10 lat nie tylko w Polsce - także w Anglii, Niemczech i na Litwie.  Ich twórczość znajdziecie tutaj

Oil Stains to trzeci zespół, a właściwie duet, który zaprezentował swoje muzyczne wdzięki przed naszym Jury. Działają od początku 2013 roku, rozsiewając po Polsce brzmienia root rocka. Ogromny plus za niespotykane połączenie perkusisty i wokalisty w jednej osobie. Brawo Panowie! Ich dokonania muzyczne możecie obserwować tu.

Następny kapela to genialna spójność tego co prezentują na scenie z nazwą zespołu. Mowa tu o przewrotnym Black Like Sugar. Mocne rockowe i metalowe brzmienia połączone z wstawkami hip-hopowymi, podczas których nóżki same chodziły! Koniecznie zajrzyjcie do nich.

Ekipa Radio Slam to kapitalni, pozytywni wariaci muzyczni! Publika pod sceną nie pozwalała zejść im sceny! W ich repertuarze królują dźwięki indie rocka i różnych alternatywnych dźwięków. Niezwykła energia i ogromny talent. Znajdziecie ich na YouTube

O godz. 18:30 na scenę wkroczył nasz gość specjalny, czyli zespół Pull The Wire. Są to laureaci zeszłorocznych Eliminacji. Po raz kolejny utwierdzili nas w przekonaniu, że wybór ten był właściwy! Patrząc na to, co działo się na parkiecie, możemy zaryzykować stwierdzenie, że zdanie publiczności były identyczne, prośba o bis brzmiąca: „Jeszcze siedem!” mówi sama za siebie! Zobaczmy jeszcze raz ich wykon podczas 21. Przystanku Woodstock.

Romantycy Lekkich Obyczajów przenieśli nas w inny, bardziej melancholijny świat, ale wciąż z pazurem! Po dzisiejszym wieczorze ich lista fanów zdecydowanie wzrośnie! Szkoda, że nie widzieliście smutku, jaki pojawił się na twarzach tłumu pod sceną wywołany brakiem bisu!

 


Gdy białostocka grupa grająca muzykę łączącą rock, metal i grung’e - czyli Cochise wkroczyła na scenę, już po pierwszym kawałku wiedzieliśmy, że będzie to dobry koncert! Swoją przygodę z muzyką rozpoczęli w 2004 roku i do dnia dzisiejszego wydali 4 albumy. Paweł Małaszyński, którego znacie pewnie z ekranów telewizora jako aktora, w roli wokalisty tejże kapeli zamienia się w sceniczne zwierzę! Spójrzcie sami: https://myspace.com/cochiserock.

Przedostatni band wkroczył na scenę z ostrego kopyta! Warto zauważyć, że po raz pierwszy w dniu dzisiejszym występuje kobieta. Można by rzec kobieta-torpeda! Mowa tu o ekipie SIQ. Jak mówią sami o sobie „Piosenki opowiadają o niegrzecznych chłopakach i dziewczynach, o tym co nas wkurza i o tym co zachwyca. To taki nieznośny rokendrol. Niby trochę punkowy, ale jednak bardziej rokendrolowy.”
Chcecie więcej? Proszę bardzo - kliknijcie!

Gdy otrzymaliśmy zgłoszenie od zespołu Scylla, czyli ostatniej dzisiejszej ekipy, nie byliśmy pewni czego się spodziewać! Cytując: „Muzyka ciężka, tłusta, delikatnie przeplątana dźwiękami dobywającymi się z dna piekła, oraz wokalami do których pasuje malarstwo Beksińskiego i odgłosy z rzeźni.” Dziś możemy powiedzieć jedynie: nic dodać, nic ująć! Są niemożliwi! Bomba dzikiej energii! Musicie to zobaczyć!

Podczas obrad jurorów na scenie szalał Gooral - gwiazda dzisiejszego koncertu! Uwielbiamy tego człowieka i jego twórczość! Mamy wrażenie, że połowa Gdańska przybyła na jego koncert! Zagrał u nas już dwa razy w Kostrzynie n/Odrą, a nam ciągle mało! Połączenie muzyki elektronicznej, drum’n’bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską było kropką nad i dzisiejszej balangi!

Dziękujemy tym, którzy byli z nami na żywo i tym, którzy równie intensywnie kibicowali zespołom w sieci! Dziękujemy sponsorom i Pokojowemu Patrolowi, bez których byłoby nam ciężko zorganizować tak udany koncert oraz klubowi "Stary Maneż" za niezwykle miłe i profesjonalne przyjęcie! 

Do zobaczenia w Poznaniu!

(Olimpia)The Shipyard, Fot. Dawid Ilnicki


Majestic, Fot. Dawid Ilnicki


Oil Stains, Fot. Dawid Ilnicki


Black Like Sugar, Fot. Dawid Ilnicki


Radio Slam, Fot. Lucyna Lewandowska


Romantycy Lekkich Obyczajów, Fot. Dawid Ilnicki


Cochise, Fot. Lucyna Lewandowska


SIQ, Fot. Lucyna Lewandowska


Scylla, Fot. Dawid Ilnicki 
POKAŻ PODOBNE
2020-10-05 11:30:00

Zarejestruj Sztab 29. Finału w swoim mieście

Ruszyła rejestracja sztabów 29. Finału WOŚP! Chcesz zorganizować zbiórkę w swojej miejscowości? Pamiętaj, że istnieje kilka form rejestracji zbiórki. Nim rozpoczniesz rejestrację swojej zbiórki, przeczytaj ten tekst i dowiedz się, którą formę rejestracji sztabu powinieneś wybrać. Pamiętaj, aby przed rejestracją zapoznać się z odpowiednim regulaminem zbiórki.

2020-09-29 12:57:13

Debata Senatu RP i WOŚP już 21 października

21 października br. o godz. 11.00 w Senacie RP odbędzie się debata „Ratujmy psychiatrię dziecięcą i młodzieżową”, organizowana pod auspicjami Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego oraz Prezesa Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.

2020-10-02 16:00:00

Dziękujemy za Wasze wsparcie 1% dla WOŚP

17 234 732,28 PLN to kwota, jaką Polacy przekazali Fundacji WOŚP w ramach 1%. Środki przekazane Orkiestrze zasilą działania statutowe Fundacji, które mają na celu podwyższenie jakości leczenia i opieki nad pacjentami oddziałów dziecięcych polskich szpitali.

2020-10-01 12:05:00

Domowa Orkiestra (znów) gra!

Drugi sezon specjalnego programu Jurka Owsiaka – Domowa Orkiestra live wystartował. Codziennie o 11:00, m.in. na kanałach społecznościowych Fundacji WOŚP i KręciołaTV, śledzić można kolejne wydania z materiałami na temat działań Fundacji, a przede wszystkim bieżące informacje dotyczące przygotowań do styczniowego Finału.

Zobacz też