Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Patrol

Przygoda życia

2014-01-12 16:09:04

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób udaje nam się osiągnąć tak wiele oraz organizować i realizować tyle przedsięwzięć, projektów, wydarzeń i szkoleń? To wszystko dzięki wolontariuszom Pokojowego Patrolu.

To grupa ludzi, którzy zdecydowali się przyjechać na nasze szkolenie w Uniwerystecie Wolontariatu SZADOWO-MŁYN, udało im się je przejść i zdać wszystkie egzaminy.

Każda osoba biorąca udział w szkoleniu zobowiązuje się do jednorazowego przyjazdu na Festiwal Przystanek Woodstock, czyli organizowany przez Fundację festiwal muzyczny, który jest podziękowaniem dla wolontariuszy za styczniową zbiórkę pieniędzy w czasie Finału.

Jednak w zdecydowanej większości przypadków, ktoś kto przyjedzie na jeden festiwal „wsiąka” w środowisko i zostaje z nami na dużo dłużej!

Patrolowcy to ludzie w różnym wieku, o różnych poglądach politycznych, religijnych i przekonaniach, o które my zwyczajnie ich nie pytamy. To doskonale przygotowana grupa ludzi, którzy decydują się wspierać nas we wszystkich działaniach zupełnie za darmo, dojeżdżając na własny koszt często na drugi koniec Polski, zarywając noce i funkcjonując w niełatwych warunkach. Są z nami w czasie festiwalu, finałów, konferencji.

To jednak przede wszystkim grupa zgranych ludzi, przyjaciół. Pokojowy Patrol to miejsce poznawania ludzi wartościowych i zawiązywania trwałych relacji. Dobrze mieć znajomą twarz w praktycznie każdym miejscu w Polsce!

Patrolowiec, który zdecyduje się z nami zostać na dłużej ma szansę wziąć udział w szkoleniu Drugiego Stopnia, zostać liderem, czyli tzw. żółtą koszulką i poprowadzić w czasie Przystanku Woodstock lub Finału swoją własną grupę. To także szansa na zostanie instruktorem podczas szkoleń kandydatów na wolontariuszy Pokojowego Patrolu.

Również instruktorzy programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” to patrolowcy, którzy przeszli specjalne szkolenie na instruktorów Amercian Heart Association.
 
Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na naszą stronę
Chcesz dołączyć do grona Pokojowego Patrolu? Wejdź na stronę i zgłoś się na najbliższe szkolenie!

 
(Centrum Prasowe/Nika) 
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też