Zarejestrowaliśmy już
41 008 wolontariuszy
Finały

Radośnie i niezwykle hojnie w królewskim mieście!

2017-01-15 23:00:44

Pomimo późnej godziny, sztab w krakowskich Sukiennicach nie śpi. Wszyscy jeszcze przeżywamy to, co wydarzyło się dzisiejszego dnia. Już od wczesnych godzin porannych wolontariusze z kolorowymi puszkami w dłoniach przemierzali krakowskie ulice by kwestować na rzecz 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W ciągu dnia na Rynku Głównym nie brakowało atrakcji. Duże zainteresowanie wzbudził sklepik, gdzie można było kupić gadżety z SiemaShop. Chętnie odwiedzany był także namiot Ratujemy i Uczymy Ratować, gdzie instruktorzy Pokojowego Patrolu pokazywali chętnym jak udzielać pierwszej pomocy. Duża kolejka ludzi ustawiła się również przed mobilnym punktem poboru krwi - krew oddało 78 osób, co dało 35 litrów!. Niewątpliwie ciekawym wydarzeniem był pokaz średniowiecznych walk. Niedługo po nim, w tym samym miejscu rozegrano mecz futbolu amerykańskiego, który przyciągnął sporą ilość widzów. Ale to tylko część z wydarzeń, bo działo się baaardzo dużo i to niemal w całym Krakowie!

 

Późnym popołudniem rozpoczęły się koncerty przeplatane licytacjami, w których widownia uczestniczyła bardzo aktywnie. Jako pierwsi wystąpili Navigator, The Flatmind oraz People of the Haze. Następnie scenę przejęli wyczekiwani przez wielu Golden Life i Kabanos. Po światełku do nieba na zakończenie finałowego programu wystąpił zespół De Press. Nie oznaczało to jednak końca zabawy, cały sztab pracował na pełnych obrotach przy rozliczeniach, podsumowaniach i relacjach.

Wolontariusze spisali się na medal! Wiele z nich jeszcze się nie zakończyło, a ich wartość osiągnęła niemal 70 000 zł. Podsumowując: w naszym sztabie na tę chwilę uzbieraliśmy ponad 350 000 zł, a wynik całego Krakowa to ponad 1 200 000zł! Ale kolejka wolontariuszy do rozliczenia wciąż jest baaardzo długa, więc z pewnością kwota ta się zmieni! Orkiestrowe aukcje  również przeszły nasze oczekiwania. 

Fot. Dawid Kaniewski 

Po raz kolejny mieszkańcy Krakowa udowodnili, że doskonale rozumieją idee niesienia innym pomocy, pokazali jak pięknie potrafią się bawić i a przy tym nieść pomoc innym ludziom. Dziękujemy!!!

foto: Paweł Krupek

POKAŻ PODOBNE
2021-11-09 09:30:00

Ruszyła rejestracja wolontariuszy 30. Finału!

30. Finał to jubileusz istnienia corocznej zbiórki i święto wspólnego działania ponad podziałami. Wolontariusze z całej Polski łączą się, aby zbierać do puszek na jeden cel - tym razem dla oddziałów ośrodków okulistyki dziecięcej.

2021-10-27 16:01:37

eSkarbonka nagrodzona srebrnym Effie

Internetowa kwesta w czasie 29. Finału WOŚP została docenione przez kapitułę konkursu Effie w kategorii Positive Influence. Wspólnie z Mastercard, McCANN Poland i Carat, Fundacja WOŚP rozwija projekt, z którego skorzystało ponad 22 000 wolontariuszy w Polsce i na świecie.

2021-10-30 10:00:00

Załóż Sztab Skarbon Stacjonarnych!

Sztab Skarbon Stacjonarnych mogą zorganizować firmy, które posiadają swoje oddziały lub lokale w różnych miastach Polski. Banki, sklepy, sieci salonów fryzjerskich - to właśnie dla nich została stworzona ta opcja wsparcia Finałów WOŚP.

2021-11-03 14:20:15

Zgłoś się po Sztabową Puszkę Stacjonarną

Wspierajmy Sztaby - lokalne, wyjątkowe społeczności, które łączą mieszkańców polskich miast i wsi tworząc Finały WOŚP! Firmy, które chcą działać w ramach Sztabów stawiając puszkę w małym lub średnim przedsiębiorstwie - swoim sklepie, salonie czy biurze mogą zgłosić się po tzw. Puszkę Stacjonarną.