Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
77 634 634 PLN
Fundacja
Uczymy ratować

Ratownictwo obywatelskie według Fundacji WOŚP!

2022-10-27 11:59:34

 

W dniach 25-26 października w Łomnicy odbyło się Safe Tech Forum – spotkanie ekspertów w dziedzinie ratownictwa. W tym roku tematem przewodnim było „Ratownictwo Obywatelskie – Ratownictwem Przyszłości”. W rozmowach o edukacji z zakresu pierwszej pomocy nie mogło zabraknąć Fundacji WOŚP!

 

Safe Tech Forum to dwudniowe wydarzenie, na które składała się seria spotkań, prelekcji i wykładów znawców zagadnień ratownictwa i pierwszej pomocy. Uczestnicy Forum brali także udział w debatach, na których poruszane były tematy takie jak edukacja, świadomość społeczna czy nowe technologie w dziedzinie ratownictwa.

 

Małgorzata Bochniak (Fundacja WOŚP) podczas Safe Tech Forum

 

Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy reprezentowała Małgorzata Bochniak – koordynatorka Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować” (RUR), którego celem jest nauka pierwszej pomocy w klasach I-III szkół podstawowych. Program RUR prowadzony jest przez WOŚP od kwietnia 2006 roku.

 

Do tej pory Programem zostało objętych: 

30 763 nauczycieli z 12 593 szkół 

- stanowi to 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. 

Blisko 3 miliony dzieci uczy się podstaw pierwszej pomocy!

 

 

Małgorzata Bochniak jako ekspertka organizująca szkolenia z zakresu nauczania pierwszej pomocy, brała udział w debacie „Czy warto wprowadzić edukację pierwszej pomocy od najmłodszych lat?”. W Fundacji WOŚP wierzymy, że kształtowanie odpowiednich nawyków i oswajanie dzieci z podstawami pierwszej pomocy pozwoli uzyskać odpowiednią reakcję w realnej sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Dzięki Programowi RUR nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej stała się powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci!

 

Konferencja Safe Tech Forum i rozmowy na temat pierwszej pomocy udzielanej przez świadków zdarzenia to bardzo ważny temat a zarazem okazja do wymiany doświadczeń i szukania nowych rozwiązań w przekazywaniu wiedzy. - Małgorzata Bochniak, koordynatorka Programu Ratujemy i Uczymy Ratować, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

Oprócz debat i wykładów, podczas Safe Tech Forum odbyły się także Ogólnopolskie Mistrzostwa Ratownictwa. Uczestnicy Mistrzostw mieli szansę doskonalić swoje umiejętności pierwszej pomocy i działań ratunkowych. Organizatorzy symulowali prawdziwe zdarzenia, które do złudzenia przypominały prawdziwe wypadki i sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu, dzięki czemu uczestnicy mieli szansę poczuć się jak w prawdziwej sytuacji. 

 

Zajęcia w ramach Programu Ratujemy i Uczymy Ratować, fot Damian Jędrzejewski

 

Adam Kościelniak

POKAŻ PODOBNE
2022-11-28 21:20:00

Kirszenbaum zagra na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

Kolejny projekt dołącza do składu warszawskich koncertów z okazji 31. Finału WOŚP — Kirszenbaum!

2022-12-05 13:21:18

Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza! Dziękujemy!

Dzisiaj święto wszystkich wolontariuszy! Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy poświęcają swój czas i energię dla słusznej sprawy.

2022-11-14 16:05:00

Policz się z cukrzycą! Pobiegniemy 17-ty raz!

Bieg "Policz się z cukrzycą" już po raz 17-ty towarzyszyć będzie Finałowi WOŚP. Zapisy na wydarzenie - zarówno na jego stacjonarną formę, czyli ulicami Warszawy, jak i tzw. bieg wirtualny, w którym 5-kilometrowy dystans pokonywać można w dowolnym miejcu, tradycyjnie wystartowały w Światowym Dniu Cukrzycy.

2022-12-04 08:10:00

Piłkarskie emocje również w WOŚP!

Szał piłkarskich mistrzostw świata ogarnął Polaków, a my, kibicując naszym, wspominamy także Wielkie Mecze TVN vs WOŚP. W tych meczach wygrywały przede wszystkim dzieci!