W ramach 31. Finału WOŚP zarejestrowaliśmy już
59 741 wolontariuszy
Fundacja
Uczymy ratować

Ratownictwo obywatelskie według Fundacji WOŚP!

2022-10-27 11:59:34

 

W dniach 25-26 października w Łomnicy odbyło się Safe Tech Forum – spotkanie ekspertów w dziedzinie ratownictwa. W tym roku tematem przewodnim było „Ratownictwo Obywatelskie – Ratownictwem Przyszłości”. W rozmowach o edukacji z zakresu pierwszej pomocy nie mogło zabraknąć Fundacji WOŚP!

 

Safe Tech Forum to dwudniowe wydarzenie, na które składała się seria spotkań, prelekcji i wykładów znawców zagadnień ratownictwa i pierwszej pomocy. Uczestnicy Forum brali także udział w debatach, na których poruszane były tematy takie jak edukacja, świadomość społeczna czy nowe technologie w dziedzinie ratownictwa.

 

Małgorzata Bochniak (Fundacja WOŚP) podczas Safe Tech Forum

 

Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy reprezentowała Małgorzata Bochniak – koordynatorka Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować” (RUR), którego celem jest nauka pierwszej pomocy w klasach I-III szkół podstawowych. Program RUR prowadzony jest przez WOŚP od kwietnia 2006 roku.

 

Do tej pory Programem zostało objętych: 

30 763 nauczycieli z 12 593 szkół 

- stanowi to 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. 

Blisko 3 miliony dzieci uczy się podstaw pierwszej pomocy!

 

 

Małgorzata Bochniak jako ekspertka organizująca szkolenia z zakresu nauczania pierwszej pomocy, brała udział w debacie „Czy warto wprowadzić edukację pierwszej pomocy od najmłodszych lat?”. W Fundacji WOŚP wierzymy, że kształtowanie odpowiednich nawyków i oswajanie dzieci z podstawami pierwszej pomocy pozwoli uzyskać odpowiednią reakcję w realnej sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Dzięki Programowi RUR nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej stała się powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci!

 

Konferencja Safe Tech Forum i rozmowy na temat pierwszej pomocy udzielanej przez świadków zdarzenia to bardzo ważny temat a zarazem okazja do wymiany doświadczeń i szukania nowych rozwiązań w przekazywaniu wiedzy. - Małgorzata Bochniak, koordynatorka Programu Ratujemy i Uczymy Ratować, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

Oprócz debat i wykładów, podczas Safe Tech Forum odbyły się także Ogólnopolskie Mistrzostwa Ratownictwa. Uczestnicy Mistrzostw mieli szansę doskonalić swoje umiejętności pierwszej pomocy i działań ratunkowych. Organizatorzy symulowali prawdziwe zdarzenia, które do złudzenia przypominały prawdziwe wypadki i sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu, dzięki czemu uczestnicy mieli szansę poczuć się jak w prawdziwej sytuacji. 

 

Zajęcia w ramach Programu Ratujemy i Uczymy Ratować, fot Damian Jędrzejewski

 

Adam Kościelniak

POKAŻ PODOBNE
2022-10-04 15:05:00

Otwarcie skweru im. WOŚP w Poznaniu!

Zobaczcie, jak było na otwarciu skweru Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu. Dziękujemy za to wyróżnienie!

2022-09-22 12:00:00

Otwarcie ulicy im. WOŚP w Mińsku Mazowieckim!

Wczoraj, 21 września w Mińsku Mazowieckim została symbolicznie otwarta ulica im. WOŚP. Jesteśmy zaszczyceni!

2022-10-05 14:27:05

Ruszyły zapisy na kolejne szkolenie Pokojowego Patrolu!

Niesamowite przygody, udział w największych imprezach w Polsce, wspomnienia i przyjaźnie, które zostają na zawsze. Brzmi znajomo? To i wiele wiele więcej czeka na Was w Pokojowym Patrolu! Właśnie ruszyły zapisy na kolejne jesienne szkolenie. Dołącz do nas już teraz!

2022-10-21 14:15:00

31. Finał WOŚP zagra za 100 dni!

31 edycja Letniej Zadymy w Środku Zimy zagra 29 stycznia 2023 roku - od tego momentu dzieli nas dzisiaj dokładnie 100 dni! Co już wiemy o zbliżającym się 31. Finale WOŚP? O jakich datach warto pamiętać? Zobaczcie!