Przywitaliśmy nowy sezon w Szadowie!
Po okołofestiwalowej przerwie wróciły szkolenia Pokojowego Patrolu!. W dniach 18-20 października zrealizowaliśmy 215. szkolenie, a zapisy na kolejne już trwają!
W związku z wprowadzeniem obowiązkowej nauki pierwszej pomocy do szkół podstawowych, Fundacja - realizując Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" - rozpoczęła kolejne intensywne szkolenia dla nauczycieli klas I-III.
We wrześniu zrealizowaliśmy szkolenia w województwie mazowieckim (w Warszawie, Radomiu i Ciechanowie) oraz śląskim (w Rybniku i Katowicach). Na Mazowszu przeszkoliliśmy łącznie 147 nauczycieli z 76 szkół podstawowych, w województwie śląskim - 82 pedagogów z 43 placówek.
Pierwsze szkolenie w tym roku szkolnym odbyło się w Warszawie, w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przy ulicy Starej 4. Wzięło w nim udział 60 nauczycieli z 31 placówek.
Dziś rozpoczynają się kolejne szkolenia, tym razem na terenie województwa łódzkiego - dziś nasi instruktorzy działają w Sieradzu, a w kolejnych dniach w Tomaszowie Mazowieckim i Łodzi.
Zgłoś szkołę do udziału w Programie "Ratujemy i Uczymy Ratować"
Każde ze szkoleń RUR to kilka godzin zajęć teoretycznych i praktycznych, w trakcie których poruszane są tematy związane z udzielaniem pierwszej pomocy - od sprawdzania przytomności i oddechu, przez wzywanie pomocy, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej, po łańcuch przeżycia i resuscytację krążeniowo-oddechową. Każda szkoła biorąca udział w szkoleniu otrzymuje materiały dydaktyczne, które później są wykorzystywane na lekcjach – fantomy, podręczniki dla uczniów, tablice edukacyjne oraz tekturowe telefony. Udział w programie jest dla szkół całkowicie bezpłatny – całość kosztów ponosi Fundacja WOŚP (dotychczas na realizację Programu Orkiestra przeznaczyła prawie 19 milionów złotych).
Szkolenia prowadzą instruktorzy Fundacji WOŚP z uprawnieniami American Heart Association.
Fundacja WOŚP od ponad 18 lat realizuje Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" i przekonuje, że nauka pierwszej pomocy w klasach I-III szkoły podstawowej jest potrzebna. Za sprawą tego projektu nauczyciele w całej Polsce poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, a następnie edukują z tego zakresu swoich podopiecznych. Dzięki zajęciom dzieci nabierają pewności co do swoich umiejętności i śmielej podejmują działania ratujące życie - to przekłada się na tempo udzielania pomocy i zwiększenie realnych szans na powrót do zdrowia poszkodowanego. Od momentu startu projektu przeszkolono 31 794 nauczycieli, którzy wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przekazali prawie 3 milionom uczniów.
Po okołofestiwalowej przerwie wróciły szkolenia Pokojowego Patrolu!. W dniach 18-20 października zrealizowaliśmy 215. szkolenie, a zapisy na kolejne już trwają!
W Światowym Dniu Onkologii podsumowujemy nasze działania związane z tą dziedziną medycyny. Starania Fundacji WOŚP koncentrują się na wyposażaniu polskich placówek medycznych w najnowocześniejszy sprzęt, który umożliwia precyzyjną diagnostykę oraz skuteczne leczenie nowotworów.
Z okazji Światowego Dnia Sepsy, podsumowujemy nasze działania w walce z tym niewidzialnym wrogiem, który jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce. Walka z sepsą była celem 31. Finału WOŚP, podczas którego zebraliśmy ponad 243 miliony złotych.