Zebraliśmy
224 376 706 
Fundacja
Medycyna
Finały

Rondo imienia WOŚP w Białej Podlaskiej już po symbolicznym otwarciu! Dziękujemy!

2022-09-22 14:46:00

 

Dzisiaj, w czwartek 22 września Jurek Owsiak, wraz z Prezydentem Białej Podlaskiej Michałem Litwiniukiem symbolicznie otworzył rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Rondo funkcjonuje od 2020 roku, ale przez obostrzenia pandemiczne symboliczne nadanie imienia zostało przesunięte na dzisiaj! W uroczystości nadania imienia brali udział także wolontariusze WOŚP oraz szef finałowego Sztabu Biała Podlaska – dr Riad Haidar.

 

Jurek Owsiak i dr Heidar podczas symbolicznego otwarcia ronda im. WOŚP, fot. Chodor

 

Doktor Haidar związany jest z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat. Jako ordynator oddziału neonatologii im. WOŚP w szpitalu w Białej Podlaskiej brał udział w koordynacji zakupu sprzętu medycznego. Każdego roku, podczas Finału WOŚP możemy liczyć na jego wsparcie – dziękujemy!

 

Symboliczne otwarcie ronda im. WOŚP w Białej Podlaskiej, fot. Chodor

 

W Białej Podlaskiej gra Sztab WOŚP, który podczas ostatniego Finału składał się z 445 wolontariuszy! Suma zebranych datków wyniosła aż 163 733,56 PLN!

 

Za pieniądze zebrane podczas 30. Finału WOŚP byliśmy w stanie kupić aż 1903 sztuki sprzętu medycznego dla szpitali w Białej Podlaskiej. Kwota przeznaczona na ten sprzęt to aż 6 915 793,10 zł! 

Dla Białej Podlaskiej kupiliśmy między innymi:

  • Aparaty USG
  • Bilirubinometr
  • Inkubatory hybrydowy
  • Kardiomonitor
  • Pompa infuzyjna strzykawkowa
  • Respiratory noworodkowy

 

Pod tym linkiem obejrzyj mapę wszystkich obiektów imienia WOŚP.

 

Adam Kościelniak

POKAŻ PODOBNE
2022-09-17 09:05:00

Światowy Dzień Dawcy Szpiku – wspólnie pokonajmy raka krwi!

Według statystyk Światowej Organizacji Dawców Szpiku, co 27 sekund ktoś na świecie zapada na raka krwi. Taką diagnozę w Polsce ktoś otrzymuje co 40 minut, a spośród chorób dziecięcych, to właśnie białaczka jest najczęstszą przyczyną śmierci. Tylko razem jesteśmy w stanie coś zdziałać, dlatego zachęcamy do zostania dawcą szpiku!

2022-09-06 09:00:00

Domowa Orkiestra powraca z 5. sezonem!

Stęskniliście się za programem Jurka Owsiaka? Znamy datę emisji kolejnego sezonu Domowej Orkiestry! Tak jak Wy, nasza ekipa produkcyjna nie może doczekać się powrotu do studia, po więcej ciekawych historii. W oczekiwaniu na 5. sezon, przygotowaliśmy dla Was ciekawostki dotyczących Domowej Orkiestry!

2022-07-30 15:05:00

Otwarcie Ronda imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Trzciance

W Trzciance (woj. Wielkopolskie) zostało dziś otwarte Rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W uroczystości nadania imienia udział brał zastępca burmistrza Trzcianki Witold Putyrski, przedstawiciele trzcianeckiego Sztabu WOŚP, oraz Jurek Owsiak.

2022-09-22 12:00:00

Symboliczne otwarcie ulicy im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mińsku Mazowieckim!

Wczoraj, 21 września w Mińsku Mazowieckim (woj. Mazowieckie) została symbolicznie otwarta pierwsza w Polsce ulica, która nosi nazwę imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jesteśmy zaszczyceni!