Finały

Ruszyła rejestracja sztabów 26. Finału WOŚP!

2017-10-17 15:47:46

Na początku tygodnia, razem z ogłoszeniem tematu 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ruszyły przygotowania do przyszłorocznej zbiórki! To oznacza, że ruszyła już rejestracja sztabów 26. Finału WOŚP!

Na naszej stronie internetowej znajdziecie formularze elektronicznej rejestracji sztabów, imprez zamkniętych, skarbon stacjonarnych i elektronicznych. Rejestracja potrwa do 20 listopada

Jak co roku szykujemy również inne formy wsparcia finałowej akcji, takie jak np. internetowe aukcje charytatywne czy możliwości wpłaty darowizny za pośrednictwem internetu. Jednak największym i najważniejszym elementem Finału WOŚP jest zawsze działalność ponad 1 700 sztabów w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie, które koordynują udział w akcji 120 tysięcy wolontariuszy. 

Przeczytajcie, jakie są cztery formy aktywnego włączenia się w Finał WOŚP i wybierzcie najlepszą dla Was! 


 
Sztab

Sztab tworzy się w celu przygotowania i organizacji zbiórki publicznej w terenie otwartym, podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wcześniej należy zapoznać się z Regulaminem Działania Sztabów,  to w nim znajdują się najważniejsze informacje. Sztab jest odpowiedzialny za wolontariuszy kwestujących w dniu Finału. 

Przeczytaj procedurę naboru i rejestracji wolontariuszy
Przeczytaj procedurę rejestracji Sztabowej Skarbony Stacjonarnej
Przeczytaj regulamin Sztabowej Skarbony Stacjonarnej
Więcej informacji


  
Sztab Skarbon Stacjonarnych

Ten rodzaj zbiórki skierowany jest tylko do firm, które posiadają swoje oddziały w różnych miastach Polski. W firmach spełniających to kryterium pracownicy zbierają pieniądze podczas swoich zmian, a skarbona umieszczana jest przy ich stanowisku. Z tego powodu forma zbiórki jest nieco inna. Zamiast wolontariusza z identyfikatorem przy puszce kwestarskiej umieszczone jest stosowne Oświadczenie. Oryginał takiego oświadczenia znajduje się w centrali, a przy każdej puszce musi się znajdować jego kopia. 

Przeczytaj regulamin Sztabu Skarbon Stacjonarnych
Więcej informacji


 
Sztab Skarbony Wirtualnej

Ten rodzaj zbiórki skierowany jest do firm i portali internetowych, które chcą zorganizować zbiórkę za pomocą elektronicznych środków przekazu. Nie obejmuje on Sztabów kwestujących na terenie otwartym. Poniżej można znaleźć listę przykładowych form zbiórek, które mogą być organizowane w ramach Sztabu Skarbon Wirtualnych: 

  • Crowdfunding 
  • Formularz wpłat na stronie 
  • Przekazy zagraniczne 
  • Zbiórka za pomocą kryptowalut 
  • Zakupy grupowe 
  • Zbiórka w aplikacji mobilnej  

Przeczytaj regulamin Skarbony Wirtualnej
Więcej informacji 


 
Impreza Zamknięta

Imprezą Zamkniętą jest impreza organizowana w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w okresie od 15 grudnia 2017 r. do 15 stycznia 2018 r. tj. do dnia 26. Finału włącznie. Całkowity dochód  z tej imprezy przeznaczony jest na rzecz Finału WOŚP. Organizator imprezy Zamkniętej musi pamiętać, że jego wolontariusze kwestować mogą wyłącznie na terenie obiektu (budynku, w terenie ograniczonym, zamkniętym), w którym odbywa się Impreza. Nie mogą kwestować na terenie otwartym tj. na ulicach miast. 

Termin Impreza Zamknięta nie oznacza, że jest to impreza dla wybranego grona osób (biletowana lub za zaproszeniem). Impreza zamknięta nazywa się tak, ponieważ odbywa się na zamkniętym terenie,  
a jej wolontariusze nie kwestują na ulicy. 

Przeczytaj regulamin Imprez Zamkniętych
Więcej informacji 

 

Pamiętajcie, 26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018!

 

Zarząd Fundacji WOŚP po konsultacjach ze środowiskami medycznymi i po analizie próśb spływających ze strony polskich szpitali postanowił w czasie przyszłorocznego Finału WOŚP po raz kolejny zbierać pieniądze dla neonatologii.  

 


 

POKAŻ PODOBNE
2018-06-06 11:36:35

Dodatek do Gazety Wyborczej o pierwszej pomocy

W środę i czwartek, 13 i 14 czerwca w Gazecie Wyborczej znajdziecie zeszyty p.t. UWAGA, WAKACJE!, które koniecznie zabierzcie ze sobą na urlop – obóz, kolonie czy wczasy.

2018-04-27 11:53:37

Rusza rekrutacja do Medycznego Patrolu!

Dołącz do Medycznego Patrolu i pomóż nam zadbać o bezpieczeńśtwo uczestników 24. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

2018-05-11 18:10:37

Rondo im. WOŚP w Skarżysku Kamiennej

To już informacja oficjalna – dziś, w piątek 11 maja, w Skarżysku Kamiennej dokonano uroczystego nadania imienia Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rondu u zbiegu ulic Paryskiej, Metalowców i Norwida. Decyzję Rady Miasta o nadaniu imienia WOŚP podjęto jednomyślnie.

2018-04-27 10:13:29

To już ostatni moment by przekazać 1% podatku!

Już tylko do końca kwietnia możesz przekazać 1% swojego podatku na rzecz WOŚP wspierając podnoszenie standardu opieki na oddziałach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży.

Zobacz też