Do 29. Finału WOŚP pozostało
72 dni
Festiwal

Scena Viva Kultura 2016 - czwartek

2016-05-16 13:23:24


Program sceny Viva Kultura – Przystanek Woodstock 2016


Czwartek, 14.07.2016
13:00 – 15:30 – PROGRAM ARTYSTYCZNY
16:00 – 16:40 – MATE
17:00 – 17:40 – RESZTA POKOLENIA
18:00 – 19:00 – SROGO
19:20 – 20:20 – GORGONZOLLA
20:40 – 21:40 – SCREAM MAKER
22:00 – 23:00 – WIEWIÓRKA NA DRZEWIE
23:20 – 00:30 – DUBSKA
MATE
Piszą o sobie:  Zespół  MATE  szczęśliwie istnieje od 2006 roku. Od tego czasu zagraliśmy już mnóstwo koncertów w całej Polsce, podczas różnych festiwali, konkursów, plenerów. Z licznymi  sukcesami  zespół MATE  reprezentował woj. lubuskie w ogólnopolskich konkursach. Udało nam się jako zespół występować przed gwiazdami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: KULT, VOOVOO, ŚWIETLIKI, ENEJ, ARMIA.

Działamy bardzo prężnie i wciąż wzbogacamy nasze brzmienie o nowe instrumenty, a nasz dorobek artystyczny został już niejednokrotnie zauważony i doceniony.  Między innymi: w 2008 roku zespól stworzył muzykę do spektaklu "Wizyta starszej pani" w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze, która to cieszyła się dużym powodzeniem i uznaniem krytyków teatralnych.

W roku 2010 na ogólnopolskim festiwalu WAKE UP & LIVE, zespół MATE zajął  II miejsce, a Rafał Żurawiński został wybrany najlepszym wokalistą tego festiwalu. Zespół MATE  całej Polsce dał się poznać dzięki udziałowi w programie "Must be the music". W 2015r zostaliśmy  laureatem  plebiscytu „ALE SZTUKA !” trzech lubuskich redakcji: "Gazety Wyborczej", TVP Gorzów i Radia Zachód .
 
   
RESZTA POKOLENIA
RESZTA POKOLENIA – płockie trio, które nie powstałby pewnie, gdyby nie niedzielne domatorskie warsztaty gitarowe Kura i Pitera z którymi postanowiliśmy wyjść krok dalej niż granie dla sąsiadów zza ściany. Początkowo z granego ostrego szybkiego punka ewoluowaliśmy w bardziej rytmiczne klimaty, które można zaszufladkować w przedziale punk rock z dozą ska. Z pośród koncertów na których mieliśmy okazję wystąpić należałoby tu wspomnieć, że braliśmy udział w warszawskich eliminacjach do Rock'n'Roll Music Festival, Fonografika Young Stage, trzykrotnie zaprezentować się naszej płockiej publiczności na "Festiwalu - Rockowe Ogródki", a także mieliśmy okazję zagrać na Festiwalu Rockowisko w Hajnówce 2011 i Ost-Rock UndergroundFest 2012 w Ostródzie, gdzie po głosowaniu publiczności zajęliśmy drugie miejsce. Na przełomie czerwca i lipca 2012 roku zapisaliśmy w studiu- band.pl -jedenaście utworów, które zostały wydane na krążku pt.„Prawda”. Po kilku roszadach w składzie na koniec 2013 roku zespół uformował się kadrowo i w tym składzie występuje do dziś. Od początku roku 2014 pełną parą tworzymy nowe numery, aby móc się pokazać szerszej publiczności m.in. na WOŚP -Płock, WAKE STAGE Festival 2014 w Bydgoszczy, Rock nad Sanem #2, Festiwal "Lipa" 2014 (nagroda główna), Festiwal Riff Master 2014 (nagroda główna),Krata Browara #5, BimberFest 2015, HardBowl 2015, a także na kilku koncertach klubowych. Należy dodać, że trafiliśmy z utworem "Od rana" na listę przebojów "Złota 50-tka" nadawanej prosto z wysp brytyjskich „Polisz Czart”, a z kawałkiem „Czy tak miało być ” zajęliśmy na 50 utworów-12 pozycję!! Na tę chwilę, jesteśmy w trakcie zapisu nowego materiału na płytę, którą chcemy wydać jeszcze w tym półroczu? 

Jednym słowem płocki o(d-b)jazdowy PKS;-)
 


   

SROGO
Grupa funkcjonuje na polskich scenach muzycznych od 2013 roku.

W grudniu 2015 r zespół wydał swoją pierwszą EPę skłądającą się z 7 numerów, wszystkie w języku polskim. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów a wśród nich supportowanie takich zespołów jak Lipali, Alcoholica, Mech, Sztywny Pal Azji, czy The Sixpounder.

Muzyka SROGO oparta jest o ciężkie, brudne brzmienie gitar, core'ową sekcję i melodyjny, choć agresywny wokal oraz polskie pełne niedomówień i przenośni teksty. Charyzmatyczny wokal na scenie, kontakt z publicznością i twórcza szczerość, to to co przemawia przez
zespół w trakcie jego występów.
 


   
GORGONZOLLA
Mocne uderzenie szczerości z domieszką ciężkich riffów a to wszystko w ojczystym języku.
Zespół Gorgonzolla to mieszanka Rocka, Metalu i Rapcoru, szczere teksty obok których
nie da się przejść obojętnie to dewiza zespołu.

Enegria jaka płynie ze sceny to zaraźliwa choroba którą każdy złapie.

Wśród inspiracji głównych kapeli wymienić należy: KnŻ, System Of A Down, Sweet Noise i Pearl Jam.
 


  
 
SCREAM MAKER
Scream Maker to warszawska formacja grająca klasyczny heavy metal. Zespół ma na swoim koncie dwa entuzjastycznie przyjęte wydawnictwa płytowe, z których ostatnie - "Livin' in the Past" zostało wydane na całym świecie w amerykańskiej wytwórni Perris Records, a jego okładkę zaprojektował prof. Rosław Szaybo, światowej sławy projektant odpowiedzialny m. in. za okładkę "British Steel" Judas Priest!  W ciągu zaledwie czterech lat zespół zagrał 200 koncertów, w tym dwie długie trasy w Chinach, gdzie zresztą jako pierwszy polski artysta w historii oficjalnie wydał  album - "We Are Not The Same". Za brzmienie zespołu na płytach odpowiedzialny jest Alessandro Del Vecchio, współpracownik członków Deep Purple, Journey, czy Black Sabbath oraz Radek Kordowski, wybitny warszawski inżynier dźwięku i producent. Nowy album - "Back Against the World"  - który ukaże się wiosną przyszłego, został sfinansowany przez fanów zespołu w największej dotąd kampanii crowdfundingowej w polskim heavy metalu.

Zespół od 2010 r. wydał w sumie 3 albumy (1 Ep: We Are Not The Same, 2x longlplay: Livin in the Past i Back Against The World), zagrał 200 koncertów, w tym z Judas Priest, Saxon i Motorhead, a także zaliczył dwie trasy po Chinach. Współpracował z Jordanem Rudessem (Dream Theater), a o brzmienie jego płyt dba Alessandro Del Vecchio,Włoch współpracujący na co dzień z muzykami Black Sabbath, czy Deep Purple. W 2012 zaliczył ścisły finał Antyfestu (Antyradio), a w "Teraz Rock" określono go nadzieją polskiego metalu. Scream Maker zorganizował dwie edycje festiwalu Doładowanie, który promował młode polskie zespoły rockowe (na 5 koncertach wystąpiło ich ponad 20), a także dwie edycje memoriału Ronniego Jamesa Dio.
 
   
WIEWIÓRKA NA DRZEWIE
Wiewiórka Na Drzewie jest niezwykle energicznym zespołem, który podczas swoich występów błyskawicznie nawiązuje świetny kontakt z publicznością. Nie ma takiej imprezy, której Wiewiórka nie potrafiłaby rozkręcić! Wiele osób kojarzy nas z Wiewiórstockiem – od siedmiu lat podczas Przystanków Woodstock budujemy Leśną Scenę, na której występujemy z zaprzyjaźnionymi zespołami. Ponadto (od trzech lat) cyklicznie organizujemy akcję Hałas Miasta, czyli jedną z największych charytatywnych imprez na Śląsku!

Odkąd w 2008 r. rozpoczęliśmy wspólne koncertowanie jako Wiewiórka Na Drzewie, zapewniamy oprawę muzyczną podczas bieszczadzkich Biegów Rzeźnika. Jesteśmy też zamieszani w organizację części muzycznej Półmaratonów Gliwickich oraz wielu innych sportowych imprez, co przekłada się na popularność i pozytywny odbiór w środowisku osób prowadzących aktywny tryb życia. Niedawno nasz utwór Rzeźnik zajął piąte miejsce w rankingu najlepszych utworów do biegana prestiżowego magazynu Runner’s Word, wyprzedzając m.in. Happy, Seven Nation Army i Eye of the tiger.

Od początku naszej działalności zagraliśmy setki koncertów na dużych i małych scenach zarówno w Polsce, jak i zagranicą (Niemcy, Czechy, Ukraina). Właśnie wydaliśmy naszą II płytę To Mi Szumi, która ma zapewnić Wiewiórce wieczną sławę i uznanie w każdym lesie!
 


      
 

DUBSKA
DUBSKA to jeden z najbardziej barwnych polskich zespołów reggae. 27 maja do sklepów trafi ich nowy album zatytułowany „Ulicami”. Muzycy zaprosili do współpracy Aleksandra "Mothashippa" Molaka, jednego z najzdolniejszych producentów młodego pokolenia, znanego ze współpracy z Pablopavo, Mariką, czy zespołem Mama Selita.

Dymitr, wokalista zespołu, jest też bardem , który od lat spaceruje z gitarą akustyczną po ulicach różnych miast. Nowe piosenki inspirowane są życiem napotkanych tam osób i własnymi doświadczeniami. Po spotkaniu z Aleksandrem „Mothashippem” te historie zamieniły się w nowoczesną produkcję a zespół Dubska otworzył się nowe muzyczne przestrzenie.

"Ulicami" to album zatopiony w kulturze miejskiej. Słychać tutaj już nie tylko wyraźną inspirację muzyką reggae, ale również hip-hopem, soulem i muzyką klubową. Brzmienia akustyczne przenikają się z syntetycznymi a chwytliwe, popowe melodie z uliczną zadziornością.

Zespół Dubska ma na koncie kilka płyt i wiele przebojów, które chętnie są grane przez stacje radiowe. Największy sukces odniósł utwór „Avokado”, który przez kilka miesięcy znajdował się na Liście Przebojów Trojki oraz został zamieszczony na dwóch składankach wydanych z okazji 30-lecia LP3. Sporą popularność zdobyły też „Mama”, "Johny" i "Loko-Loko". Piosenki Dubska trafiają do bardzo różnych grup wiekowych, czego dowodem choćby fakt, że trafiały na playlisty radiowej Jedynki, Trójki, Czwórki, stacji lokalnych oraz rozgłośni studenckich i internetowych.

Zespół ma na koncie setki koncertów w Polsce. Koncertował również w Rosji, Czechach, Austrii, Grecji i Niemczech. Wielokrotnie występował na największych polskich festiwalach, takich jak Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Reggaeland i wiele innych.
 


   
POKAŻ PODOBNE
2020-09-11 16:00:00

Pilotażowe szkolenie PP

Pandemia Sars-Cov-2 bardzo poważnie wpłynęła na nasze plany szkoleniowe oraz inne aktywności związane z Pokojowym Patrolem. Kilkanaście dni po zakończeniu lutowego szkolenia dla wolontariuszy podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu kolejnych spotkań w naszym Centrum Wolontariatu. Kilka tygodni po Najpiękniejszej Domówce Świata podjęliśmy decyzję o wznowieniu szkoleń dla wolontariuszy chcących działać jako Pokojowy Patrol.

2020-08-28 15:00:00

Przygotuj się do nowego roku z warsztatami ASP

Rozpocznij rok szkolny z nową wiedzą, dzięki warsztatom Akademii Sztuk Przepięknych. Obejrzyj retransmisję wybranych warsztatów m.in. z zakresu: zdrowia, ekologii, kultury, psychologii i rozwoju osobistego, praw człowieka czy edukacji globalnej, które odbyły się online w ramach 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE - Najpiękniejszej Domówki Świata.

2020-09-16 09:30:58

Ogłaszamy 55. Konkurs Ofert

Ponownie będziemy kupować sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Tym razem będą to wyroby medyczne przeznaczone dla oddziałów neurologicznych i neurochirurgicznych.

2020-10-07 12:30:00

Znamy temat 29. Finału WOŚP

Wiemy, na co zagra WOŚP w 2021 roku. 7 października na terenie Fundacji WOŚP w Warszawie Jurek Owsiak ogłosił cel 29. Finału WOŚP, który odbędzie się 10 stycznia 2021 roku. Tym razem Fundacja będzie zbierać na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Zobacz też