Do 29. Finału WOŚP pozostało
72 dni
Festiwal

Scena Viva Kultura 2016 - środa

2016-05-11 23:00:00
 
 

Program sceny Viva Kultura – Przystanek Woodstock 2016


Środa 13.07.2016
13:00 – 15:30 – PROGRAM ARTYSTYCZNY
16:00 – 16:40 – THE MUGSHOTS
17:00 – 17:40 – SERSO
18:00 – 19:00 – VESPA
19:20 – 20:20 – KONOPIANS
20:40 – 21:40 – ALICETEA
22:00 – 23:00 – KARCER
23:20 – 00:30 – GA-GA ZIELONE ŻABKIThe Mugshots
The Mugshots to 7-osobowa muzyczna petarda rodem ze Stolicy. Zespół zaczął aktywną działalność na początku 2010 roku i od tamtego czasu ma na koncie dziesiątki koncertów zagranych w całej Polsce i poza jej granicami, wydaną własnym nakładem EPkę ("Kto nie próbuje, ten nie wie, jak to smakuje", 2011r.), kilka radiowo-telewizyjnych przebłysków i czekający premierę debiutancki album„Niewiadomo Skąd”. Nie odcinając się od swoich ska-punkowych inspiracji, The Mugshots wyrobili sobie własne, charakterystyczne brzmienie – energetyczne i nieprzewidywalne, oparte na 3 wokalach, sekcji dętej i radosnej niekonsekwencji kompozycyjnej. Trudno sobie wyobrazić ich muzykę bez wpływu zespołów takich jak Mad Caddies, Streetlight Manifesto, czy Reel Big Fish, ale dystans i doza muzycznej bezczelności z jaką członkowie The Mugshots podchodzą do tematu sprawiają, że każdy ich koncert jest czymś niespotykanym, a sam zespół trwa i rozwija się w najlepsze pomimo rozlicznych perturbacji.
 
   Serso
Zespół SERSO powstał właściwie na 18. Przystanku Woodstock gdzie poznali się jego członkowie. Gramją mieszankę punk/ska. Pochodzą ze Śląska, a konkretnie z Pszczyny.

Do sukcesów zespołu możemy zaliczyć uzyskanie I miejsca w przeglądzie muzycznym "GIMP 2013" (genialna impreza młodych piosenkarzy) oraz zdobycie nagrody publiczności w przeglądzie "Żubrowisko 2013" i "Żubrowisko 2014".

Skład:
Damian Nocula - wokal/instrumenty klawiszowe
Mateusz Stalmach - wokal/gitara rytmiczna
Patryk Pala - perkusja
Krzysztof Rej - bas
Mateusz Czysz - gitara prowadząca
 
   


Vespa
VESPA to jeden z pierwszych zespołów, które podjęły się straceńczej misji przeszczepiania na nadwiślański grunt rytmów ska. Vespa to po włosku osa; to także nazwa kultowego wśród brytyjskiej subkultury modsów skutera. Debiutowali w 1995 roku, w 1997 nakładem nieistniejącej już wytwórni QQRYQ ukazała się kaseta „Vespa”. Jeden z pierwszych polskich materiałów utrzymanych w stylistyce ska spotkał się z doskonałym przyjęciem amatorów gatunku. Na kasecie znalazły się bezpretensjonalne i żywiołowe piosenki wykonane przez przepisowy skład ska z sekcją dętą na czele. W 2003 Jimmy Jazz Records wydało drugą płytę zespołu – „Bujaj się”. Vespa pokazała, że nie stoi w miejscu: pojawiły się wyraźne odwołania do klasyki gatunku i jazzujące aranżacje sekcji dętej. Po raz pierwszy „Osa” sięgnęła do swingu, który zgrabnie połączyła z pulsacją ska. Efektem tego mariażu była piosenka „To miasto”, do dziś jedna z popularniejszych w repertuarze Vespy. W listopadzie 2007, już jako Showbiz Monstaz Records, Vespa hucznie świętowała premierę albumu „Potwór”, który zapowiedziany był singlem „Gorące lato w mieście”. 3. materiał zespołu to kolejny krok w stronę swego stylu – połączenia jamajskiej pulsacji ska i rocksteady z amerykańskim "swing revivalem". "Potwór" ozdobiony okładką zaprojektowaną przez Bartosza Minkiewicza, współautora popularnej serii komiksowej „Wilq Superbohater”, przyniósł zespołowi takie hity jak „Nie kłam”, czy „Kaliber 32”. W trakcie przygotowań do wydania czwartej płyty długogrającej Showbiz Monstaz Records wydała debiutancki materiał Vespy po raz pierwszy na CD, z tej też okazji zespół zagrał specjalną trasę „Rimemba de dejs?”. 1. marca 2010 ukazała się czwarta płyta grupy, „Starsi grubsi bogatsi”. Promował ją singiel „To tyle dziś kosztuje” grany w wielu lokanych i ogólnopolskich rozgłośniach radiowych. Pod koniec 2010 zespół stanął przed kamerami telewizyjnymi w programie „Dzień dobry TVN”.

Koniec roku 2015 przyniósł sporą niespodziankę, bo po kilkumiesięcznej ciszy zespół ogłosił, że rejestruje w studio nową płytę, która ma się ukazać wiosną 2016. „Diamenty i jedwabie” to 12 utworów utrzymanych w szeroko pojętej sytlistyce retro, bo można tam znaleźć zarówno ska, jak i swing, mento, czy nawet country. 8. marca z okazji Dnia Kobiet zespół zaprezentował pierwszy z nowo zarejestrowanych utworów „Dziś jest ten dzień”. W kwietniu Vespa rozpoczyna trasę promocyjną, która powinna trwać do końca roku i obejmować
 
 
   


Konopians
KoNoPiAnS - jeden z bardziej oryginalnych i rozpoznawalnych zespołów reggae w PL’. Istnieją od 20 lat (rocznik’96) tworząc interesującą i bogatą historię swojej działalności. Swoją muzykę określają jako Old.School.Reggae!

Grają mixture Ska, EarlyReggae, Rocksteady, utrzymaną w klasycznym jamajskim stylu, brzmieniu i inspiracji. A w odniesieniu do naszego polskiego podwórka - wypracowali swój własny styl. Reprezentują słynną Zagłębiowską Scenę Ska&Reggae. Należą do najbardziej wytrwałych i konsekwentnych jej przedstawicieli.

KoNoPiAnS to zespół koncertowy! Słynie z energicznych, żywiołowych, przepełnionych improwizacją i dobrą zabawą Live! Na koncie mają ok 400’koncertów zarówno w kraju jak i za granicą. Wywodzą się z Czeladzi.

W tym roku zespół świętuje swoje 20-lecie! 

Zespół ma na koncie cztery autorskie wydawnictwa:
• LP- „Mental Skataklism” (2o14r. KoNoPiAnS & S-tone Studio)
• LP- „eSTiOuPi” (2o11r. BTW’Publishing)
• LP- „OneWay” (2oo6r. RockersPublishing/Lou&RockedBoys)
• EP- „Quantalaya” (2oo4r. ZSR.R)

Aktualny skład KoNoPiAnS czyli tzw: MUZYKANIANS:
Marcin *Cozer* Markiewicz – vokal&toasting,liryka,trąbka 
Mariusz *Młajli* Orzełowski - gitara solo 
Tomasz *Rudi* Fabryczny - bass,vokal
Kamil *Zwierzak* Gorgoń - perkusja 
Konstanty *Baniak* Janiak – puzon
Seba *Miles* Lorek - instrumenty klawiszowe
Romek Czopik - gitara rythm 
 


      


Alicetea
Zespół powstał w 2003 roku w Radomiu, tworzy go siedmiu muzyków z których absolutnie każdy pochodzi z innej muzycznej bajki, z tego połączenia powstaje niewyobrażalnie energetyczna i stylistyczna fuzja ,od reggae, ska przez funkowe rytmy do kompozycji z potężnym kopem. W 2008 roku zespół po wielu zagranych koncertach w Polsce i zagranicą, wydał swoją debiutancką płytę pt. „Muzyka Moja Broń”. Po świetnie przyjętych przez Jury i publiczność występach w programie muzycznym Must Be The Music, 20 kwietnia 2013 wydał swój drugi oficjalny album pn. "Wyspy Planety Układy".

Zespół przez kilka lat swojej działalności zagrał kilkaset koncertów w wielu miejscach w Polsce, a także poza granicami kraju między innymi w Niemczech i na Słowacji. W tym czasie zespół brał udział w wielu festiwalach na których został zauważony i doceniony. I tak w 2004 roku zdobył Złoty Kaganek dla Najlepszego Zespołu Studenckiego, 2 lata później otrzymał specjalne wyróżnienie Festiwalu Kultury Niezależnej CK Alternatiff i wyróżnienie Muzycznych Elsaurii. Następnie w 2007 r. zajął I miejsce na Festiwalu Reggae w Kielcach i zdobył wyróżnienie na festiwalu Chełmstok. Rok 2008 przyniósł I miejsce podczas festiwalu Reggae na Piaskach oraz specjalna nagrodę podczas Ostróda Reggae Festiwal. Wspomniany rok 2008 był niezwykle ważny dla zespołu, gdyż 14 kwietnia ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. Muzyka Moja Broń – świetnie przyjęta przez krytyków i fanów. Kolejne lata działalności to niezliczona ilość koncertów a także specjalne wyróżnienie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia „Przebojem na antenę” 2009 gdzie utwór „Tyle dróg’ został okrzyknięty Przebojem Lata. Ostatnie lata działalności, to oprócz świetnie przyjętego występu w programie Must Be The Music, koncerty i przygotowywanie materiału na drugi album zatytułowany „WYSPY PLANETY UKŁADY”, którego premiera miała miejsce 20 kwietnia 2013 r. Produkcja zawiera 11 premierowych numerów - które zabiorą nas w muzyczną podróż, będącą niewyobrażalnie energetyczną i stylistyczną fuzją reggae’owych wibracji, funkowych rytmów, ska, hip-hopu jak również kompozycji zagranych z potężnym wykopem. Wyspy Planety Układy" to słowa klucze do treści zawartej w utworach, które opowiadają o relacjach i stosunku do świata, związkach międzyludzkich, jak i naszych wewnętrznych przemianach. Obecnie zespół przygotowuje się do wydania 3 albumy, które premiera planowana jest pod koniec roku.
 


   


Karcer
KARCER – jeden z kilku zespołów, który od 1982 roku stale jest  obecny jest na polskiej scenie punk rockowej. Twórczość umocnił po 1985 roku: dwukrotnie występując w kolejnych latach w Jarocinie, za drugim razem znajdując się w Złotej Dziesiątce. Koncertując wielokrotnie na innych rockowych festiwalach (jak Róbrege, Rock Bez Igły) w kolejnych latach podkreślił swoje miejsce w czołówce punkowej awangardy. KARCER ma w dorobku kilka wydanych własnym sumptem kaset, 6 oficjalnych albumów (ostatni z 2014 „Herezje”), oraz EP’ki  („Mikołajowy Squad”, „13 Grudnia”). Aktualnie KARCER przygotowuje nowy, siódmy album, planując wydawnictwo w bieżącym roku.

KARCER obecnie to kwartet: Krzysztof Żeromski (teksty, wokal, gitara), Adam Lao (bas), Daniel Łukasik (perkusja), Robert Kowalczyk (gitara).
 
      


GA-GA ZIELONE ŻABKI
Zielone Żabki to punkowy zespól z Jawora, powstały w 1987 roku. Tworzyli go Smalec, Tomasz Gala "Galik", Marek Miedziński "Mister" i Wojciech Miedziński "Viciu".

Na początku zespół nazywał się "Nieelektryczna Grupa Muzyczna". Nieelektryczna Grupa Muzyczna była grupą dającą akustyczne koncerty na rynku w Jarocinie 1987 r. w składzie Smalec – bas akustyczny, Brambor oraz Mister na gitarach akustycznych, jednak gdy Brambor odszedł z zespołu, nazwa została zmieniona na Zielone Żabki.

Zespół koncertował przez dwa lata, podczas których wiele kaset z ich utworami było rozprowadzanych przez młodzież. W 1988 roku Zielone Żabki zajęły pierwsze miejsce na Festiwalu w Jarocinie. Zespół grał później koncerty w całej Polsce, a nawet miał nagrać płytę dla jednej z francuskich niezależnych wytwórni - jednak z powodu braku porozumienia w grupie, w 1989 roku zespół rozpadł się. Smalec założył punkowy zespól Ga-Ga, a Mister - Positive Vibration.

W latach 1995-96 odbyły się sesje nagraniowe, podczas których została nagrana płyta Lekcja Historii z 20 piosenkami, 5 dodatkowymi nagraniami w formacie MP3 oraz teledyskiem do piosenki "Kultura". W sesjach uczestniczył: Smalec, Mister i Jagat Pita. Płyta ukazała się w czerwcu 2003 roku. Wtedy to Smalec i Mister wraz z kumplami z Radical News ruszyli w trasę koncertową, przypominając swe utwory na koncertach w polskich miastach.

Ga-Ga to zespół punkowy założony w 1991 w Jaworze, po rozpadzie grupy Zielone Żabki.

Pierwotny skład:
* Mirosław Malec (S'malec) śpiew, gitara;
* Piotr Dobosz (Pietka) gitara;
* Piotr Wołyniec (Broda) perkusja.

W 1992 laureat Festiwalu w Jarocinie. Na kolejnym wystąpili już jako goście. W połowie roku 1994 Smalec związał się z Towarzystwem Świadomości Kryszny, co wyraźnie wpłynęło na muzykę zespołu (szczególnie ostatnia płyta Reinkarnacja). W 1996 roku zespół przestał istnieć, Smalec wraz z Pietką założyli nową grupę Radical News. W 2005 roku ukazał się album Czas Walki zawierający studyjny materiał nagrany w 1996 roku i nigdy nie publikowany.

Teksty Ga-Ga wyrażały radykalne poglądy społeczne Smalca. Były wyrazem rozczarowania i anarchistycznego buntu przeciwko istniejącemu systemowi politycznemu (np: Świnia u Władzy, Faraon czy Marsjanie), niektóre nie odżegnywały się od przemocy (Siła Za Siłę, Polskie Ulice To Wojna). Ostatnia płyta jest w zupełnie innym tonie, ciągle antysystemowa, lecz metodą walki jest tu rozwój własnej świadomości, a nie bezpośrednia konfrontacja. 1997 zespół zawiesił działalność, żeby w 2005 wystąpić na scenie Kryszny podczas festiwalu Woodstock. Reaktywacja grupy nastąpiła w związku z wydaniem płyty Czas Walki.

Dyskografia:
* Rebelia (1993)
* Oj! Oj! Oj! (1993)
* Jarocin '93 (1993)
* Reinkarnacja (1995)
* Czas Walki (2005)

W tym momencie Smalec z kolegami koncertuje pod szyldem Ga-Ga/Zielone Żabki. 

 


   
POKAŻ PODOBNE
2020-10-07 09:00:00

Sprzęt od WOŚP za 16 mln PLN dla CZD

Kilkanaście godzin trwał 54. Konkurs Ofert, w ramach którego Fundacja WOŚP dokonała zakupu aparatu do badań PET-CT, pozwalającego na precyzyjne lokalizowanie ognisk chorób nowotworowych u dzieci. Sprzęt o wartości blisko 16 mln PLN działać będzie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

2020-09-30 16:45:07

Dwa nowe wyjątkowe miejsca w Kołobrzegu nawiązujące do działalności Fundacji

Jurek Owsiak oraz prezydent Anna Mieczkowska 30 września symbolicznie otworzyli rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kołobrzegu.

2020-10-13 13:57:13

Uczestnicy Pol'and'Rock Festival i Finałów WOŚP ratują życie!

67 przyjaciół Orkiestry uratowało innym życie, zostając dawcą szpiku! 13 października obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku, czyli dzień poświęcony osobom, które zdecydowały się przekazać swoje komórki macierzyste.

2020-10-15 16:57:23

55. Konkurs Ofert zakończony

W dniach 13-14 października zrealizowaliśmy zakupy sprzętu za środki zebrane w trakcie 28. Finału WOŚP. Ich efektem jest zamówienie o wartości 27 039 788 PLN na kilkadziesiąt urządzeń, które już za 3 miesiące trafią do szpitali w całej Polsce.

Zobacz też