W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Festiwal

Sportowo-Woodstockowy zawrót głowy

2015-07-30 21:15:00
 
Patrząc na to co dzieje się na terenie ASP nie mamy wątpliwości, warsztaty, wszelakie aktywności i atrakcje organizowane w ramach projektu Akademii Sztuk Przepięknych mają sens! :) Korzystacie, bawicie się tym, co nas bardzo cieszy. Czas więc poznać organizacje, które za tym stoją.

Poranna medytacja “Kto rano wstaje, ten spokoju zaznaje”
Kojące poranki będzie prowadził dla Was Maciek Fleiszfreser, weganin-buddysta-anarchista, koordynator streetworku w Otwartych Klatkach i niesłychanie spokojny człowiek. Pod jego przewodnictwem doznacie wyciszenia umysły, pozbędziecie się napięć i przygotujecie na kolejny dzień wrażeń. Spotkania odbywają się codziennie o godzinie 8:00 w EkoWiosce Greenpeace. Zabierzcie ze sobą karimatę, koc lub duży ręcznik. 

Zumba na rozgrzewkę
Jest to taniec, który dzięki swoim prostym krokom i pozytywnej energii, którą ze sobą niesie – podbija serca Polaków. Zumba inspirowana jest tańcami latynoamerykańskimi a jednocześnie zawiera w sobie bardzo dużo elementów fitness. Można z niej znaleźć nawiązania także do hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, a nawet sztuk walki czy elementów Bollywood. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy rano nie wiedzą co zrobić ze swoją energią. Poranne zajęcia z Zumby organizowane są przez Uniwersytet SWPS, odbywają się w Dużym Namiocie ASP codziennie o godz. 9:00.

Joga dla każdego
Chcesz aktywnie rozpocząć dzień, mieć więcej entuzjazmu i pozytywnej energii na Woodstockowe atrakcje? Zabierz matę lub karimatę pod pachę i wpadnij do Namiotu Warsztatowego ASP o godz. 9:00. Art Of Living zrobi resztę. Jest to organizacja pozarządowa o zasięgu globalnym, która prowadzi działalność w dziedzinie edukacji, rozwoju osobistego, zdrowia, pomocy społecznej i ochrony środowiska. Fundacja ma siedziby w 152 krajach, a jej programy swoim zasięgiem objęły już ponad 370 milionów osób na całym świecie. Fundacja założona została w Bangalore w Indiach w 1981 roku. Założycielem Fundacji jest znany filantrop, działacz społeczny, Sri Sri Ravi Shankar.

Następnie możesz przenieść się do Kids zone w EkoWiosce Greenpeace, gdzie o godz. 10:00 odbędą się warsztaty Jogi na wesoło. Zajęcia poprowadzi dla Was Zuzanna Szczepańska, miłośniczka jogi, ćwicząca aktywnie od ponad 3 lat.

Lecz to nie wszystko jeśli chodzi o jogę: już po raz trzeci BlaBlaCar zaprasza Was na warsztaty z Jogi Śmiechu. Zajęcia odbywają się codziennie o godz. 10:00, 10:30, 16:00, 16:30 w namiocie BlaBlaCaru na terenie ASP. Rozśmieszać będzie Was Paweł Tempczyk z grupy „Śmiej się z pasją”. Każdy powinien tego spróbować, zapewniamy, to ciekawe przeżycie :) Więcej informacji o Pawle znajdziecie tutaj: http://blbl.cr/PawelJogaSmiechu

Woodstock w rytmie Hip-Hop & Breakdance
Zajęcia taneczne prowadzone są przez wielokrotnego mistrza Polski federacji tanecznej PZTS Jana "JotWu" Władonia. Warsztaty odbywają się w formie otwartej. Można dołączyć do grupy w każdej chwili i poprzez taniec wyrzucić z siebie negatywną energię. Tańce hulańce odbywają się codziennie w Wiosce Monar o godz. 12:30.

Taniec Brzucha
Dowiecie się dlaczego w tańcu brzucha nie pokazujemy wewnętrznej części kostek u nóg i co zrobić kiedy włosy opadają na twarz. Nauczycie się krótkiej energicznej choreografii drum solo. Uwierzycie, że taniec jest dla każdego i każdy może tańczyć tak jak potrafi dobrze bawiąc się w grupie. Zajęcia prowadzi dla Was Adrianna Bernady codziennie  o godz. 14:00 w strefie SWPS.

Wytańcz to!
Sesja spontanicznego tańca, który pozwoli nam „otrząsnąć się” ze zbędnych napięć schowanych w ciele i dzięki temu dać wolną przestrzeń na więcej energii i entuzjazmu w naszym życiu. Zajęcia będą odbywać się 1 sierpnia o godz. 19:00 w Namiocie Art Of Living.

Himalayan Party
Wioska Himalayan Camp zorganizowała dla Was w tym roku bardzo dużo aktywności, odwiedźcie ich koniecznie.

Rusz się!
Zawody sprawnościowe „Nie siedź! Rusz się!” to zawody sprawnościowe organizowane na zasadach 6-boju grupowego. Zadaniem każdej grupy jest pokonanie toru składającego się z sześciu konkurencji w jak najkrótszym czasie.

Konkurencje wchodzące w skład 6-boju to:
1. Stalagmity
2. Platforma
3. Grupowy Szus
4. Skałki
5. Górskie Runo
6. Skok przez Przełęcz

Każdy z uczestników zawodów otrzyma pamiątkowy dyplom ukończenia zawodów. Dla drużyn które zwyciężą w swoich etapach, przewidziane są nagrody sponsora zawodów – marki Regatta Great Outdoor. Zawody odbywają się w wiosce Himalayan Camp codziennie od godziny 10:00 – 13:00 oraz od 16:00 – 19:00.

Nordic Walking
Szkolenia i treningi Nordic Walking dla wszystkich, którzy będą chcieli odkryć tajniki tego sportu. Zajęcia jak prawidłowo chodzić z kijkami, aby nie przeszkadzały w marszu. Profesjonalna kadra szkoleniowa z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking przez cały czas będzie do Waszej dyspozycji. Zajęcia odbywają się codziennie w Strefie Himalaistów o godz. 10:00.

III Woodstockowe Mistrzostwa Nordic Walking
Na zakończenie warsztatów z Nordic Walking podczas 21. Przystanku Woodstock – odbędą się III Woodstockowe Mistrzostwa Nordic Walking! Zwycięzcy otrzymają puchary i gadżety. 1.08.2015 r. godz. 11:00, Strefa Himalaistów - Przybywajcie :)

Slackline
Dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie, zazwyczaj o szerokości 2,5-3 cm, rozwieszonej i napiętej między dwoma punktami (drzewami, skalnymi turniami) na wysokości od kilkunastu centymetrów do kilkuset metrów. Wioska Himalayan Camp udostępnia kilka stanowisk, na których możecie codziennie od 10:00 poznać tę dyscyplinę sportu, a 30 lipca wziąć udział w zawodach!

Ścianka Wspinaczkowa
Gdy już zmierzycie się ze Slacklinem, możecie spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Przez cały czas będziecie pod opieką fachowej obsługi, która posłuży Wam poradami oraz szkoleniami. Gdy już będziesz mistrzem ścianki, zachęcamy do zawodów wspinaczkowych, które odbędą się 1 sierpnia o godz. 16:00 standardowo w Strefie Himalaistów.


Do zobaczenia na zajęciach! :)

(Olimpia / fot. www.lucyna-lewandowska.pl )

POKAŻ PODOBNE
Zobacz też