Dołącz do Pokojowego Patrolu jeszcze w kwietniu!
Przed nami 202. szkolenie Pokojowego Patrolu! Wszystkich tych, którzy chcą dołączyć do grupy wolontariuszy Fundacji WOŚP, zapraszamy na szkolenie w dniach 14-16 kwietnia.
Kilkanaście godzin trwał 54. Konkurs Ofert, w ramach którego Fundacja WOŚP dokonała zakupu cyfrowego aparatu do badań PET-CT, pozwalającego na precyzyjne lokalizowanie ognisk chorób nowotworowych u dzieci. Sprzęt o wartości blisko 16 mln PLN działać będzie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Wyjątkowo w ramach Konkursu Ofert organizowanego przez WOŚP, Fundacja dokonywała zakupu nie całej grupy urządzeń, lecz jednego, ale o ogromnym znaczeniu dla diagnostyki dzieci, sprzętu. Cyfrowy PET-CT to urządzenie, które pozwala na precyzyjne lokalizowanie ognisk chorób nowotworowych u dzieci - stanowi połączenie dwóch badań: pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) oraz tomografii komputerowej (CT). Dzięki temu urządzeniu, po zlokalizowaniu ognisk choroby nowotworowej, specjaliści są w stanie wdrożyć terapię celowaną, która precyzyjnie uderza w zmiany chorobowe. Jest to więc sprzęt realnie przyczyniający się do mniej inwazyjnego leczenia małych pacjentów.
Fundacja WOŚP, przeznaczając środki przekazane przez społeczeństwo, dokonała zakupu pierwszego w Polsce takiego urządzenia dedykowanego dzieciom. To sprzęt o wartości 15 890 000 złotych.
W efekcie wielogodzinnych negocjacji, zwyciężyła oferta firmy Siemens. Urządzenie działać będzie w jednym z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce, Instytucie “Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”.
6 października Fundacja kupiła urządzenie do najnowocześniejszej diagnostyki dzieci, które będzie pierwszym takim urządzaniem dla dzieci w Polsce i jednym z pierwszych w Europie. PET-CT, pracujący w Centrum Zdrowia Dziecka, będzie diagnozować dzieci przywożone z całej Polski. Aby było to możliwe spełniony musi być jeden podstawowy warunek - za wszystkimi dziećmi, które takich badań będą potrzebowały - musi iść cały system finansowania samego badania i wszystkich procedur z nim związanych. Na znieczulenie i inne ważne procedury trzeba zagwarantować pełne, całoroczne i wieloletnie finansowanie. Wtedy wszystkie dzieci będą mogły skutecznie korzystać z tej absolutnie kosmicznej technologii, a tym samym liczyć na wczesne i precyzyjne rozpoznanie choroby, co sprawi, że walka o ich zdrowie ma szanse być skuteczna. Dlatego zwracam się do Pana Ministra Zdrowia, aby pomógł Fundacji wprowadzić takie standardy już od przyszłego roku. Zakup takiego urządzenia nie był w żadnych planach systemowych, dlatego kiedy Fundacja zdecydowała się go nabyć dla CZD, chcemy zapewnić jego skuteczne funkcjonowanie w największym szpitalu dziecięcym w Polsce. - Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP
Jesteśmy wdzięczni Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy za zorganizowanie Konkursu Ofert oraz zakup aparatu do badań PET-CT. PET-CT to połączenie dwóch badań diagnostycznych: pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) oraz tomografii komputerowej (CT). Dzięki temu urządzeniu nasi specjaliści będą mogli dokładnie zlokalizować ogniska choroby nowotworowej, monitorować efekty leczenia, a także pogłębić diagnostykę innych schorzeń u naszych małych pacjentów. Będzie to pierwszy cyfrowy PET-CT w ośrodku pediatrycznym w Polsce, koszt tego aparatu to rząd kilkunastu milionów złotych. - dr n. med. Marek Migdał, Dyrektor Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka
Do tej pory Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała do Centrum Zdrowia Dziecka ponad 1.200 urządzeń o łącznej wartości ponad 53 milionów złotych.
Przed nami 202. szkolenie Pokojowego Patrolu! Wszystkich tych, którzy chcą dołączyć do grupy wolontariuszy Fundacji WOŚP, zapraszamy na szkolenie w dniach 14-16 kwietnia.
Tegoroczny Finał WOŚP obfitował w ciekawe wydarzenia i projekty. Po raz pierwszy pojawiła się akcja "Dobra bułka zdrowiu służy", w której piekarnie mogły wesprzeć cel 31. Finału WOŚP przekazując przychód ze sprzedaży bułki "Finałówki" - czas na podsumowanie tej akcji!
Dziś Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci, ustanowiony by zwrócić uwagę społeczeństwa na to, jak destrukcyjne i niebezpieczne jest stosowanie przemocy przeciwko najmłodszym. W tym roku mija 20 lat odkąd Fundacja WOŚP zainicjowała akcję Miś – Nie bij mnie, mającą na celu zwiększenie świadomości dorosłych oraz dzieci, pokazującą krzywdzące skutki kar cielesnych na nieletnich.