W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Fundacja
Medycyna

Środa z pompą - poznaj nasz Program

2015-06-03 11:08:29


Za nami 10 lat Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą, który umożliwia bezpłatne leczenie pompami insulinowymi kobietom ciężarnym z cukrzycą typu 1. Wiele kobiet wciąż nie wie o tym, że za darmo mogą wypożyczyć naszą pompę insulinową i dlatego postanowiliśmy każdą pierwszą środę miesiąca ogłaszać "Środą z pompą"! 


Jeśli chorujesz na cukrzycę typu I a planujesz ciążę lub jesteś już we wczesnej ciąży, dzięki programowi WOŚP w jednym z trzydziestu ośrodków w Polsce  możesz całkowicie bezpłatnie wypożyczyć pompę insulinową wraz z zestawem infuzyjnym.

Pompa insulinowa nie tylko poprawia komfort życia przyszłej mamy, ale też zwiększa szanse na urodzenie zdrowego dziecka. Dzięki Fundacji WOŚP z tej najnowocześniejszej terapii leczenia w ostatnich 10 latach skorzystało ponad 1600 kobiet, a na świat przyszło 704 zdrowych dzieci. Od początku istnienia Programu Fundacja WOŚP zakupiła 765 pomp na potrzeby kobiet z cukrzycą typu I planujących ciążę.

Źle leczona cukrzyca i wysokie wartości glikemii w okresie przygotowywania się i w pierwszych tygodniach ciąży zwiększają ryzyko poronienia oraz wystąpienia wad wrodzonych u dziecka. Rośnie również ryzyko groźnych powikłań dla przyszłej matki.

Prawidłowe wartości glikemii w ciąży zapewniają prawidłowy rozwój dziecka, dobre samopoczucie i komfort życia codziennego. Terapia pompą insulinową uwzględnia zmienne zapotrzebowanie na insulinę w nocy i między posiłkami oraz odpowiednie dawkowanie insuliny na posiłki, różne pod względem objętości i jakości. Możliwość zastosowania ciągłego monitorowania glikemii (CGM) – stworzona przez Fundację -  i dostęp do ciągłego podglądu poziomu glukozy w pompie, pomaga podejmować działania zapobiegające niebezpiecznym dla dziecka wahaniom cukru u matki, stabilizuje glikemie i pozwala na wyrównanie cukrzycy na poziomie normoglikemii. Dlatego zaplanowanie ciąży i prawidłowe prowadzenie cukrzycy u kobiety oczekującej na dziecko ma tak ogromne znaczenie.

W Programie Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą uczestniczy 30 ośrodków w całej Polsce z profesjonalnie przeszkolonym personelem medycznym. Pełna lista wraz z danymi kontaktowymi dostępna jest na stronie internetowej www.wosp.org.pl w zakładce „Medycyna”/”Nasze Programy”/ lub na stronie www.cukrzycaiciaza.wosp.org.pl

Jeśli masz cukrzycę typu I i marzysz o tym, by zostać matką i urodzić zdrowe dziecko - zgłoś się do jednego z 30 współpracujących ośrodków, a tam na pewno zostaniesz bardzo dobrze do tego przygotowana! 

 
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też