Podczas 29. Finału zebraliśmy:
210 813 830 PLN
Fundacja
Finały

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

2021-02-27 10:00:00

 

27 lutego na całym świecie obchodzony jest dzień NGO, który ma przypomnieć i edukować o działaniach trzeciego sektora, a także uczcić pracę założycieli organizacji pozarządowych, ich pracowników oraz wolontariuszy. 

 

Jurek Owsiak oraz Lidia Niedźwiecka-Owsiak na 29. Finale WOŚP fot. Grzegorz Adamek

 

Organizacje pozarządowe w Polsce

Organizacje pozarządowe to wszystkie podmioty, które nie są organami lub jednostkami podległymi administracji publicznej (rządowej i samorządowej) oraz których działalność nie jest nastawiona na osiąganie zysku. 

W Polsce zarejestrowanych jest 143 000 organizacji. Stowarzyszenie Klon/Jawor szacuje, że około 70% z nich, czyli około 100 tysięcy stowarzyszeń i fundacji prowadzi aktywną działalność. Na stronie ngo.pl znajdziecie inne ciekawe fakty dotyczące organizacji pozarządowych, jak na przykład to, że 1% swojego podatku możecie przekazać 8 600 organizacjom, 38% z nich prowadzi fundraising, a 63% współpracuje z wolontariuszami i wolontariuszkami. 

Wczoraj, z okazji Światowego Dnia Organizacji Pozarządowych, ngo.pl zorganizowało debatę zatytułowaną "Po co nam organizacje społeczne?", gościnią której była rzeczniczka prasowa oraz dyrektorka komunikacji Fundacji WOŚP - Anna Jadwiga Orzech. 

 

 

Polacy ufają organizacjom pozarządowym

Fundacja WOŚP cieszy się największym zaufaniem społecznym spośród organizacji i instytucji objętych badaniem* Grupy IQS, które zrealizowano w pierwszych dniach lutego. Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy ufa 84% Polaków, a bezpośrednio po zakończonym 29. Finale WOŚP zaufanie to dodatkowo wzrosło. Na podium, zaraz za WOŚP, znajdują się: Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” oraz Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” z poziomem zaufania odpowiednio 83% i 81%.

To już kolejne badanie, w którym Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uznawana jest za organizację cieszącą się największym zaufaniem społecznym.

*Badanie przeprowadzone zostało w pierwszych dniach lutego 2021 roku na grupie 800 osób w wieku 16-55 lat.

 

 

Dziękujemy Wam

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa w zakresie ochrony zdrowia - realizujemy zbiórki Finałowe, kupujemy sprzęt na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce, a także prowadzimy osiem ogólnopolskich programów medycznych i jeden edukacyjny. W ciągu 28. Finałów WOŚP zebraliśmy i przekazaliśmy na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 MLD PLN i kupiliśmy ponad 65 200 urządzeń. 

To wszystko dzięki Wam! Dziękujemy wszystkim naszym sympatykom, osobom, które grają z nami od trzech dekad i tym, które zaczęły z nami grać w tym roku. Dziękujemy wolontariuszom i wolontariuszkom kwestującym z puszkami oraz członkom i członkiniom Pokojowego Patrolu. Dziękujemy też wszystkim organizacjom pozarządowym, które aktywnie działają w walce o lepsze jutro. Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

POKAŻ PODOBNE
2021-01-14 17:42:11

Zapisy na Bieg WOŚP znów dostępne!

Wasze zaangażowanie w tworzenie wyjątkowej biegowej imprezy w ramach 29. Finału WOŚP przerosło nasze oczekiwania. Śpieszymy Was poinformować, że znów możecie zarejestrować się na 15. Bieg WOŚP!

2021-01-18 15:10:00

Dawtona po raz czwarty zagra z WOŚP

Celem 29. Finału WOŚP jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już czwarty rok z rzędu, kiedy Dawtona gra razem z Fundacją WOŚP. Ponownie z tej okazji do sprzedaży trafiła limitowana edycja Soku Pomidorowego Dawtona. Tak, jak w poprzednich latach, posiada ona specjalną etykietę, zaprojektowaną przez Jurka Owsiaka.

2021-01-13 11:25:00

21 pomysłów na zimową aktywność z WOŚP

Nie masz pomysłów na organizację czasu i atrakcje dla dzieci w domu? Skorzystaj z gotowych materiałów przygotowanych przez WOŚP. Tylko w tym artykule przygotowaliśmy dla Twojego dziecka 21 pomysłów na zabawy w domu. Sprawdź i sami wybierzcie to - co Twoje dziecko lubi robić najbardziej!

2021-01-16 09:35:00

Osobiste podziękowania od Jurka Owsiaka

Zostań internetowym darczyńcą i otrzymaj osobiste podziękowania od Jerzego Owsiaka! Kolejny rok Vintom – polska firma z branży technologii wideo – która wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przy stworzeniu spersonalizowanych filmów z indywidualnymi podziękowaniami dla każdego, kto wesprze WOŚP darowizną online.

Zobacz też