W ramach Funduszu Interwencyjnego zebraliśmy:
26 195 451 PLN
Fundacja
Medycyna

Światowy Dzień Chorego - zobacz filmy

2015-05-13 12:52:29
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z okazji Światowego Dnia Chorego (13 maja) składa wszystkim dotkniętym chorobą życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i poprawy samopoczucia. Mamy nadzieję, że sprzęt zakupiony i przekazany przez Fundację WOŚP do polskich szpitali znacząco przyczyni się do ich powrotu do zdrowia.

“Mamy świadomość jak ciężko jest chorować w Polsce i jak wiele może zmienić najwyższa jakość urządzeń medycznych, które służą pacjentom. Zdajemy sobie sprawę, jak ważny, a często niezbędny, jest sprzęt podarowany przez Fundację WOŚP i wiemy, że nasza pomoc jest realna.” - mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Z tej okazji Fundacja WOŚP chciałaby przypomnieć filmy dotyczące jej działalności medycznej. Wśród nich można znaleźć: filmy poświęcone pomocy wcześniakom, film o Programie Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą oraz Programie Przesiewowych Badań Słuchu, film o pomocy geriatrii, wspieraniu polskiej onkologii, hospicjów dziecięcych oraz o realizowanej przez Fundację WOŚP pomocy indywidualnej i zasadom, jak się o nią starać. Fundacja WOŚP dla wcześniaków Orkiestrowy sprzęt dla noworodków 

Przesiewowe badania słuchu 
(więcej o Programie

Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków
(więcej o Programie)

Pomoc z pompą - cukrzyca w ciąży 
(więcej o Programie

Pomoc indywidualna - zobacz zasady ubiegania się

Wspieramy polską onkologię 

Wsparcie hospicjów dziecięcych 

WOŚP dla kardiochirugii dziecięcej 

Fundacja WOŚP dla polskiej geriatrii  
POKAŻ PODOBNE
2020-07-09 11:45:43

Przekazaliśmy karetkę neonatologiczną do Szpitala w Szczecinie

10 lipca pod siedzibą Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazaliśmy karetkę do Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje".

2020-06-22 12:16:10

50 tysięcy złotych na wspomaganie oddechu u noworodków

Od 2003 roku Fundacja WOŚP realizuje program medyczny, którego celem jest wprowadzenie do powszechnego użytku najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych metod leczenia niewydolności oddechowej u noworodków. W piątek program ten uzyskał wsparcie w wysokości 50 tys. złotych ze strony Ambasady Wielkiego Księstwa Luksemburga w Warszawie oraz Polsko-Luksemburskiej Izby Gospodarczej (PLIG).

2020-07-17 18:55:51

Jurek Owsiak chce pracować z samorządami nad poprawą polskiej medycyny

Kampania prezydencka stała się możliwością nagłośnienia dyskusji na temat sytuacji polskiej medycyny. Po rozmowie z Prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim Jurek Owsiak proponuje cztery filary, na których planuje się skupić, działając wspólnie z samorządami.

Zobacz też