Do 29. Finału WOŚP pozostało
111 dni
Patrol

Szkolenie grupy Biuro Prasowe i Kręcioła

2014-03-17 14:39:09
Poniedziałek, 17 marca… 76 dzień roku, imieniny Patryka, Zbigniewa, Józefa, Pawła.
Słońce wstało o 5:42, a zajdzie o 17:45.

Czy to więc aż tak wyjątkowy dzień, aby pisać o nim nowinkę? Uwierzcie mi, że tak, ponieważ w miniony weekend – 14-16 marca, w Centrum Wolontariatu Szadowo-Młyn odbyło się szkolenie Centrum Prasowego Fundacji WOŚP, ekipy „Now! Go Online” oraz Kręcioły.
I chyba każdy z obecnych na szkoleniu dzisiejszy dzień traktuje jako próbę powrotu do rzeczywistości…


Było to już trzecie szkolenie, oddolnie zorganizowane w celu poszerzenia wiedzy i umiejętności, zgrania tych trzech współpracujących ze sobą grup oraz omówienia i przygotowania strategii pracy na najważniejszych wydarzeniach organizowanych przez Fundację. Było jednak wyjątkowe ze względu na gości, którzy w nim uczestniczyli – przedstawicieli Biura Rzecznika Praw Dziecka.


Piątek był czasem na integrację przy doskonale znanych, woodstockowych kawałkach. Rozmowy, śmiech i śpiewy w piwnicy rozbrzmiewały jeszcze wtedy, gdy na horyzoncie zaczynało już świtać…
Tak to jest, kiedy w jednym magicznym miejscu spotkają się ludzie, którzy czasem mają do tego okazję zaledwie raz czy dwa do roku.

Sobota była bardzo aktywnym dniem. Przecież mając tak mało czasu, trzeba wykorzystywać go na maxa!
Nie zabrakło zajęć prowadzonych przez naszych gości, Emilię i Roberta oraz tych prowadzonych przez nas samych – w końcu część z nas zajmuję się tym zawodowo, możemy więc doskonalić się w swojej własnej grupie – to genialne! Tym razem szkolenie miało trochę inną formę – bloków, w których każdy z nas musiał wybrać interesujące go zajęcia. Ale jak być w trzech miejscach na raz?! Nie zabrakło zajęć o Twitterze, Pintereście, płatnych reklamach, sytuacjach kryzysowych, kabelkach, języku programowania HTML, kwestiach praw autorskich i licencji, programach do zarządzania czasem, monitoringu Internetu, funkcjonowaniu Radia Woodstock – czyli wszystkim tym, co wiążę się z naszą pracą.

Wartościowe były również zajęcia, w czasie których wspólnie z przedstawicielami Biura Rzecznika Praw Dziecka rozmawialiśmy o wzajemnym postrzeganiu się oraz strategii komunikacji w Internecie.
Czym byłoby jednak Szadowo bez odrobiny adrenaliny? Nie zabrakło oczywiście zajęć na świeżym powietrzu, czyli nocnej Tyrolki! A ponieważ jesteśmy Grupą „Czyniącą Dobro” nie mogło zabraknąć odpowiedniej porcji śmiechu, którą zapewniła nam Joga Śmiechu. Świetnie przygotowane zajęcia oraz wyśmienite jedzenie tworzyło klimat wyjazdu, jednak został on dopełniony dopiero wieczornym ogniskiem i śpiewami przy gitarze … Element obowiązkowy sobotnich szadowskich wieczorów!

I tak, zanim się obejrzeliśmy minął kolejny wspólny weekend. Rok temu odbyło się pierwsze szkolenie Grupy IT i Biura Prasowego. W między czasie współpracowaliśmy na 19. Przystanku Woodstock, 22. Finale WOŚP, dwóch edycjach konferencji „Now! Go Online”, konferencji rozliczeniowej i szkoleniowej dla dyspozytorów medycznych. Z każdym wydarzeniem i spotkaniem zgrywamy się i współpracujemy ze sobą coraz lepiej. Z każdym tym spotkaniem chcielibyśmy więcej okazji do szkoleń i wspólnego działania!

W imieniu wszystkich uczestników dziękuję za to, że tak pięknie  zorganizowaliśmy się i każde z nas znalazło środki, by się szkolić. Dziękuje naszym instruktorom i prelegentom, którzy poświęcili swój wolny czas i podzielili się z nami swoimi umiejętnościami, oraz za wszystkie przygotowane zajęcia i atrakcje.

#centrumprasowelajtstajl #wosp2014 #najlepiej
Miłość Przyjaźń Internet

(Nika)
POKAŻ PODOBNE
Zobacz też