W ramach Funduszu Interwencyjnego do walki z koronawirusem zebraliśmy już
22 273 830 PLN
Finały

Te kolorowe firmy grają z WOŚP!

2016-01-10 21:15:27
Niektóre z tych firm są z nami od lat, inne dopiero niedawno zaczęły współpracę z Fundacją jednak wszystkie łączy jedno – wielkie serce i chęć pomocy. Co w związku z tym robią?

Rafał Piasecki z firmy Eden: „Przez ostatnie cztery lata przekazaliśmy 400 tys. zł na Orkiestrę. W czasie Finału jesteśmy sposorami biegu Policz się z cukrzycą. W tym roku przekażemy środki na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży, które mają cukrzycę. Wspieramy Orkiestrę, ponieważ popieramy zdrowy styl życia. Woda, to zdrowie. Woda źródlana, którą mamy w swojej ofercie kojarzy się ze zdrowiem. Orkiestra pomaga ludziom, którzy te zdrowie stracili. A to jest zgodne i z misją naszej firmy.”
 

Natomiast Paweł Barski z Ricoh zdradził: „Jesteśmy z Orkiestrą już wiele lat. Co roku wspieramy Fundację m.in. poprzez drukowanie identyfikatorów. Od dwóch lat w czasie Finału WOŚP korzysta z naszych tablicy multimedialnych, dzięki którym prowadzone są wszelkie aukcje. Tak samo wszelkie urządzenia drukujące, które drukują materiały potrzebne na Finał. To, co robi Jurek Owsiak jest fantastyczne. Wpisuje się też w to, co robi Ricoh. Wspieramy wiele organizacji pozarządowych, wspieramy wiele wydarzeń społecznych na całym świecie. Tak samo my tutaj, w Polsce, czy podczas Finału, czy podczas Przystanku Woodstock, staramy się wspierać Wielką Orkiestrę jak możemy.”
 

fot. Robert Grablewski

Grzegorz Brożyna Cocolab mówił: "Po raz chyba czwarty czy piąty, od samego początku, od kiedy tylko są, WOŚP ma swoje aplikacje. Zawsze w ostatnim momencie, ale zawsze na czas. Zawsze nową, zawsze świeżą aplikację. I ludzie pozostawiają doskonałe recenzję, więc chyba się podoba? Cieszymy się, że możemy wspierać Orkiestrę, bo to tak doskonała inicjatywa, tak dobra, tak uśmiechnięta i tak radosna. Prywatnie licytuję burger na Allegro, licytuję Statuetkę Grand Video Awards od mojego przyjaciela Włodka Markowicza, pomagam Ani Orzech z Fundacji w ogarnięciu samej aplikacji i wrzuciłem pieniądze do puszki.”

Krzysztof Śpiewak z firmy Allegro: „Po raz szesnasty Allegro gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Początek był zupełnie naturalny. Szesnaście lat temu wystartowała platforma Allegro i już wtedy był pomysł, by wspierać WOŚP dlatego, że jest to bardzo naturalne. To nie jest robione na siłę. Widzieliśmy, że zaczęły się pojawiać pierwsze aukcje na rzecz Fundacji. Momentalnie to podchwyciliśmy i przyjechaliśmy do Jurka z propozycją stworzenia specjalnej platformy. W pierwszym roku się nam to nie udało, bo było zbyt mało czasu, więc we wspomnianym roku były tylko takie pojedyncze aukcje. Kolejne lata, czyli od 2001 roku, wystartowała platforma dedykowane tylko Orkiestrze. Nasza współpraca zaczęła się bardzo naturalnie. Zareagowaliśmy na potrzebę ludzi, którzy ją pokazali nam, gdy sami zaczęli wystawiać aukcje na rzecz WOŚP. Najciekawsze tegoroczne aukcje, jeśli węźniemy pod uwagę ich cenę, to chyba trening z piłkarzami Reprezentacją Polski, której wartość w tej chwili to aż 50 tys. zł. Najciekawsza aukcja pod kątem ilości ludzi, którzy ją odwiedzają, to możliwość kupienia spersonalizowanego stylowego roweru od Maffashion. Bardzo dużą popularnością cieszą się też aukcje wystawiane przez Rzeczy od Serca. Czyli rzeczy od tych wszystkich znanych i lubianych aktorów, sportowców, ludzi sportu, kultury.”

 

fot. Damian Mekal

Firma Mercedes po raz kolejny przeprowadziła swoją niezwykłą akcję. Na ulice jedenastu miast w Polsce wyjechały dzisiaj samochody Sprinter, Vito i Citan, aby dać się obkleić czerwonymi serduszkami. Akcja poraz kolejny wzbudziła ogromne zainteresowanie i auta zostały gęsto obklejone naklejkami. Za każdą z nich Mercedes zobowiązał się przekazać darowiznę. Firma poza tym nieustannie wspiera fundacyjny program „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Jego instruktorzy jeżdżą po Polsce samochodami tej firmy i uczą nauczycieli zasad pierwszej pomocy.
 

Poczta Polska również po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i wyprodukowała przepiękne znaczki pocztowe z okazji 24. Finału WOŚP. Jak to skomentował Jurek: „Nasz znaczek jest totalnie wyjątkowy, z rysunkiem kolorowego balonu, który nam mówi, że mierzymy wysoko! Dodatkowo ma kształt serca, kojarzący się również z naszą Fundacją. Widać na nim hasła "Pediatria" oraz "Godna opieka ludzi w podeszłym wieku", którym poświęcony jest zbliżający się Finał WOŚP.”

fot. Piotr Barbachowski

pp
POKAŻ PODOBNE
2020-03-18 11:15:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.6

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi? Zamknięcie w domu to dobry moment Rozmowy z bliskimi. Wykorzystaj czas spędzony w domu z rodziną by poznać się na nowo. Punkt wyjściowy do rozmowy? Dla ułatwienia polecamy spotkania na Akademii Sztuk Przepięknych.

2020-03-19 15:32:13

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.7

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi? Budowanie domowych namiotów czy zabawy plastyczne nie są ulubiona rozrywką Twojego dziecka? To nic! Dla małych miłośników gier i zabaw oraz nowych technologii mamy aplikacje mobilną "Uczymy Ratować".

2020-03-26 13:00:00

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.14

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Siedząc w domu dzieci więcej są online. Logują się do sieci pod pretekstem szkoły, nauki, bajki, gier, rozmów z przyjaciółmi. "My się tylko tak bawimy" - porozmawiaj z dzieckiem w domu o hejcie.

2020-03-20 16:30:50

Prawie 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem

Fundacja złożyła zamówienia na zakup łóżek do intensywnej terapii, które z końcem kwietnia trafią do wytypowanych wspólnie z Ministerstwem Zdrowia placówek, głównie do 19 szpitali jednoimiennych, powołanych do walki z koronawirusem.

Zobacz też