W ramach 31. Finału WOŚP zarejestrowaliśmy już
48 749 wolontariuszy
Uczymy ratować

Uczymy ratować na Podhalu

2016-10-25 15:58:00

W ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” Instruktorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzą w tym tygodniu szkolenia dla nauczycieli z klas 1-3 z nowotarskich szkół podstawowych. Na Podhalu spędzą dwa dni (25-26 października) i w tym czasie przeszkolą nauczycieli z pierwszej pomocy oraz przekażą wiedzę na temat metod nauki dzieci z klas 1-3 tych ważnych zagadnień.

 

Jak przystąpić do Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" (RUR)?

Każda szkoła podstawowa w Polsce może przystąpić do naszego Programu i uczyć pierwszej pomocy razem z Orkiestrą. Większość polskich szkół już została objęta Programem RUR, jednakże może się zdarzyć, że nauczyciel z takiej szkoły, który odbył szkolenie, już w niej nie pracuje. Dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby szkoła taka zgłosiła do Programu kolejnego pedagoga, który wyraża chęć realizacji zajęć z pierwszej pomocy.

Droga do tego jest niezwykle prosta:

  • wystarczy wypełnić Formularz Zgłoszeniow,
  • i wysłać na adres Fundacji WOŚP (ul. Dominikańska 19 C, 02-738 Warszawa).

Wówczas szkoła zostaje przez nas umieszczona w kolejce szkół, które wyraziły chęć realizacji Programu. Szkolenia dla nauczycieli organizujemy na terenie całej Polski w momencie, kiedy zbierze się odpowiednia ilość chętnych szkół z regionu. Szkolenia nie są otwarte, co oznacza, że to my wysyłamy (pocztą elektroniczną) zaproszenia do konkretnych szkół, a nie nauczyciele wybierają szkolenie, na które chcą przyjechać. Jest to konieczne, gdyż dobierając szkoły na szkolenie kierujemy się regułami, które mają na celu objęcie Programem jak największej ilości dzieci oraz optymalizację kosztów. 

Pierwszeństwo mają szkoły nieobjęte Programem, które zgłosiły się pierwszy raz na szkolenie. W przypadku szkół, które są objęte Programem, pierwszeństwo i bezpłatne szkolenie przysługuje szkołom, od których regularnie otrzymujemy (lub otrzymywaliśmy np.: do momentu, kiedy przeszkolony wcześniej pedagog w szkole pracował) Karty Przeprowadzonych Zajęć

 

Obejrzyjcie, jak wyglądają nasze szkolenia: 

 

 

(amm)

 

Fot. Łukasz Widziszowski

POKAŻ PODOBNE
2022-10-04 15:05:00

Otwarcie skweru im. WOŚP w Poznaniu!

Zobaczcie, jak było na otwarciu skweru Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu. Dziękujemy za to wyróżnienie!

2022-09-17 09:05:00

Wspólnie pokonajmy raka krwi!

Według statystyk Światowej Organizacji Dawców Szpiku, co 27 sekund ktoś na świecie zapada na raka krwi. Tylko razem jesteśmy w stanie coś zdziałać, dlatego zachęcamy do zostania dawcą szpiku!

2022-09-22 14:46:00

Rondo im. WOŚP w Białej Podlaskiej!

Dzisiaj, w czwartek 22 września Jurek Owsiak, wraz z Prezydentem Białej Podlaskiej Michałem Litwiniukiem symbolicznie otworzył rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Rondo funkcjonuje od 2020 roku, ale przez obostrzenia pandemiczne, symboliczne nadanie imienia zostało przesunięte na dzisiaj!

2022-10-18 11:25:59

Ruszyła rejestracja Sztabów 31. Finału WOŚP!

17 października ruszyła wielka finałowa machina - zgłoszenia Sztabów, które chcą działać w ramach 31. Finału WOŚP! Wnioski od organizatorów lokalnych akcji przyjmowane są do 18 listopada.