Deklarowana kwota 31. Finału: 154 606 764 PLN
Na koncie mamy już:
84 802 135 PLN
Finały

Wasze pytania o WOŚP 2021 z wyszukiwarek

2021-01-20 13:30:00

 

Czytacie informacje na stronie www.wosp.org.pl, postujecie na Facebooku, dodajecie zdjęcia na Instagramie Tweetujecie. Wszystko widzimy! Na bieżąco także sprawdzamy, co Was najbardziej interesuje. Oto odpowiedzi na pytania oraz frazy, które najczęściej wpisujecie do wyszukiwarek. 

 

Pisząc o WOŚP używaj #wosp2021

 

Wszystkie najnowsze informacje o tym co się dzieje u nas w sztabie głównym w Warszawie oraz we wszystkich sztabach 29. Finału znajdziecie na www.wosp.org.pl, a także na naszych kanałach w mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie, Twitterze, czy Tik Toku.

 

 

◉ Jak będzie wyglądał WOŚP 2021

29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.

 

 

Koncerty 29. Finału WOŚP / koncert WOŚP 2021

Lubicie koncerty na żywo? W tym roku finałowe koncerty rozpoczną się już w sobotę 30 stycznia o godz. 20:00. Poznajcie pełen line up i oglądajcie koncertową transmisję! W ostatnich tygodniach Jurek Owsiak kolejno ogłaszał kapele, które zagrają na scenie podczas wyjątkowego, bo trwającego dwa dni muzycznego widowiska, które towarzyszyć będzie 29. Finałowi WOŚP. Sprawdź pełen line up i poznaj muzyczną stronę Finału! 

 

Line Up sceny 29. Finału

 

 

 

◉ Nakładka 29. Finału WOŚP na Facebooku

Jak co roku mamy dla Was przygotowane specjalne nakładki na zdjęcia profilowe na Facebooku! Wpieracie nas w czasie finałów na różne sposoby, dlatego myśląc o wszystkich, przygotowaliśmy kilka wersji oficjalnych nakładek do wyboru! 

Jak włączyć nakładkę? Wejdź na stronę do ustawiania nakładek:

http://bit.ly/JestemWolontariuszemWOSP
http://bit.ly/jestemwolontariuszka
http://bit.ly/DzialamwSztabie 
http://bit.ly/DzialamwSztabie2.

Nie widzisz nakładki od razu? Wpisz w wyszukiwarce "29. Finał" i wybierz swój ulubiony wzór! Wyświetlą Wam się wszystkie nasze oficjalne nakładki - możecie wybierać! Funkcje można ustawić na określony czas. Po upłynięciu tego okresu zdjęcie powróci do pierwotnego wyglądu.

 

 

 ◉ Rekord wysłanych serduszek WOŚP

Setki tysięcy ludzi wysyła do nas swoje serca SMS-em! W tym roku też możesz wysłać "SERCE" SMS-em, wspierając cel 29. Finału. SMS-y można wysyłać już od 1 grudnia aż do 15 lutego! Zobacz, ile już zebraliśmy dzięki wysyłce Waszych SERC!

Dziękujemy wszystkim operatorom, którzy przekazali swój przychód na rzecz Fundacji WOŚP. W tym roku wszystkie wysłane serca grają dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, w szczególności dla dziedzin tj. chirurgia ogólnakardiochirurgia czy neurochirurgia

 

Wyślij SMS o treści SERCE na numer 75 565

Koszt wysłania jednej wiadomości SMS wynosi 5 PLN netto (6,15 PLN z VAT).
 
 
 

 

 

 ◉ Finał WOŚP 2021 kiedy / Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2021 data

Najbliższy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 31 stycznia 2021 roku. Zagraj z głową dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy! Bądź z nami podczas 27-godzinnej transmisji online koncertów na Placu Defilad w Warszawie lub odwiedź lokalne wydarzenia w swojej miejscowości

 

 

 

◉ WOŚP i respiratory

Od marca w ramach wsparcia działań na rzecz walki z COVID-19,  zakupiliśmy 1883 urządzeń, przekazując do szpitali i placówek medycznych sprzęt o wartości 69 630 568,74 PLN.

  • Fundacja wsparła: 
  • 467 szpitali,
  • 417 DPS-ów i prywatnych domów seniorów,
  • 60 zakładów opiekuńczo–leczniczych,
  • 23 hospicja.

6 lipca Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała prowadzone od połowy marca działania związane z pandemią COVID-19. Organizacja placówkom w całym kraju przekazała  sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości 48,8 miliona złotych. W listopadzie 2020 roku rozpoczęliśmy drugi etap zakupów związanych z koronawirusem - tym razem dla szpitali, które otrzymały nakaz stworzenia oddziałów do walki z COVID-19. Kupiliśmy: 

 

 

◉ Licytacje WOŚP 2021 / Allegro WOŚP 2021 - gdzie można licytować

Aukcje Allegro dla WOŚP cieszą się niesłabnącą popularnością, a każdy kolejny Finał jest wyjątkowy. W tym roku licznik na stronie aukcje.wosp.org.pl kręci się w szalonym tempie i już teraz wskazuje ponad 2 790 000 PLN. To ponad dwukrotnie więcej niż rok temu o tej samej porze!

 

Licytuj dla WOŚP

 

 

 ◉ WOŚP 2021 jak będzie wyglądać Bieg Policz się z cukrzycą

Zgłoś się na bieg "Policz się z cukrzycą" zadbaj o własne zdrowie, spędź miło czas na świeżym powietrzu i pobiegnij całą rodziną. 15. Bieg "Policz się z cukrzycą" tym razem odbędzie się całkowicie w odmiennej wirtualnej w formule. W tym roku sam decydujesz o miejscu i trasie biegu. Dystans o minimalnej długości 5 km, możesz pokonać w dowolnej formie, byleby przy użyciu własnych mięśni i z uśmiechem na twarzy. Weź dzieci na spacer, sanki, hulajnogi czy cokolwiek zechcesz - grunt, by "pobiec" z aplikacją. Dowiedz się więcej i dołącz. 

 

Weź udział

 

 

 

 ◉ kubki, koszulki, skarpetki WOŚP / gadżety 29. Finał WOŚP

Szukacie w wyszukiwarce finałowych gadżetów! 27 godzin transmisji internetowej wymaga dobrego przygotowania! Oj co to będzie się działo na antenie 29. Finału. Zadbaj o swój komfort w domowym fotelu i gorącą herbatę. Z pewnością pomogą Ci w tym długie skarpetki nie do pary, obok których nie można przejść obojętnie i  kubek ceramiczny z barwnym nadrukiem. Już dziś zamów swoje gadżety z finałowej kolekcji i rozgrzej się na Finał. Specjalnie na 29. Finał przygotowaliśmy nowe wyjątkowe przedmioty. Wszystkie z nich znajdziecie w sprzedaży online na siemashop.pl. W SiemaShop kupujesz z sercem! Każdy zakup w sklepie wspiera działalność Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

Złóż zamówienie w Siemashop

 

 

 

 ◉ Fajerwerki na WOŚP / Światełko do nieba

Fundacja WOŚP bezpośrednio organizuje jedno tylko wydarzenie - koncert główny, który odbędzie się na Placu Bankowym w Warszawie. Również w tym roku "Światełko do Nieba" nie będzie miało formy tradycyjnego pokazu sztucznych ogni- tym razem mamy dla Was wyjątkową niespodziankę! Bądźcie z nami podczas transmisji 29. Finału i wyczekujcie niespodzianki w niedziele w okolicach godz. 20:00.

 

 

◉ WOŚP 2020 ile zebrano

W ramach 28. Finały zebraliśmy 186 133 610,66 PLN. Na kwotę zebraną w 28. Finale WOŚP złożyły się: zbiórka publiczna (116 707 864,39 PLN), darowizny przekazane na cel akcji poprzez kanały elektroniczne (68 804 108,17 PLN) oraz dary rzeczowe w postaci sprzętu medycznego, który WOŚP przekaże bezpośrednio szpitalom (o wartości 621 668,10 PLN). Koszty przeprowadzenia zbiórki wyniosły 4 910 592,81 PLN.

 

 

• • •

 

Chcesz wiedzieć więcej o 29. Finale? 

Wybierz temat, który Cię interesuje

 

• • •

 

fot. Basia Lutzner

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-12-05 13:21:18

Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza! Dziękujemy!

Dzisiaj święto wszystkich wolontariuszy! Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy poświęcają swój czas i energię dla słusznej sprawy.

2022-12-07 09:32:48

W Poznaniu działa Oddział Neonatologii imienia WOŚP!

Oddział Neonatologiczny II Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu od dziś oficjalnie nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już 13. oddział i 54. miejsce na świecie, które swoją nazwą nawiązuje do działań naszej Fundacji.

2022-11-28 20:25:00

Pull The Wire na 31. Finale WOŚP w Warszawie!

W swojej cotygodniowej audycji „Zaraz Będzie Ciemno” Jurek Owsiak ogłosił pierwsze gwiazdy, które zagrają podczas warszawskiego 31. Finału WOŚP. Podczas koncertów na Placu Bankowym usłyszycie Pull The Wire!

2022-12-05 20:20:00

Kashell gwiazdą warszawskiego koncertu na 31. Finale WOŚP!

W swojej autorskiej audycji Zaraz Będzie Ciemno na antenie Antyradia, Jurek Owsiak ogłosił kolejny zespół, który zagra finałowym koncercie na Placu Bankowym — Kashell!