Podczas 29. Finału zebraliśmy:
210 813 830 PLN
Fundacja

Ważne kobiety w historii WOŚP

2021-03-08 11:23:31Przez wszystkie lata działania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wiele wyjątkowych kobiet pojawiło się w jej historii. W tym wyjątkowym dniu życzymy wszystkim kobietom wszystkiego najlepszego!

 

Najważniejszą kobietą, od samego początku związaną z WOŚP, jest oczywiście Lidia Niedźwiedzka-Owsiak - członek zarządu Fundacji, żona Jerzego Owsiaka.

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak koordynuje działania Fundacji i pełni funkcję dyrektora medycznego. Utrzymuje stały kontakt z oddziałami pediatrycznymi, które korzystają z przekazanego im sprzętu medycznego. Pomimo tego, że nie zabiera zbyt często publicznie głosu, to trzyma rękę na pulsie i sprawnie zarządza działaniami Fundacji. Jest ogromnym wsparciem dla swojego męża w prowadzonych wspólnie działaniach, jak podkreśla jej mąż Jurek, Fundacji nie byłoby gdyby nie żona – Ona to wszystko trzyma – mówi.

Zobacz, jakie nagrody zdobyła Lidia Niedźwiedzka-Owsiak.

 

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak na 29. Finale WOŚP fot. Ola Drutkowska

 

W Radzie Fundacji, która jest organem kontrolnym i sprawuje nadzór nad całą działalnością Fundacji, obecne są dwie kobiety dr Irena Eris oraz prof. Bogumiła Milewska-Bobula.

Kilka dni temu obchodziliśmy 28. rocznicę zarejestrowania Fundacji WOŚP – wśród jej założycieli obok Jerzego Owsiaka, Bohdana Maruszewskiego, Piotra Burczyńskiego, Pawła Januszewicza i Waltera Chełstowskiego obecne były również Beata Bethke i oczywiście Lidia Niedźwiedzka-Owsiak.

 

Zarząd Fundacji WOŚP fot. Łukasz Widziszowski

 

 

Wspominając początki naszego orkiestrowego grania, nie możemy również zapomnieć o Agacie Młynarskiej, która współprowadziła z Jurkiem Owsiakiem program „Róbta co chceta” oraz jeden z pierwszych Finałów WOŚP.

 

Jurek Owsiak i Agata Młynarska fot. Archiwum WOŚP

 

 

W Fundacji WOŚP większość pracowników to… pracowniczki – jest ich aż 38! Dział medyczny zarządzany przez Lidię Niedźwiedzką-Owsiak ma całkowicie żeński skład, a dział komunikacji z Anną Jadwigą Orzech – dyrektorką komunikacji i rzeczniczką prasową na czele, składa się z prawie samych kobiet.

 

 Lidia Niedźwiedzka-Owsiak z pracowniczkami Fundacji WOŚP - zakończenie 27. Finału WOŚP fot. Łukasz Widziszowski

 

Niesamowite kobiety odwiedziły nas również na Najpiękniejszym Festiwalu Świata – zobacz podsumowania:

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-04-22 09:17:14

Jak zorganizować wydarzenie w pandemii?

Organizacja wydarzeń w pandemii to wyzwanie, z którym zmaga się cała branża eventowa. Fundacja WOŚP w ciągu ostatnich miesięcy przygotowała 29. Finał, który obejrzało 1,3 mln osób. Poznaj 7 składników dobrej transmisji telewizyjnej!

2021-05-05 15:04:08

Co kupi WOŚP podczas 57. Konkursu Ofert

Fundacja WOŚP planuje kolejne zakupy sprzętu medycznego w ramach 57. Konkursu Ofert. Zakupy planowane są na 14-15 czerwca bieżącego roku. Postępowanie będzie poświęcone zakupom specjalistycznego sprzętu medycznego dla kardiochirurgii dziecięcej i anestezjologii.

2021-04-13 14:03:37

WOŚP przygotowuje się do kolejnych zakupów

W dniach 26-27 kwietnia odbędzie się 56. Konkurs Ofert, który pierwotnie miał odbyć się pod koniec 2020 roku. WOŚP będzie kupować wyroby medyczne dla oddziałów chirurgii dziecięcej, czyli realizować cel 28. Finału.

2021-05-26 17:15:39

Kolejne miejsca imienia WOŚP otwarte

W dniach 25-26 maja nastąpiło uroczyste otwarcie rond imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w trzech miejscowościach – Jeleniej Górze, Sosnowcu i Kielcach. Tym samym na mapie Polski i świata już oficjalnie znajduje się 35 miejsc, które swoją nazwą nawiązują do działalności Fundacji.

Zobacz też