Podczas 29. Finału zebraliśmy:
210 813 830 PLN
Fundacja

Ważne kobiety w historii WOŚP

2021-03-08 11:23:31Przez wszystkie lata działania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wiele wyjątkowych kobiet pojawiło się w jej historii. W tym wyjątkowym dniu życzymy wszystkim kobietom wszystkiego najlepszego!

 

Najważniejszą kobietą, od samego początku związaną z WOŚP, jest oczywiście Lidia Niedźwiedzka-Owsiak - członek zarządu Fundacji, żona Jerzego Owsiaka.

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak koordynuje działania Fundacji i pełni funkcję dyrektora medycznego. Utrzymuje stały kontakt z oddziałami pediatrycznymi, które korzystają z przekazanego im sprzętu medycznego. Pomimo tego, że nie zabiera zbyt często publicznie głosu, to trzyma rękę na pulsie i sprawnie zarządza działaniami Fundacji. Jest ogromnym wsparciem dla swojego męża w prowadzonych wspólnie działaniach, jak podkreśla jej mąż Jurek, Fundacji nie byłoby gdyby nie żona – Ona to wszystko trzyma – mówi.

Zobacz, jakie nagrody zdobyła Lidia Niedźwiedzka-Owsiak.

 

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak na 29. Finale WOŚP fot. Ola Drutkowska

 

W Radzie Fundacji, która jest organem kontrolnym i sprawuje nadzór nad całą działalnością Fundacji, obecne są dwie kobiety dr Irena Eris oraz prof. Bogumiła Milewska-Bobula.

Kilka dni temu obchodziliśmy 28. rocznicę zarejestrowania Fundacji WOŚP – wśród jej założycieli obok Jerzego Owsiaka, Bohdana Maruszewskiego, Piotra Burczyńskiego, Pawła Januszewicza i Waltera Chełstowskiego obecne były również Beata Bethke i oczywiście Lidia Niedźwiedzka-Owsiak.

 

Zarząd Fundacji WOŚP fot. Łukasz Widziszowski

 

 

Wspominając początki naszego orkiestrowego grania, nie możemy również zapomnieć o Agacie Młynarskiej, która współprowadziła z Jurkiem Owsiakiem program „Róbta co chceta” oraz jeden z pierwszych Finałów WOŚP.

 

Jurek Owsiak i Agata Młynarska fot. Archiwum WOŚP

 

 

W Fundacji WOŚP większość pracowników to… pracowniczki – jest ich aż 38! Dział medyczny zarządzany przez Lidię Niedźwiedzką-Owsiak ma całkowicie żeński skład, a dział komunikacji z Anną Jadwigą Orzech – dyrektorką komunikacji i rzeczniczką prasową na czele, składa się z prawie samych kobiet.

 

 Lidia Niedźwiedzka-Owsiak z pracowniczkami Fundacji WOŚP - zakończenie 27. Finału WOŚP fot. Łukasz Widziszowski

 

Niesamowite kobiety odwiedziły nas również na Najpiękniejszym Festiwalu Świata – zobacz podsumowania:

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-01-21 13:00:00

Lovela łączy siły z Orkiestrą

Lovela dołącza do grona sponsorów 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, by razem z Fundacją dbać o bezpieczeństwo najmłodszych od pierwszych dni życia.

2021-01-20 13:30:00

Wasze pytania o WOŚP 2021 z wyszukiwarek

Oto odpowiedzi na pytania oraz frazy, które najczęściej wpisujecie do wyszukiwarek. Na bieżąco także sprawdzamy, co Was najbardziej interesuje. Pisząc o WOŚP używaj #wosp2021.

2021-01-16 09:35:00

Osobiste podziękowania od Jurka Owsiaka

Zostań internetowym darczyńcą i otrzymaj osobiste podziękowania od Jerzego Owsiaka! Kolejny rok Vintom – polska firma z branży technologii wideo – która wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przy stworzeniu spersonalizowanych filmów z indywidualnymi podziękowaniami dla każdego, kto wesprze WOŚP darowizną online.

2021-01-14 12:45:33

Play po raz dziesiąty gra z głową i pomaga WOŚP

Dzięki aplikacji Play24 klienci Play już teraz mogą przyłączyć się do zbiórki na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Operator przygotował także szereg atrakcyjnych inicjatyw online, które mają zachęcić wszystkich do wsparcia zbiórki.

Zobacz też